مادر افغان به خاطر فقر نوزادش را ۱۰۴ دلار فروخت

مادر افغان به خاطر فقر نوزادش را ۱۰۴ دلار فروخت

مادری افغان از این می گوید که چگونه مجبور شده یکی از قل ها را بفروشد تا برای قل دیگر غذا بخرد. به گزارش Mirror، این مادر تعریف می کند که نوزاد را در ازای ۱۰۴ دلار به زوجی بدون فرزند فروخته به این امید که با این پول بقیه اعضای خانواده اش ۶ ماه دیگر زنده بمانند.

از قرار معلوم خشکسالی باعث شده بود که این زن و شوهرش اوایل امسال مزرعه شان را ترک کنند و به شهری مجاور پناه ببرند. در این شهر پدر و پسر بزرگ خانواده به عنوان کارگر مشغول کار شده بودند و بعد طالبان به قدرت رسید و آن ها از کار بی کار شدند.

این داستان توسط بنیاد خیریه Save the Children آشکار شد. این مادر ۴۰ ساله به این بنیاد خیریه گفت که ۴ یا ۵ ماه پیش، اندکی بعد از ترک مزرعه شان به علت خشکسالی، دوقلوهایش ـ یک پسر و یک دختر ـ متولد شده بودند.

مادر افغان

زن توضیح می دهد که همه ی لباس های بچه هایش دست دوم هستند و اهالی محله آن ها را به‌شان اهدا کرده اند. او می گوید که قصد داشته که هر دوی نوزادها را نگه دارد اما نتوانسته برای هر دوی آن ها و بقیه اعضای خانواده اش غذا تهیه کند.

شوهر ۴۵ ساله اش کارگر است اما می گوید که از ۵ روز هفته تنها برای ۱ روز کار موجود است. و دستمزد روزانه که حدود ۱ دلار در روز است تنها برای خرید غذا برای دو روز کافی است.

زن می گوید وقتی که آن زوج به او نزدیک شده و برای گرفتن بچه اش ۱۰۴ دلار پیشنهاد کرده اند، او ابتدا قبول نکرده. اما بعد از چند روز وقتی گریه ی نوزادش را که چیزی برای خوردن نداشته دیده، به این نتیجه رسیده که واگذار کردن او بهترین گزینه برای خود نوزاد و نیز برای سایر اعضای خانواده است.

این مادر افغان می گوید: «خیلی سخت بود. سخت تر از چیزی که بشود فکرش را هم کرد. من بچه ام را به خاطر نداری به آن ها دادم. من نمی توانستم ازش مراقبت کنم و پول آن نداشتم که برایش چیزی بخرم.»

بیشتر بخوانید:

افشای کوتاهی دولت انگلیس در خارج کردن افغان ها از افغانستان

فروش دختران خردسال به طالبان در ازای دریافت پول، اسلحه و احشام در افغانستان

۲۰ سال جنگ برای هیچ؛ خروج آخرین نظامی آمریکایی از افغانستان و خوشحالی طالبان

بازیگر و رزمی کار ملقب به «بروس لی افغانستان» در تلاش برای فرار از کشور از ترس طالبان

منبع: Mirror
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • من آذر ۲۱, ۱۴۰۰

  بچه اون مفهومی که برای بقیه مردم دنیا داره ، برای افغانی ها نداره. اینها هفت تا هفت تا بچه دار میشن الان کل رباط کریم شده کابل از بس این‌ها زیاد زاد و ولد می کنند . تا چند سال دیگه کل ایران رو می گیرند و بچه های ما باید زیر دست افغانی ها بیفتند.

  • بزار بگیرن آذر ۲۲, ۱۴۰۰

   بزار بگیرن. برا ما که چیزی نموند و نمیمونه. حداقل برا اونا یه جایی باشه.
   اگه یه ذره دیگه برام مهم باشه این مملکت و مردم و ملت و شعارها.

 • ضد چین آذر ۲۲, ۱۴۰۰

  فقط یه کلمه. لعنت به چینیها.
  تمام این مشکلات سر این چینه. و مسئولای خودمون که با چین یکی شدن و قراردادهای ۲۵ ساله بستن.
  غرب و شرق فرقشون چیه؟
  غرب کره جنوبی میسازه.شرق کره شمالی میسازه. تفاوت این دو دنیا همینه.
  برا دنیای خودتون و بچه هاتون تا میتونین از تفکر شرقی دوری کنین.