آیا واگذاری استقلال و پرسپولیس آن‌ها را از خطر حذف از آسیا نجات می‌دهد؟

آیا واگذاری استقلال و پرسپولیس آن‌ها را از خطر حذف از آسیا نجات می‌دهد؟

به نظر می رسد که بلاتکلیفی باشگاه های بزرگ تهرانی و خطر حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا با واگذاری استقلال و پرسپولیس به وزارتخانه های صنعت و اقتصاد حل شود. یکی از اتفاقات شومی که سایه اش همچنان بر سر ورزش ایران سنگینی می کند، حذف احتمالی استقلال و پرسپولیس از رقابت های لیگ قهرمانان آسیاست. در ساعات اولیه صبح پنجشنبه، کنفدراسیون فوتبال آسیا طی دو نامه ی جداگانه باشگاه های استقلال و پرسپولیس را از شرایط بحرانی به وجود آمده آگاه کرد تا بلکه همه ی متولیان ورزش ایران برای حل این مشکل دست به کار شوند و به نظر می رسد واگذاری استقلال و پرسپولیس به وزارتخانه های دولتی اقدامی در این جهت بوده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا که مهلتی ۳ ماهه برای رفع نقایص مطرح شده به دو باشگاه داده بود، پس از مصاحبه مدیر عاملان دو باشگاه مبنی بر رفع تمامی موانع برای صدور مجوز حرفه ‌ای، این بار فرصتی ۵ روزه برای راستی آزمایی این ادعاها به این دو تیم داد.

واگذاری استقلال و پرسپولیس

از جمله ی این موانع مجمع مشترک، مجمع دولتی، نداشتن ورزشگاه‌های اختصاصی، نداشتن تراز مالی مثبت، بدهی به افراد داخلی و خارجی، بدهی‌های مالیاتی و… است.

مهلت ۵ روزه این دو باشگاه تهرانی دوشنبه یعنی امروز به پایان می رسد. در صورت حذف این دو تیم از لیگ قهرمانان آسیا ضررهای هنگفتی متوجه این دو باشگاه خواهد شد؛ از دست دادن پاداش های دلاری بابت حضور در مسابقات، درآمد تبلیغات محیطی و روی پیراهن و…

واگذاری استقلال و پرسپولیس

نظر به ضیق وقت و مهلت رو به اتمام اعطایی از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا، پرونده ی مجوز حرفه ای این باشگاه ها به کمیته انظباطی ارسال شد. همان طور که ذکر شد، یکی از مشکلات، مسئله بدهی های سنگین مالیاتی دو باشگاه بود که با توافق سازمان امور مالیاتی مقرر شد دو باشگاه دیگر بدهی مالیاتی نداشته باشند.

مشکل دیگر مالکیت مشترک بود که با واگذاری استقلال و پرسپولیس این مشکل نیز حل شد. مشکل واگذاری استقلال و پرسپولیس بدین شکل حل و فصل شد که مالکیت باشگاه پرسپولیس به وزارت اقتصاد و دارایی و مالکیت باشگاه استقلال به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار شد.

اما همچنان ایرادها و نواقص ریز و درشت دیگری وجود دارد که مانع از دریافت مجوز حرفه ای این دو باشگاه شده است که سران استقلال و پرسپولیس در حال تلاش برای برطرف کردن شان هستند. با این اوصاف باید صبر کرد و دید که کنفدراسیون فوتبال آسیا چه تصمیمی در این خصوص خواهد گرفت و آیا امیدی برای بازگشت این دو تیم به بازی های آسیایی وجود دارد یا نه.

بیشتر بخوانید:

تمام حواشی پیش از بازی استقلال و پرسپولیس در دربی ۹۷

ماجرای آزار و اذیت کودک استقلالی چه بود؟

مصاحبه تازه علی دایی: از استقلالی بودنش در جوانی تا گلایه از وضعیت مرغ

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود