کریسمس در خاندان سلطنتی؛ از پیانو نوازی کیت میدلتون تا اولین عکس دختر مگان مارکل

کریسمس در خاندان سلطنتی؛ از پیانو نوازی کیت میدلتون تا اولین عکس دختر مگان مارکل

کیت میدلتون، عروس خاندان سلطنتی که پیش از این مهارتش در عکاسی را به اثبات رسانده بود، این بار یک مهارت هنری دیگر خود را به رخ کشیده است: او در یک اجرای ویژه ی تلویزیونی که جمعه شب گذشته به مناسبت کریسمس از تلویزیون انگلیس پخش شد، برای اولین بار در ملأعام به نواختن پیانو پرداخت.

او در این برنامه با تام واکر، خواننده و آهنگساز ۳۰ ساله ی اسکاتلندی همراه شد و آن ها به اجرای یکی از قطعات واکر به نام «برای آن هایی که نمی توانند اینجا باشند» (For Those Who Can’t Be Here) پرداختند. این اجرای ویژه که چندی قبل در کلیسای تاریخی وست مینستر ِ لندن ضبط شده، به منظور گرامیداشت تمامی تلاش هایی صورت گرفته که در دوران همه‌گیری کرونا توسط افراد و گروه های مختلف به انجام رسیده است.

تام واکر درباره ی این همکاری گفته: «بدون شک از آن تجربه هایی بود که یک بار بیشتر در زندگی تان رخ نمی دهد. فکر می کردم حتماً اجرا را خراب می کند. اصلاً کار ساده ای نیست که یک دفعه پشت یک پیانو بنشینید و با یک دسته موزیسین همراه شوید که قبل از این هیچوقت با آن ها ساز نزده اید و به صورت زنده جلوی دوربین بنوازید. ولی او کارش واقعاً عالی بود.»

واکر همچنین میدلتون را فردی «دوست داشتنی، مهربان و خوش قلب» توصیف کرد و گفت او شخصاً از تمامی اعضای گروه به خاطر دادن فرصت اجرا در کنار یکدیگر تشکر کرد. واکر همچنین خوشحالی خود را از اجرای او و گروهش در کنار دوشس کمبریج در فضای زیبای کلیسای وست مینستر ابراز کرد.

منبعی از خاندان سلطنتی به رسانه ها گفته پیشنهاد این اجرا از سوی خود میدلتون مطرح شد.

میدلتون که نواختن پیانو را از کودکی آغاز کرده و در دوران همه‌گیری کرونا نیز برای تسلای خاطر خود از پیانو نوازی بسیار بهره گرفته، در ماه اکتبر در مراسمی با واکر ملاقات کرد. واکر در این مراسم یکی از قطعات خود به نام «چراغی را روشن بگذار» (Leave a Light On) را اجرا کرد که درباره ی مشکلات افرادی است که با اعتیاد دست و پنجه نرم می کنند.

میدلتون خود از واکر خواست قطعه ی کریسمسی اش، «برای آن هایی که نمی توانند اینجا باشند» را در برنامه ی ویژه ی تلویزیونی ای که به مناسبت کریسمس با حضور ستاره های محبوب موسیقی انگلیس پخش می شود، اجرا کند چرا که به عقیده ی او این قطعه امسال با حال خیلی ها مناسبت داشت. دوشس کمبریج خود پیشنهاد کرد که در این اجرا واکر و گروهش را همراهی کند.

به گفته ی منبع مذکور، در دوران قرنطینه های کرونایی، موسیقی اهمیت بسیار زیادی برای میدلتون داشت و او به قدرت موسیقی در نزدیک ساختن آدم ها به یکدیگر، به ویژه در زمان سختی باور دارد، به همین دلیل مشتاق بود تا سهمی در اجرای واکر داشته باشد.

دو ماه بعد تهیه کنندگان صحنه ای رویایی برای اجرای این قطعه در کلیسای وست مینستر فراهم کردند. با آنکه میدلتون این قطعه را تنها یک بار در لندن به همراه واکر و گروهش تمرین کرده بود، اما اجرای اصلی را با تنها چند برداشت ضبط کردند.

اما کیت میدلتون تنها عضو خاندان سلطنتی انگلیس نبود که یک غافلگیری کریسمسی رقم زد. پرنس هری و مگان مارکل هم برای اولین بار تصویری از دختر خود، لیلیبت دایانا منتشر کردند.

این زوج روز پنجشنبه ی گذشته به رسم هر سال کارت کریسمس خود را منتشر کردند که حاوی تصویری از خانواده ی چهار نفره ی آن ها بود. در این تصویر پرنس هری، پسر ۲ ساله شان آرچی را روی پای خود نشانده و مارکل دختر ۶ ماهه شان، لیلیبت دایانا را در آغوش گرفته است.

این عکس در خانه ی هری و مگان مارکل در کالیفرنیا، توسط الکسی لوبمیرسکی، همان عکاس مراسم ازدواج این زوج، ثبت شده است.

این زوج در کارت تبریک خود نوشته اند: «کریسمس مبارک. امسال در سال ۲۰۲۱ دخترمان لیلیبت دایانا به دنیا آمد. آرچی ما را “مامان” و “بابا” و لیلی ما را یک خانواده کرد.»

لیلیبت دایانا ماونتباتن – وینزور روز ۴ ژوئن ۲۰۲۱ به دنیا آمد. در آن زمان هری و مارکل در بیانیه ای اعلام کردند نام کوچک دخترشان را به یاد لقب جد مادری اش، ملکه انگلیس، لیلیبت و نام میانی او را به یاد مادربزرگ فقیدش، مادر پرنس هری، دایانا گذاشته اند.

در ادامه ی متن کارت کریسمس هری و مارکل آمده که آن ها از جانب مردم به سازمان های مختلفی که به حمایت از خانواده های نیازمند آمریکایی و مهاجرین افغان می پردازند کمک مالی کرده اند. این زوج در انتها کریسمس خوبی را برای مردم آرزو کردند.

این کارت توسط یک نهاد حمایتی به نام Team Rubicon منتشر شده که به افراد متضرر از بلایای طبیعی و بحران های بشری کمک می کند.

منبع: people ، insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود