روایت اما واتسون و روپرت گرینت از تصمیم به انصراف از فیلم های هری پاتر

روایت اما واتسون و روپرت گرینت از تصمیم به انصراف از فیلم های هری پاتر

به گفته ی اِما واتسون و روپرت گرینت، در زمان ساخت مجموعه فیلم «هری پاتر» هر دوی آن ها به انصراف از بازی در این فرانشایز فکر کرده بودند، چرا که شهرت زیادی که در کودکی با بازی در این مجموعه فیلم از آن برخوردار شدند فشار شدیدی بر زندگی شان وارد ساخت.

واتسون و گرینت، که در هر هشت فیلم «هری پاتر» نقش هرماینی گرنجر و رون ویزلی را برعهده داشتند، در قسمت ویژه هری پاتر با عنوان «بیستمین سالگرد هری پاتر: بازگشت به هاگوارتز» (Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts) به صحبت درباره ی دوران بازی شان در فرانشایز «هری پاتر» پرداختند.

این دورهمی ویژه به مناسبت بیستمین سالگرد اولین فیلم این فرانشایز یعنی «هری پاتر و سنگ جادو» (Harry Potter and the Philosopher’s Stone) بود. در بخشی از این برنامه، گرینت گفت یک بار در زمان ساخت فرانشایز «هری پاتر» واتسون گفته بود ممکن است از بازی در این مجموعه فیلم انصراف دهد.

او گفت: «به فکر انصراف افتاده بودی. تا حالا درباره ی این موضوع با شما حرف نزده ام.»

واتسون در پاسخ گفت: «بله فکر می کنم ترسیده بودم. نمی دانم تا به حال برایت پیش آمده که دیگر به نقطه ای برسی که فکر کنی این وضعیت ابدی است.»

گرینت بعدتر گفت که او هم در تمام مدتی که نقش رون ویزلی را در فیلم های «هری پاتر» بازی می کرد این حس را داشت و به این فکر می کرد که اگر کنار بکشد زندگی چگونه خواهد بود.

دنیل رادکلیف هم که نقش اصلی را برعهده داشت، درباره ی اضطراب های خود در دوران بازی در این مجموعه فیلم گفت: «هیچوقت درموردش باهم حرف نزده ایم. به گمانم هر کدام مان داشتیم به شیوه ی خودمان رنج می کشیدیم. یک جورهایی گرفتار حال شده بودیم. تصادفی نبوده که هر سه مان حس های مشابه داشتیم.»

در ادامه واتسون گفت: «شهرت ضربه ی بسیار بزرگی زده بود.»

در بخش دیگری از این برنامه، دیوید ییتس، کارگردان چهار فیلم آخر «هری پاتر» گفت که وقتی برای ساخت فیلم های بعدی این فرانشایر انتخاب شد، یک مسأله ای که دیوید هیمن، تهیه کننده ی این مجموعه فیلم  و استودیوی فیلمسازی با او مطرح کردند این بود که واتسون مطمئن نیست که مایل باشد باز هم در فیلم های «هری پاتر» بازی کند.

در ادامه تام فلتون، که نقش دراکو مالفوی را در این مجموعه فیلم داشت، هم از فشاری گفت که واتسون، به عنوان تنها نقش اول زن این فرانشایز، تحت آن قرار داشت.

او گفت: «مردم حتماً یادشان می رود که او در چه شرایطی بود و چقدر خوب از پس آن برآمد. دن و روپرت همدیگر را داشتند. من هم رفقای خودم را داشتم. در حالی که اِما نه تنها کوچک که تنها هم بود.»

واتسون در انتها گفت که هیچکس مجبور نشد او را مجاب به ماندن کند. به گفته ی او، این حمایت طرفداران فیلم های «هری پاتر» و همبازی هایش بود که او را متقاعد کرد به بازی در این فرانشایز ادامه دهد.

او گفت: «طرفدارها خالصانه دلشان می خواست موفقیت ما را ببینند و ما هم خالصانه پشت هم بودیم. چه بهتر از این؟»

منبع: insider
بدون نظر

ورود