گرداندن ناقضان قرنطینه کرونایی در شهری در چین + ویدیو

گرداندن ناقضان قرنطینه کرونایی در شهری در چین + ویدیو

پلیس چین ناقضان قرنطینه کرونایی را در حالی که لباس هَزمَت به تن داشتند، دور گرداند. به گزارش Mirror، همزمان با جولان سویه امیکرون در جهان، در چین برای مقابله با شیوع کرونا اقداماتی به شدت سختگیرانه اعمال شده است.

حالا هم در جدیدترین این دست اقدامات، چهار نفر که قرنطینه کرونایی را در شهر جینگشی نقض کرده بودند مقابل انبوهی از جمعیت گردانده شدند. این چهار نفر که لباس هزمت سفید بر تن و پلاکاردهایی حاوی اسم و عکس شان به گردن داشتند، توسط پلیس احاطه شده بودند.

چین در سال ۲۰۱۰ گرداندن مجرمین را ممنوع کرده بود اما این کار به عنوان عملی تنبیهی برای مدیریت بحران کرونا دوباره مورد استفاده قرار گرفته است. این چهار نفر همچنین متهم شده اند که در حالی که مرزهای چین بسته اند به مهاجرت غیر قانونی اتباع بیگانه مبادرت ورزیده اند.

قرنطینه کرونایی

 

به نوشته ی روزنامه ی Guangxi News دولت با این کار نشان داد که در تنبیه امور خلاف مرتبط به مرزها با کسی شوخی ندارد. وب سایت شهرداری جینگشی مدعی است که اخیراً چندین مورد دور گردانی قاچاقچیان انسان در این شهر انجام شده است.

در ماه نوامبر گروهی از خلافکاران در حالی گردانده شدند که خلاف هایشان پای بلندگو اعلام می شد. چین از همان ابتدای شیوع کرونا اقداماتی به غایت سختگیرانه برای کنترل این ویروس اتخاذ کرده است.

قرنطینه کرونایی

اگرچه روز سه شنبه در شهر شیان تنها ۱۷۵ مورد ابتلا گزارش شد، با این حال اقدامات تقابلی متعددی برای کنترل ویروس در این شهر اعمال شده است.

سابقاً یک عضو از هر خانواده اجازه داشت که یک روز در میان از خانه بیرون برود و مایحتاج خانه را خریداری کند. اما ساکنان شهر شیان در شبکه های اجتماعی نوشته اند که به خاطر کمبود غذا دارند از گرسنگی می میرند.

قرنطینه کرونایی

شخصی در وِیبو، شبکه اجتماعی چینی، نوشته بود: «کم مانده از گرسنگی بمیرم. هیچ غذایی نداریم. اجازه ی خارج شدن از خانه را ندارم و نودل هایم به زودی تمام خواهند شد.» اشخاص دیگری نیز در این شبکه ی اجتماعی پیام های مشابهی را مخابره کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

قرنطینه شهر ۲۰۰ هزار نفری چین به خاطر یک بیمار کرونایی

شهری در چین ۱۵۰۰ دلار به کرونایی ها می دهد

تعداد موارد ابتلای داخلی به سویه دلتای کرونا در چین به صفر رسید

شیوع بی سابقه کرونا در چین و دستور به ساکنان شهر ۹.۲ میلیون نفری برای تست دادن

دولت چین به حیوانات خانگی افراد مبتلا به کرونا نیز رحم نمی کند

منبع: Mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • میلاد دی ۲۳, ۱۴۰۰

  شما بگو قانون من میگم بردگی

  • مارکوپولو دی ۳۰, ۱۴۰۰

   قانون اون جایی هست که فشار«کنه زانوی»پلیس قاتل،برگردن یه شخص سیاه پوست باشه به جرم سیاهپوست بودن،که اتفاقا قرنهاپیش اجداداین افرادرااسیرکردندوازآفریقابه آمریکاآوردندبه منظوربردگی زوری!

 • مارکوپولو دی ۳۰, ۱۴۰۰

  چین اولین کشورمؤفق دراداره بیماری کرونا بود،جامعه ای آنهم بااین جمعیت میلیاردی چین،لازمه که تنبیه وجودداشته باشه تا سنگ برروی سنگ بندبشه