روایت داکوتا جانسون از نابودی زندگی حرفه ای مادربزرگ بازیگرش به خاطر آزارهای جنسی هیچکاک

روایت داکوتا جانسون از نابودی زندگی حرفه ای مادربزرگ بازیگرش به خاطر آزارهای جنسی هیچکاک

داکوتا جانسون در مصاحبه ی جدیدی درباره ی فعالیت مادربزرگ بازیگرش، تیپی هدرن در هالیوود گفته آلفرد هیچکاک، کارگردان مشهور، هدرن را دچار ترس و وحشت کرده بود و زندگی حرفه ای او را نابود کرد.

جانسون ۳۲ ساله در این مصاحبه گفت که هدرن علیرغم مشکلات خودش، او را تشویق به فعالیت در هالیوود می کرد.

جانسون در اینباره گفت: «همیشه واقعاً صادق بوده و تأکید داشته که باید از خودت دفاع کنی. این کاری بود که خودش هم کرد. هیچکاک زندگی حرفه ای اش را نابود کرد چون نمی خواست با او رابطه جنسی داشته باشد. هیچکاک او را دچار ترس و وحشت کرد. اما هیچوقت به خاطر اعمالش جواب پس نداد.»

روایت داکوتا جانسون از نابودی زندگی مادربزرگ بازیگرش به خاطر آزارهای جنسی هیچکاک
تیپی هدرن در کنار آلفرد هیچکاک
روایت داکوتا جانسون از نابودی زندگی مادربزرگ بازیگرش به خاطر آزارهای جنسی هیچکاک
تیپی هدرن در فیلم پرندگان

هدرن ۹۱ ساله در سال ۱۹۶۳ در فیلم «پرندگان» (Birds) و بار دیگر، یک سال بعد از آن، در فیلم «مارنی» (Marnie) با هیچکاک همکاری داشت. هدرن در کتاب خاطرات خود که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد ادعا کرد که از سوی هیچکاک که در سال ۱۹۸۰ درگذشت، مورد تعرض جنسی قرار گرفته بود.

هدرن در کتاب خاطرات خود هیچکاک را متهم کرد که تلاش کرده بود هدرن را مجبور کند او را در یک لیموزین ببوسد. هدرن همچنین مدعی شد که این کارگردان در پشت صحنه ی فیلم «مارنی» در اتاق تعویض لباس، بدون اجازه بدنش را لمس کرده بود.

هدرن در اینباره نوشته: «هیچکاک دست هایش را روی بدنم گذاشت. این لمس، جنسی و خودسرانه بود. هرچه بیشتر با او می جنگیدم، بیشتر پرخاشگر می شد.»

هردن در سال ۲۰۱۲ به بی‌بی‌سی گفت که کار کردن با هیچکاک مثل قرار گرفتن در یک زندان ذهنی بود.

جانسون همچنین در مصاحبه ی خود گفت: «این اصلاً قابل قبول نیست که کسانی که در موضع قدرت قرار دارند، از آن قدرت بر علیه کسی که در موقعیت ضعیف تری است استفاده کنند. در هر حوزه ای. فرقی نمی کند.»

او در ادامه گفت: «حرف زدن درباره اش سخت است چون او مادربزرگ من است. شما دلتان نمی خواهد کسی را تصور کنید که از مادربزرگ تان سوء استفاده می کند.»

روایت داکوتا جانسون از نابودی زندگی مادربزرگ بازیگرش به خاطر آزارهای جنسی هیچکاک
داکوتا جانسون در کنار مادر و مادربزرگش

جانسون گفت هدرن، او و مادرش، ملانی گریفیت که او هم بازیگر است را تشویق می کرد مدافع خود باشند.

او در اینباره گفت: «فکر می کنم علت اینکه او برای من و مادرم خیلی فوق العاده است این است که اعتقاد دارد که نباید با این مزخرف، از سمت هر کسی که باشد، کنار آمد. او این را به شکل بسیار بهتری بیان می کرد. او هنوز هم یک ستاره ی مسحور کننده است.»

منبع: insider
مطالب مرتبط
۵ نظر

ورود

  • مهمان بهمن ۱۴, ۱۴۰۰

    تو برو همون fifty shades of crap ات رو بازی کن. خودت که با فیلمهات ثابت کردی چقدر عفیف و پاکدامن هستی! ننه جونت هم یکی مثل خودت بوده دیگه. سر ۹۰ سالگی یادش افتاده مورد آزار قرار گرفته. چقدر بدبخت هستن اینهایی که استعداد و مایه پیشرفت رو ندارند و می خوان با ادعاهای الکی سر زبونها بیوفتن.

  • رامین مرداد ۲۹, ۱۴۰۱

    تو هم که خوب با فیلمهاشون عشق و حال میکنی پس بیجا میکنی از پاکدامنی حرف بزنی!