انصراف همایون شجریان از فیلم سینمایی «مست عشق»

انصراف همایون شجریان از فیلم سینمایی «مست عشق»

همایون شجریان و سهراب پورناظری از ساخت موسیقی فیلم «مست عشق» انصراف دادند.

فیلم سینمایی «مست عشق» به کارگردانی حسن فتحی، در ترکیه و درباره ی زندگی مولانا ساخته شده و قرار بود موسیقی آن توسط همایون شجریان و سهراب پورناظری ساخته شود. با این حال، شجریان شب گذشته با انتشار پیامی در صفحه ی اینستاگرامش از کناره گیری خود و سهراب پورناظری از این پروژه خبر داد.

او علت این تصمیم را عدم توانمندی دست اندرکاران این پروژه سینمایی نسبت به در اختیار قرار دادن امکانات مورد توافق اعلام کرد و از عشق خود به نام و جایگاه مولانا سخن گفت.

وی همچنین تلویحا اعلام کرد که عشق او به این شاعر و عارف نامی به حدی است که در ساخت موسیقی و همکاری با این پروژه هیچ محدودیتی را نمی‌تواند بپذیرد.

در متن این بیانیه آمده است:

با پایان پذیرفتن مراحل تدوین فیلم سینمایی «مست عشق» در جلسه‌ای با تهیه کننده محترم فیلم، آگاهی یافتیم که پروژه توان در اختیار گذاردن امکانات مورد توافق در گفتگوهای آغازین جهت ساخت موسیقی را دارا نیست و با نظر به حساسیت و عشق ما به نام و جایگاه حضرت مولوی پذیرش هرگونه محدودیتی در خلق و تهیه موسیقی این اثر ناممکن می‌نمود. پس بنا را بر این نهادیم که از همکاری در این پروژه کناره‌گیری کنیم.

با آرزوی بهترین‌ها برای این اثر؛ ارادتمند همایون شجریان، سهراب پورناظری.

مهران برومند، تهیه کننده ی «مست عشق» نیز در این باره توضیح داد: «خواسته آقای شجریان غیرمعقول نیست و آنچه ما می‌خواستیم هم غیرمعقول نبود، اما با توجه به متوقف بودن پروژه در مدت دو سال شرایط همکاری فراهم نشد چون همه چیز بستگی به شرایط ما داشت که نتوانستیم توافق قبلی را ادامه دهیم؛ در واقع علی رغم تلاشی که از طرف گروه تهیه فیلم برای رسیدن به یک توافق جدید صورت گرفت اما شرایط مهیا نشد ،در نتیجه با کمال رفاقت دوستی و احترام قرار بر این شد که در پروژه‌ دیگری با یکدیگر همکاری داشته باشیم.»

ساخت فیلم «مست عشق» تقریبا تکمیل شده و طبق آخرین پیگیری‌ها تلاش می‌شود تا با پایان مراحل فیلمبرداری و مراحل فنی در ماه های آینده آماده شود.

مهران برومند نیز در همین رابطه گفت در تلاش هستند تا فیلم به اکران آخر امسال برسد.

این فیلم برشی از زندگی مولوی و شمس تبریزی در سال‌های ۶۴۰ تا ۶۴۵ هجری قمری است و در آن بازیگران سرشناسی از ایران و ترکیه بازی می‌ کنند که از میان آن ها به شهاب حسینی (در نقش شمس تبریزی)، پارسا پیروزفر (در نقش مولانا) و هانده ارچل می‌ توان اشاره کرد.

فیلمنامه‌ این اثر را حسن فتحی و فرهاد توحیدی نوشته‌ اند و مهران برومند هم تهیه‌ کننده ی فیلم است.

این فیلم محصول مشترک سینمای ایران و ترکیه است و سرمایه‌ گذاران آن شرکت های سیماریا (simarya film production) و ای. ان. جی (ENG yepim medya) هستند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود