قرنطینه شهر ۲۰۰ هزار نفری چین به خاطر یک بیمار کرونایی

قرنطینه شهر ۲۰۰ هزار نفری چین به خاطر یک بیمار کرونایی

در حالی که تنها ۶ هفته تا آغاز المپیک زمستانی پکن باقی مانده، چین اقدامات مقابله ای با کرونا را تشدید ساخته و با تنها یک مورد ابتلا به این ویروس، شهرهای خود را قرنطینه می کند.

یک نمونه از این اتفاق این هفته در شهر دانگ شینگ در جنوب چین رخ داد که پس از شناسایی یک بیمار کرونایی در آن، ورود به این شهر به کلی ممنوع شد.

ساکنان شهر دانگ شینگ قرنطینه شده اند و تنها اجازه ی خروج از خانه برای تأمین مایحتاج زندگی را دارند. علاوه بر این، مدارس، ناوگان حمل و نقل عمومی، و مشاغل غیر ضروری هم تعطیل شده اند و تمام ۲۰۰ هزار شهروند آن ملزم به انجام تست کرونا هستند.

همزمان با قرنطینه ی شهر دانگ شینگ، شهر شیان در شمال غربی چین هم قرنطینه شده است. در شیان محدودیت تردد اعمال شده و ۱۳ میلیون شهروند آن در قرنطینه به سر می برند.

چین همواره برخورد شدیدی برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا داشته است. در ماه آوریل، شیوع اندک کرونا در استان یونان در جنوب غربی چین، تست گیری گسترده و قرنطینه ی ۷۲ ساعته ی شهر را به دنبال داشت. در اواخر ماه اکتبر نیز پس از شناسایی یک بیمار کرونایی در دیزنی لند ِ شانگهای، ۳ هزار نفر در آن محبوس شدند و تا از یک به یک بازدیدکنندگان و کارکنان این پارک تفریحی تست کرونا گرفته نشد، امکان خروج نیافتند. در ماه نوامبر شانگهای پس از شناسایی ۳ مورد ابتلا به ویروس کرونا در این شهر، بیش از ۵۰۰ پرواز را لغو و مدارس را تعطیل کرد.

آمار کلی مبتلایان کرونا در چین نسبتاً پایین باقی مانده است. طبق اعلام کمیته ملی سلامت چین، در روز ۲۲ دسامبر در ۳۱ استان چین، ۱۰۰ بیمار کرونا شناسایی شد که تعداد مبتلایان کرونا در این کشور را به ۱۸۲۳ نفر رساند.

گرچه تعداد بیماران کرونایی گزارش شده در چین از زمان آغاز این همه‌گیری در شهر ووهان همواره پایین بوده است، با این حال، چین افرادی که تست کرونای آن ها مثبت می شود اما بدون نشانه هستند را در آمار رسمی نمی گنجاند.

المپیک پکن از روز ۴ فوریه ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد. بنابر تصمیم چین، در مدت برگزاری المپیک، ورزشکاران، مقامات، رسانه ها و خبرنگاران تنها در یک منطقه ی مشخص رفت و آمد خواهند داشت.

منبع: insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود