ماجرای فایل صوتی منتسب به محمد حسین کنعانی زادگان در قطر چیست؟

ماجرای فایل صوتی منتسب به محمد حسین کنعانی زادگان در قطر چیست؟

در روزهای اخیر چندین فایل صوتی منتسب به محمد حسین کنعانی زادگان بازیکن تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه الاهلی قطر منتشر شده که محتویات غیراخلاقی آن واکنش های بسیاری را در پی داشته است. در یکی از این فایل های صوتی منتسب به کنعانی زادگان که تاکنون تعداد آن ها به چهار فایل رسیده است، او به یک دختر که صدایش نیز پشت تلفن شنیده می شود می گوید که می تواند او را در طول شب سوار اتوبوس تیم ملی کند. او در این تماس تلفنی به دختری که آنسوی تماس قرار دارد می گوید که با راننده اتوبوس تیم ملی رفاقت داشته و به دلیل قرنطینه بودن تیم ملی می تواند از اتوبوس به عنوان جایی برای ملاقات با این دختر استفاده کند.

چندین فایل صوتی از محمد حسین کنعانی زادگان بازیکن تیم ملی فوتبال ایران منتشر شده که محتویات غیراخلاقی آن واکنش های بسیاری را در پی داشته است.

در فایل های صوتی دیگر نیز شنیده می شود که او از یک دختر درخواست عکس های غیراخلاقی می کند. بسیاری انتظار دارند که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به این ماجرا واکنش نشان داده و تنبیه هایی را برای محمد حسین کنعانی زادگان به خاطر این ارتباطات غیراخلاقی و به خطر انداختن سلامت و اعتبار تیم ملی فوتبال در نظر بگیرد. برخی نیز مدعی هستند که کنعانی زادگان در دام پرستوهای ورزشی افتاده تا تیم ملی فوتبال را به حاشیه ببرد زیرا فایل های صوتی منتشر شده از این مدافع ملی پوش مربوط به دوران حضور تیم ملی در قطر در آبان ماه باز می گردد. برخی نیز مدعی هستند که کنعانی زادگان این صحبت های رکیک را در صحبت با یکی از دختران طرفدار تیم ملی فوتبال ایران گفته است.

چندین فایل صوتی از محمد حسین کنعانی زادگان بازیکن تیم ملی فوتبال ایران منتشر شده که محتویات غیراخلاقی آن واکنش های بسیاری را در پی داشته است.

با توجه به انتشار فایل های صوتی متعدد از سخنان ناخوشایند محمد حسین کنعانی زادگان ، به نظر می رسد که طرف یا طرف های مقابل وی در این تماس های تلفنی، این تماس ها را ضبط کرده و با هدفی خاص منتشر کرده اند. کنعانی زادگان تاکنون واکنشی به انتشار این فایل های صوتی نداشته اما کاربران شبکه های اجتماعی واکنش های زیادی به این موضوع نشان داده و اجماع بر سر نکوهش این بازیکن تیم ملی و سوء استفاده از شان و جایگاه تیم ملی فوتبال در همه ی کامنت ها دیده می شود. تابناک نیز در واکنش به افشای فایل های صوتی محمد حسین کنعانی زادگان چنین نوشته است:

رفتار محمد حسین کنعانی زادگان در صورت وقوع و صحت ادعا، به هیچ وجه جای دفاع ندارد. از محتوای وویس مشخص است که زمان آن به حضور تیم ملی ایران در قطر برای بازی مقدماتی جام جهانی مقابل سوریه در ۲۵ آبان برمی گردد، یعنی حدود ۴۲ روز پیش برمی گردد یا به بازی ایران و کره جنوبی که ۷۶ روز قبل در تهران برگزار شد. اینکه بازیکن تیم ملی پیش از بازی حساس مقدماتی جام جهانی به دنبال بی اخلاقی باشد، کاملا محکوم است و باید در خصوص او برخورد انضباطی صورت بگیرد اما سوال این است که واقعا چرا بعد از ۷۶ روز یا ۴۲ روز درست در روزهایی که این پسر به تیم منتخب سال آسیا راه یافته، باید این فایل های صوتی منتشر شود؟ اگر این وویس ها ساختگی نباشد، محمدحسین کنعانی زادگان به عنوان یک ملی پوش نه شان و شخصیت تیم ملی را حفظ کرده و نه آبرو و حیثیت خودش را و قطعا باید تاوان این بد اخلاقی را بدهد اما با کسانی که به قصد خراب کردن او، این وویس ها را منتشر کردند چه باید کرد؟

اتفاقی که برای رامین رضاییان افتاد را به یاد بیاورید. این اتفاق تقریبا از همین جنس بود. ماجرای رامین رضاییان با شخصی که اصلا آبرو برایش مهم نبود و به دنبال معروفیت بود، باعث دعوت نشدن این بازیکن به تیم ملی شد و رضاییان کماکان جایی در تیم ملی ندارد. این درست که یک ملی پوش باید از خودش مراقبت کند تا در چنین تله هایی گرفتار نشود اما باور کنید نام چنین حرکاتی افشاگری نیست. بیشتر پاپوش درست کردن و بی اخلاقی است.

چندین فایل صوتی از محمد حسین کنعانی زادگان بازیکن تیم ملی فوتبال ایران منتشر شده که محتویات غیراخلاقی آن واکنش های بسیاری را در پی داشته است.

در ماجرایی که یک طرف با بی اخلاقی طرف مقابل را به بی اخلاقی می کشاند، نمی شود حق را به کسی داد یا نامش را افشاگری گذاشت. بی شک هر انسانی در خلوت خود روابط و اتفاقاتی داشته که فاش شدنش آبروی او را به خطر می اندازد. پخش اینگونه محتواهای صوتی و تصویری و پرداختن و دامن زدن به آن باعث می شود تا بیشتر شاهد چنین اتفاقاتی باشیم. نزدیک شدن به یک بازیکن، مربی یا مدیر با هدف دیدن بی اخلاقی از او و مستند کردن این بی اخلاقی، هم کار کثیفی است و هم واقعا خطرناک است. اجازه ندهیم از فردا هر سواستفاده گری به قصد خراب کردن ملی پوشان به آنها نزدیک شود و صدا و تصویرشان را ضبط کند تا اگر شد با این فایل ها دست به اخاذی بزند و اگر اخاذی اش به پول نرسید، با انتشار فایل ها آبروی آنها را ببرد. پرونده سازی محکوم است، چه مشاور فدراسیون برای منتقدان پرونده سازی کند و چه یک شاخ مجازی برای یک ملی پوش جوان، هر دو کار به یک اندازه زشت و سیاه و کثیف است.

از آن سوی ماجرا، چه کسی مسئول کنترل نظم و رفتار ملی پوشان است؟ وقتی فدراسیون ده ها همراه با کاروان تیم ملی اعزام می کند، مشخص است که دیگر توان کنترل اردوی تیم ملی را ندارد، باید آن همراهانی که بدون هیچ دلیل موجه با کاروان تیم های ملی اعزام شده اند را کنترل کند که گمان نکنیم همین کار هم انجام شود!

در وویسی که از بازیکن تیم ملی منتشر شده پی می بریم که اتوبوس تیم ملی تبدیل به مکان شده است! آخر مگر می شود آش انقدر شور؟! واقعا شان تیم ملی این است؟ سرپرست تیم ملی کجاست؟ بزرگ تر تیم کیست؟

چه کسی مسئول حفظ شان و شخصیت تیم ملی ایران است؟ چه کسی باید بازیکنان تیم ملی را در این آشفته بازار اینستاگرام کنترل کند؟ چرا دیسیپلینی نمی بینیم؟

متاسفانه یک حقیقت تلخ را نمی شود نادیده گرفت، با شرایطی که فوتبال کشورمان دارد، باز هم شاهد اتفاقات مشابه خواهیم بود!

