روایت لیدی گاگا از صدمات روانی ناشی از بازی در فیلم «خاندان گوچی»

روایت لیدی گاگا از صدمات روانی ناشی از بازی در فیلم «خاندان گوچی»

لیدی گاگا در مصاحبه ی جدیدی از تلاش های خود برای حفظ سلامت روانش در زمان بازی در فیلم «خاندان گوچی» (House of Gucci) گفته است.

گاگا در مصاحبه ی جدید خود با نشریه ورایتی به صحبت درباره ی آثار فرو رفتن در نقش پاتریزیا رجیانی هنگام ساخت فیلم ریدلی اسکات پرداخته است. گاگا ۹ ماه بی وقفه، نه تنها در برابر دوربین بلکه در پشت آن هم با لهجه ی ایتالیایی صحبت می کرد تا از نقش رجیانی خارج نشود.

این خواننده و بازیگر مشهور آمریکایی گفت این فرآیند اثری مخرب بر سلامت روان او داشت. او در اینباره گفت: «من با خودم سیاهی و تاریکی به خانه می بردم چون زندگی رجیانی سیاه و تاریک بود.»

این امر باعث شد گاگا در زمان ساخت فیلم، به یک متخصص روانپزشک متوسل شود.

او دراینباره گفت: «اواخر فیلمبرداری یک پرستار روانپزشک داشتم. یک جورهایی احساس می کردم باید این کار را انجام دهم. احساس می کردم اینطوری برایم بهتر است.»

گاگا گفت هدففش از بیان این مسائل «بزرگ کردن» از خودگذشتگی اش برای بازیگری داشته نیست.

او در اینباره گفت: «من فکر نمی کنم که همه ی بازیگرها باید تا به این حد پیش روند. دائم هم از خودم می پرسم که چرا باید این کار را انجام دهم.»

گاگا اذعان کرد که او همین روش را برای نقش آفرینی اش در فیلم «ستاره ای متولد شده است» (A Star Is Born) که برای آن نامزد جایزه اسکار شد هم داشت، فیلمی که در آن نقش مقابل بردلی کوپر را ایفا می کرد.

او با اشاره به نقشی که در فیلم «ستاره ای متولد شده است» ایفا کرده بود گفت: «تمام وقت “آلی” بودم.»

او در ادامه گفت: «من کارهای هنری بسیار افراطی ای در طول دوران فعالیت حرفه‌ای ام انجام داده ام، کارهایی که بدنم و ذهنم را بر سر آن ها گذاشته ام. گفتنش ناراحتم می کند. نمی دانم چرا اینطوری هستم.»

گاگا در توضیح صحبت های خود گفت: «فکر می کنم بهترین جوابی که می توانم به شما دهم این است که من یک جور رابطه ی عاشقانه با رنج کشیدن برای هنر دارم که از زمانی که دختر کم سن و سالی بودم در من شکل گرفته و بعضی اوقات شکلی افراطی پیدا می کند. و وقتی هم که به حد افراطی می رسد کنترلش برایم سخت می شود.»

از خودگذشتگی گاگا برای ایفای نقش پاتریزیا رججیانی ممکن است نامزدی اسکار دیگری را برای او رقم زند. این نقش آفرینی او فعلاً نامزد جایزه گلدن گلوب شده است.

گاگا به ورایتی گفت که او « برای هنر دست به هر کاری می زند» اما اگر یک روز مادر شود دیگر اینگونه نخواهد بود.

او در اینباره گفت: «وقتی بچه دار شوم احتمالاً دیگر این کار را نخواهم کرد، اما هنوز مادر نشده ام. دلم می خواهد طوری با فرزندانم همراه باشم که فکر می کنم اگر به آن شکل در یک فیلم بازی کنم، با وجود بچه ممکن است مشکل ساز شود.»

فیلم «خاندان گوچی» که مدتی است به نمایش درآمده، بر اساس کتابی به نام «خاندان گوچی: روایتی مهیج از قتل، جنون، زرق و برق و طمع» (The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed) نوشته ی سارا گی فوردن، ساخته شده که در سال ۲۰۰۱ منتشر شد. در این کتاب نویسنده به ماجرای طراحی نقشه ی قتل مائوریزیو گوچی (با بازی آدام درایور)، وارث امپراتوری مد و فشن گوچی، توسط همسر آن زمانش، پاتریزیا رجیانی (با بازی لیدی گاگا) پرداخته است. رجیانی پس از محرز شدن جرمش به ۱۸ سال زندان محکوم شد.

در این فیلم بازیگران دیگری همچون آل پاچینو، جرمی آیرنز و سلما هایک هم نقش آفرینی کرده اند.

 

بیشتر بخوانید:

اعتراض خانواده گوچی به تصویر ارائه شده از نقش لیدی گاگا در فیلم «خاندان گوچی»

پاسخ کارگردان فیلم «خاندان گوچی» به انتقادات خانواده گوچی: خیلی هم دلتان بخواهد!

روایت لیدی گاگا از دشواری های بازی در فیلم «خاندان گوچی»

منبع: insider
بدون نظر

ورود