مناسب نبودن سایز سوتین چه عوارضی دارد؟

مناسب نبودن سایز سوتین چه عوارضی دارد؟

این روزها تنوع سوتین ها از هر جهت، از ویژگی های ظاهری گرفته تا جنس، به قدری زیاد شده که هر نیاز و سلیقه ای را جوابگو است. اما علیرغم انتخاب های زیادی که برای آن وجود دارد، بسیاری از خانم ها سایز سوتین خود را اشتباه انتخاب می کنند. پوشیدن سوتینی که سایز مناسبی ندارد شاید مشکل بزرگی به نظر نرسد، اما استفاده ی مداوم از سوتین خیلی تنگ یا خیلی گشاد می تواند آثاری جدی بر سلامت خانم ها داشته باشد.

در ادامه می خواهیم ببنیم مناسب نبودن سایز سوتین چه عوارضی دارد.

۱- پشت درد، گردن درد و سینه درد

مناسب نبودن سایز سوتین چه عوارضی دارد؟

تحقیقات نشان داده مناسب نبودن سایز سوتین ممکن است باعث مشکلات جسمی متعددی شود. شایع ترین آن ها پشت درد، گردن درد و سینه درد است. پوشیدن سوتینی که سایز مناسبی ندارد ممکن است پوسچر یا همان حالت قرارگیری بدن تان را تغییر دهد و در نتیجه ی آن، گرفتار انواع دردهای بدنی شوید.

۲- سردرد

مناسب نبودن سایز سوتین چه عوارضی دارد؟

فشار اضافه ی ناشی از تنگ بودن سوتین می تواند منجر به سردرد هم شود. اگر سوتین تان اندازه تان نباشد، وزن سینه ها باعث کش آمدن بندهای سوتین می شود و فشار اضافه ای به شانه ها وارد می کند، امری که ممکن است باعث گردن درد و سردرد شود. پوشیدن سوتینی که سایز مناسبی داشته باشد، تأثیر به سزایی در رفع سردرد خواهد داشت.

۳- تغییر حالت شانه ها

مناسب نبودن سایز سوتین چه عوارضی دارد؟

فشار ناشی از کش آمدن بندهای سوتین که در قسمت قبل از آن صحبت شد، ممکن است باعث تغییر حالت شانه ها هم شود. وقتی سوتین نتواند تکیه گاه مناسبی برای سینه ها فراهم کند، فشار اضافه ی ناشی از آن باعث چسبیدن بندهای سوتین به شانه ها می شود. تحقیقات نشان داده پوشیدن طولانی مدت سوتین تنگ باعث می شود فشار بسیار زیادی به بافت نرم شانه ها وارد شود، امری که ممکن است باعث تغییر حالت شانه ها شود.

۴- مشکلات پوستی

مناسب نبودن سایز سوتین چه عوارضی دارد؟

سوتین های خیلی گشاد هم ممکن است تکیه گاه کافی را برای سینه ها فراهم نکنند، امری که ممکن است باعث آسیب دیدن پوست سینه ها شود. تحقیقی نشان داد افتادگی سینه ها بر اثر نیروی جاذبه باعث کش آمدن پوست در قسمت فوقانی سینه ها می شود. اندازه ی سینه ها نقشی در صدمات پوستی زنان شرکت کننده در پژوهش نداشت و هم زنانی که سینه های کوچک تری داشتند دچار این صدمات شده بودند، هم زنانی که سینه های بزرگی داشتند.

چطور سوتینی انتخاب کنیم که سایز مناسبی داشته باشد؟

مناسب نبودن سایز سوتین چه عوارضی دارد؟

روشی هست که با آن می توانید سینه های خود را اندازه بگیرد و به این ترتیب، سوتینی بخرید که سایز آن مناسب شما باشد. برای انتخاب یک سوتین مناسب به دو پارامتر باید توجه داشت: بند سوتین و کاپ های آن.

  • برای پیدا کردن سایز بند مناسب تان، باید قفسه سینه ی خود، یعنی درست زیر سینه هایتان را به اینچ اندازه بگیرید. سپس عدد به دست آمده را به نزدیک ترین عدد زوج گرد کنید.
  • برای پیدا کردن سایز کاپ مناسب تان، پُرترین قسمت سینه ی خود را هم به صورت آزاد، به اینچ اندازه بگیرید (متر را به بدن فشار ندهید). سپس این اندازه را از اندازه ی به دست آمده برای بند کم کنید. هر اینچ بیانگر یک سایز کاپ است، مثلاً یک اینچ، کاپ A و ۲ اینچ، کاپ B است.

توجه داشته باشید که این روش ها، یک سایز استاندارد به دست می دهند. اما سایزبندی سوتین ها در هر برندی ممکن است متفاوت باشد. فراموش نکنید که احساس راحتی در سوتین حرف اول را می زند.

منبع: brightside
دیجیاتو
بدون نظر

ورود