توضیح ضروری: این نوشته دفاع از محمدحسین کنعانی زادگان نیست و کاری که این بازیکن کرده (البته اگر وویس ها ساختگی نباشد) اصلا جای دفاع ندارد اما پرسش اینجاست که وویس ها از ابتدا با چه هدفی ضبط شده بود؟ اخاذی یا آبرو ریزی؟ در پرونده رامین رضاییان این جنبه از جرم چندان جدی گرفته نشد اما امیدواریم در پرونده کنعانی زادگان به موازات برخوردی که با این ملی پوش می شود، شاهد برخورد با کسانی که برای او پاپوش درست کردند هم باشیم.

امروز به اشتباه در برخی منابع خبری اعلام شد این وویس در اردوی تیم ملی ضبط شده و بازیکن ملی پوش موقع تمرین به بانویی که سر تمرین حاضر بوده پیشنهاد بی شرمانه داده و کمیته اخلاق هم پیگیر است اما چنین چیزی صحت ندارد. کاملا مشهود است بازیکن در هتل حضور دارد و به شخصی پیشنهاد می کند به دیدار او بیاید تا با هم به اتوبوس تیم ملی بروند!

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۶ نظر

ورود

 • رسا دی ۷, ۱۴۰۰

  باید به همه افراد مشهور یاد داد که هر دختر یا زنی که خودش رو بهشون نزدیک میکنه یک پرستوی بالقوه است! مختص ایران هم نیست کلا شده راه کاسبی برای یک عده. واقعا که تن فروشی شرف داره به این کار.

 • فرزاد دی ۹, ۱۴۰۰

  چقدر ماله کشیدی !!! اصلا با هر نیتی فایل پخش شده . باید از تیم ملی اخراج بشه به هر قیمتی . یه مثنوی نوشتی که ماله کشی کنی و اصل قضیه رو لاپوشونی کنی ؟ مساله اصلی اینه این آدم کلا اخلاق نداره و همیشه حاشیه داره و این یکی آخری به هیچ وجه قابل گذشت نیست . هی مزخرف بافتی که چه کسانی با چه هدفی !!! اصلا هر کسی و با هر هدفی !!! دستش درد نکنه هرکی بوده .

  • پاسخ فرزاد دی ۱۱, ۱۴۰۰

   ماله کشی؟!! اینکه میگه باید منتشرکننده فایل صوتی هم محاکمه بشه میشه ماله کشی! این فقط دو چیز رو میرسونه، یا اینکه از پیگیری و افشا شدن هویت و نیت منتشر کننده میترسید و یا این کار رو برای خودتون و آشناتون هم میپسندی! چنین افرادی که به قصد و نیت آبروریزی یکی از دختران خانواده یا فامیلشون رو سراغ بازیکن میفرستن بنظر شما لغتی در فرهنگنامه ها براشون پیدا میشه؟!! هیچ انسان پستی حاضر نمیشه برای اینکه بازیکنی که ازش بهتره و یا احیانا به موفقیتش حسادت میکنه رو با چنین عمل ننگ آوری براش پاپوش درست کنه. و این یک طرف ماجراست و طرف دیگه قطعا باید کنعانی هم جریمه بشه.

 • علی دی ۱۰, ۱۴۰۰

  آقا تیم ملی مشگل دفاع داره و کنعانی رو نیاز داره یعنی چی حاشیه داره زندگی شخصیه اون چه ربطی به ما داره شاید اون هرکاری دلش میخواد انجام میده به شما چه

 • آنتی رضا ستوده دی ۱۰, ۱۴۰۰

  الگوی زندگیم?

 • ابراهیم دی ۱۵, ۱۴۰۰

  وقتی قبح یک عملی ریخته شود بخصوص برای یک نفر که الگو میلیونها کودک ونوجوان وجوان فارغ از رنگها باشد .توجیح کردن این قباحت باعث میشه که استوره سازی بدی در این مملکت صورت پذیرد .ما همه مردم ومسئولان مملکت موظف هستیم نسلی با اخلاق .پرتلاش ودلسوز تربیت کنیم که آینده کشورمان را روشن رقم زنیم.نباید به خاطر علاقه فوتبالی این عمل قبیح را توجیح کنیم .وقتی با مجاهد خضیراوی برخورد شد واز صحنه فوتبال محو گردید.باعث شد الگو سازی بدی از وی صورت نگیرد .به هیچ عنوان نباید با گذشت در این مورد رفتار بشه.