مرگبارترین طوفان در تاریخ کنتاکی ۱۰۰ کشته برجای گذاشت

مرگبارترین طوفان در تاریخ کنتاکی ۱۰۰ کشته برجای گذاشت

روز گذشته براثر وقوع مرگبارترین طوفان در تاریخ کنتاکی، بالغ بر صد شهروند آمریکا جان خود را از دست دادند. گروه های امداد و نجات همچنان در تلاشند تا بازماندگان را از زیر آوارها بیرون بکشند. مقامات رسمی نیز نسبت به بیشتر بودن آمار کشته شدگان بر اثر طوفان کنتاکی ابراز نگرانی کرده اند.

مقامات رسمی آمریکا گفته اند که پس وقوع  این طوفان سهمگین در نواحی غربی و جنوبی این کشور  و کشته شدن شمار زیادی در دست کم پنج ایالت آمریکا، امید اندکی برای پیدا کردن بازماندگان وجود دارد.

گفته می شود شش نفر از کارکنان انبار آمازون در ایلینوی هم جزو کشته شدگان بوده اند.

اندی بیشر شهردار کنتاکی در این باره گفت: به مردم آمریکا می گویم، هیچ لنز بزرگی وجود ندارد که بتواند وسعت خرابی های طوفان کنتاکی را نشان دهد. او در صحبت هایش تایید کرد که دست کم ۸۰ نفر در ایالت کنتاکی براثر طوفان کنتاکی در گذشته اند و  این آمار احتمالا از صد نفر فراتر می رود.

ما همزمان با جستجوهایمان حین آواربرداری منتظر معجزه هستیم.

تصاویر وحشتناک منتشر شده از این طوفان شدت تخریب را در شهر کوجکی میفیلد نشان می دهد که ظاهرا بیشترین میزان خسارت را از طوفان دیده است.

یکی از ساکنین این شهر که خواهرزاده خود را از دست داده است می گوید تمامی این اتفاقات در کسری از ثانیه رخ داد.

طوفان کنتاکی
خرج قطار از ریل

یکی از افرادی که در هنگام وقوع طوفان در مرکز آن قرار داشته می گوید: قبلا شنیده بودم که طوفان صدای قطار می دهد. اما این صدا به مراتب بدتر از حرکت قطار است. همچنین تصویری تامل برانگیز از یک خانواده در فیسبوک به اشتراک گذاشته شده که ظاهرا ۱۳۰ مایل را براثرا طوفان طی کرده و باد آن را شیشه ماشین زنی در یک ایالت دیگر چسبانده بود.

نمای هوایی از تخریب ها

مقامات رسمی کنتاکی گفته اند که این طوفان مرگبارترین در تاریخ این ایالت بوده است و بین ۳۶ تا ۵۰ هزار واحد مسکونی بر اثر آن دچار خسارت شده اند.

بلافاصله بعد از وقوع این طوفان بیش از سیصد افسر گارد ملی آمریکا با مراجعه خانه به خانه آب آشامیدنی و ژنراتور برق میان آنها توزیع کردند. شهردار کنتاکی گفته است: اولین کاری که باید انجام شود عزاداری است و سپس باید با همراهی هم شهر را بسازیم.

همانطور که گفته شد شش نفر از کارکنان آمازون هم که در یکی از انبارهای آن در ایلینوی مشغول کار بودند بر اثر ریزش سقف جان خود را از دست دادند. به گفته دانشمندان وقوع طوفان های سهمگین مانند این یا خشکسالی هایی که در کشورمان تجربه می کنیم از نتایج گرمایش زمین است. پدیده ای که به زودی تابستان های طاقت فرسا و زمستان های سنگینی را با خود به دنبال خواهد داشت. هرچند جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در واکنش به این اتفاق اعلام کرد که نظر تخصصی را از سازمان آب و هوای آمریکا جویا می شود تا دقیقا بفهمد چه مقدار از این طوفان در نتیجه گرمایش زمین رخ داده است.

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • مسعود آذر ۲۳, ۱۴۰۰

    همین طوفان تو ایران بیاد میگن به علت بی حجابی زنان رخ داده