افشای التماس‌های جرج آر آر مارتین: «Game of Thrones را در ۱۰ فصل بسازید»

افشای التماس‌های جرج آر آر مارتین: «Game of Thrones را در ۱۰ فصل بسازید»

سریال Game of Thrones از شبکه HBO در سال ۲۰۱۹ و با دو فصل کوتاه شده به پایان رسید که کل فصول سریال را به ۸ فصل و ۷۳ اپیزود رساند. اما خالق اصلی داستان این سریال، جرج آر آر مارتین، بر اساس کتابی که به تازگی منتشر شده، برای ساخت ۱۰ فصل و ۱۰۰ اپیزود تلاش بسیاری کرده بود. در کتابی تحت عنوان Tinderbox: HBO’s Ruthless Pursuit of New Frontiers که توسط روزنامه نگاری به نام جیمز اندرو میلر نوشته شده، ادعا شده که مارتین می خواسته سریال Game of Thrones طولانی تر باشد. میلر که ۷۵۷ مصاحبه در مورد این سریال داشته و با مارتین، مدیر برنامه های او (پل هاس) و ریچارد پلپلر مدیرعامل سابق HBO گفتگو کرده است، این ادعا را مطرح می کند.

سریال Game of Thrones از شبکه HBO در سال 2019 و با دو فصل کوتاه شده به پایان رسید که کل فصول سریال را به 8 فصل و 73 اپیزود رساند.

بر اساس محتویات این کتاب جدید، هاس به میلر چنین می گوید :«جرج به نیویورک پرواز می کرد تا با پلپر شام بخورد و از او خواهش کند ۱۰ فصل ۱۰ اپیزودی بسازند زیرا منابع داستانی کافی برای چنین کاری وجود داشت و اینکه به او بگوید چنین کاری بسیار راضی کننده و تجربه ای سرگرم کننده تر را رقم خواهد زد». مارتین در گذشته گفته است که به نظر او سریال Game of Thrones می توانست چند سال دیگر نیز ادامه داشته باشد. در سال ۲۰۱۸ بود که مارتین به ورایتی گفت نمی داند چرا این سریال در فصل هشتم به پایان می رسد زیرا منابع داستانی کافی برای ساخت تا ۱۳ فصل از این سریال نیز وجود داشت. اما نقل قول هاس در کتاب Tinderbox اولین روایت از درخواست علنی مارتین از شبکه HBO برای فصول بیشتر است.

سریال Game of Thrones از شبکه HBO در سال 2019 و با دو فصل کوتاه شده به پایان رسید که کل فصول سریال را به 8 فصل و 73 اپیزود رساند.

در ادامه صحبت های هاس در کتاب میلر آمده است: «دن و دیو [شورانرهای سریال] خسته بودند، واقعاً چنین بود. آن ها دیگر توان ادامه نداشتند و می خواستند به کارهای دیگر بپردازند و به همین خاطر همه چیز را کوتاه تر کردند و سپس گفتگوهایی در این زمینه صورت گرفت که چند فصل دیگر می تواند ادامه یابد؟ زیرا واضح بود که شبکه HBO خواستار فصول بیشتری بود. جرج واقعاً دن و دیو را دوست دارد اما بعد از فصل پنجم، نگرانی او در مورد مسیری که می رفتند آغاز شد زیرا جرج می دانست که داستان به کجا می رود. او گفت که شما دیگر طرح مرا دنبال نمی کنید». سریال کتاب های A Song of Ice and Fire که سریال Game of Thrones بر اساس آن ها ساخته شده هنوز هم کامل نشده و مارتین تاکنون تنها ۵ کتاب از ۷ کتابی که قرار است در این دنیا نوشته شود را تکمیل کرده است.

او نزدیک به یک دهه است که روی ششمین کتاب با عنوان The Winds of Winter کار می کند. بعد از پایان فصل چهارم بود که مسیر سریال متفاوت از کتاب های مارتین پیش رفت. مارتین در کتاب میلر می گوید: «کاش برای ده سال ادامه می یافت. فکر می کنم که اینکار کمی فرصت بیشتری برای ما در فصول پایانی ایجاد می کرد تا آن را به پایان برسانیم».

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود