پاسخ کارگردان فیلم «خاندان گوچی» به انتقادات خانواده گوچی: خیلی هم دلتان بخواهد!

پاسخ کارگردان فیلم «خاندان گوچی» به انتقادات خانواده گوچی: خیلی هم دلتان بخواهد!

ریدلی اسکات گفته انتقادات خانواده ی گوچی از او «به طرز آزار دهنده ای توهین آمیز» است و آن ها باید «خوشحال» هم باشند که در فیلم جدید او، «خاندان گوچی» (House of Gucci)، به تصویر کشیده شده اند.

فیلم زندگینامه ای «خاندان گوچی» – که روایتگر ماجرای قتل مائوریزیو گوچی (با بازی آدام درایور) در سال ۱۹۹۵ است که دستور آن توسط همسر سابقش، پاتریزیا رجیانی (با بازی لیدی گاگا)، صادر شده بود – پیوسته مورد انتقاد خانواده ی گوچی بوده است و آن ها به تصویر ارائه شده از گذشته ی خانواده ی خود معترض بوده اند.

پیش تر پاتریزیا گوچی، دختر آلدو گوچی که به مدت ۳۰ سال ریاست خانه ی مد گوچی را عهده دار بود، ریدلی اسکات را متهم به ربودن هویت یک خانواده برای کسب سود کرده بود.

اسکات در مصاحبه ی جدید خود ادعاهای مطرح شده از سوی خانواده ی گوچی را رد کرده است.

اسکات درباره ی فیلم زندگینامه ای خود گفت: «من سعی کردم تا حد ممکن و تا جایی که احتمالاً قابل تصور است، به حقیقت وفادار باشم که تا جایی که می شود توهینی نشود. زمان و مکان داستان گاهی باید پرش هایی می داشت که به خاطر محدودیت زمان فیلم است.»

«اما کار خانواده ی گوچی که همان اول از ما انتقاد کردند به طرز آزار دهنده ای توهین آمیز بود. آن ها می گفتند آل پاچینو به لحاظ ظاهری به هیچ وجه برای بازی در نقش آلدو گوچی مناسب نیست. اما واقعاً چه کسی بهتر از آل پاچینو می توانست نقش او را بازی کند؟ مرا ببخشید! احتمالاً بهترین بازیگران دنیا دارند نقش تان را بازی می کنند پس باید خوشحال هم باشید.»

پاتریزیا گوچی پیش تر از انتخاب آل پاچینو برای بازی در نقش آلدو گوچی انتقاد کرده بود. او در مصاحبه ای گفته بود: «پدربزرگ من مرد بسیار خوش قیافه ای بود، مثل همه ی گوچی ها. خیلی قد بلند بود، چشمان آبی رنگی داشت و بسیار خوش لباس بود. نقشش را داده اند به آل پاچینو که خیلی قد بلند نیست و در عکسی هم که از او در فیلم منتشر شده چاق و کوتاه است و خط ریش دارد و واقعاً زشت است. خجالت آور است چون اصلاً شباهتی به پدربزرگ من ندارد.»

ریدلی اسکات در ادامه از بازی جرد لتو در نقش پائولو گوچی در فیلم دفاع کرد. بازی عجیب و غریب لتو با انتقاد شدید خانواده ی گوچی و دیگر اعضای این خانه ی مد که پائولو گوچی را می شناختند مواجه شد. تام فورد، طراح مد مشهور، که در دهه ی ۱۹۹۰ مدیر هنری گوچی بود، بازی لتو را با نمایش های طنز شوی تلویزیونی معروف «پخش زنده شنبه شب» (Saturday Night Live) مقایسه کرد.

فورد در اینباره گفت: «با پائولو بارها ملاقات داشتم. درست است، آدم عجیبی بود و کارهای عجیبی هم از او سر می زد اما قطعاً کلیت رفتارش مثل این شخصیت دیوانه ای نبود که لتو به تصویر کشیده و از قرار معلوم درگیری های روانی دارد.»

اسکات در پاسخ به صحبت های فورد گفت در روایت داستان خانواده ی گوچی هجو و طنز وجود دارد چون او خود می خواست که فیلمش را اینگونه بسازد.

او در این باره گفت: «اطلاعات زیادی درباره ی نقش جرد لتو یعنی پائولو وجود ندارد اما عکس هایی از او هست که نشان می دهد پائولو دقیقاً چه شکلی بود. ما این عکس ها را پیدا کردیم و جرد هم کار خودش را کرد و مثل او لباس پوشید. تصاویر ویدئویی زیادی از پائولو که در آن ها در حال صحبت باشد وجود ندارد. به خاطر همین مجبور شدیم تا حدی از تخیل بهره بگیریم.»

هفته ی گذشته اعضای خانواده ی گوچی اظهار کردند که امکان اقدام قانونی علیه فیلم اسکات را داشتند. آن ها گفتند خانواده ی گوچی حق خود برای اقدام به منظور حفظ نام، وجهه و اعتبار خود و عزیزان شان را محفوظ می دانند.

 

بیشتر بخوانید:

اعتراض خانواده گوچی به تصویر ارائه شده از نقش لیدی گاگا در فیلم «خاندان گوچی»

منبع: insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود