مرد ژاپنی که شغلش این است که پول بگیرد و کار خاصی انجام ندهد!

مرد ژاپنی که شغلش این است که پول بگیرد و کار خاصی انجام ندهد!

شوجی موریموتو شغلش را دوست دارد اما برای انجامش زحمت زیادی نمی کشد. در واقع همین ویژگی است که باعث می شود تا این حد در کارش ماهر باشد! این مرد ژاپنی ۳۸ ساله خدماتش را این طور توصیف می کند: «من خودم را به دیگران برای انجام “هیچی” قرض می دهم. یعنی تلاش خاصی نمی کنم. من شروع کننده ی مکالمات نیستم. فقط به گپ و گفت ها پاسخ می دهم. همین.»

به گزارش Insider، دیگران به او پول می دهند تا در فعالیت های مختلف آن ها را همراهی کند؛ از فعالیت های پیش پا افتاده همچون غذا خوردن گرفته تا کارهای خیلی عجیب تر مثل گوش دادن به اقرار به قتل.

 مرد ژاپنی که برای کار نکردن پول می گیرد!

موریموتو شغل عجیبش را در سال ۲۰۱۸، زمانی که بیکار بود آغاز کرد. او در توئیتر صفحه ای ساخت به نام Do Nothing Rent-a-Man تا برای کاری که می خواست انجام دهد، تبلیغ کند. او حالا بیش از ۲۰۰ هزار دنبال کننده دارد.

موریموتو می گوید از تنوع بالای افرادی که به او مراجعه می کنند و می خواهند از خدماتش استفاده کنند، در حیرت است. وی می گوید: «بعضی افراد تنها هستند. برخی دیگر از این که تنها به مهمانی بروند احساس شرمندگی می کنند؛ آن ها دوست دارند نظرات شان را با کسی در میان بگذارند.»

 مرد ژاپنی که برای کار نکردن پول می گیرد!

او در روز با سه مشتری قرار می گذارد و تا حالا بیش از ۳۰۰۰ هزار قرار را با موفقیت به انجام رسانده است. برخی از قرارهای این مرد ژاپنی در گذشته چنین چیزهایی بوده اند: نوشیدن قهوه در سکوت، گوش دادن به اجرای یک هنرمند خیابانی، خوردن کیک با فردی در روز تولدش، همراهی با اشخاص در رفتن به رستوران و مغازه های مختلف و… برخی از قرارهایی که وی از انجام شان سر باز زده عبارتند از: تمیز کردن خانه، شستن لباس، دوست شدن با فرد.

موریموتو می گوید: «من دوست یا آشنا نیستم. من از چیزهای دست و پا گیری که لازمه یک رابطه است آزاد و رها هستم ولی می توانم حس تنهایی مردم را تسکین ببخشم.»

 مرد ژاپنی که برای کار نکردن پول می گیرد!

ژاپن در سال های اخیر با مسئله ی مدیریت تنهایی و انزوای اجتماعی شهروندانش دست به گریبان بوده است. این کشور در سال ۲۰۲۰ برای اولین بار طی ۱۱ سال گذشته شاهد افزایش نرخ خودکشی بود و به همین خاطر برای حل این مشکل «وزیر تنهایی» منصوب کرد.

بیشتر بخوانید:

دلیل ازدواج نکردن ژاپنی ها چیست؟

چرا مادران ژاپنی ترجیح می‌دهند بچه‌هایشان را به جای کالسکه در آغوش خود حمل کنند؟

چرا ژاپنی ها دیگر تمایلی به بچه دار شدن ندارند؟

منبع: Insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود