محسن قاسمی کشتی گیر فرنگی کار سابق تیم ملی پس از دو سال زندگی در کما درگذشت

محسن قاسمی کشتی گیر فرنگی کار سابق تیم ملی پس از دو سال زندگی در کما درگذشت

محسن قاسمی کشتی گیر سابق تیم ملی، پریروز (پنجشنبه) پس از حدود دو سال زندگی نباتی، دار فانی را وداع گفت. قاسمی متولد بهمن ماه ۱۳۶۹ در بروجرد لرستان بود. وی در رقابت های قرمانی آسیا ۲۰۱۱ در تاشکندِ ازبکستان، مدال طلای وزن ۷۴ کیلوگرم را از آن خود کرد و در ۲۰۱۲ نیز با تیم ملی قهرمان مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در روسیه شد و مدال طلای این رقابت ها را به گردن آویخت.

این آخرین باری بود که محسن قاسمی با دوبنده ی تیم ملی ملی ایران روی تشک مبارزه کرد. او در سال ۱۳۹۱ بر اثر سانحه ای که با موتور برایش رخ داد، پایش شکست و بعد از آن نتوانست آن طور که باید و شاید در میادین ظاهر شود و کم کم از سطح اول کشتی فاصله گرفت.

محسن قاسمی کشتی گیر فرنگی کار کما

اما بعدتر محسن قاسمی کشتی گیری که کارشناسان از او به عنوان یکی از آتیه داران این ورزش نام می بردند گرفتار اعتیاد شد و خیلی زود از دنیای ورزش کناره گیری کرد.

قاسمی در تاریخ ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ در حالی که برای ترک اعتیادش در یکی از کمپ های ترک اعتیاد بروجرد حضور داشت، به گفته ی برادرش مورد ضرب و شتم مسئولان کمپ قرار گرفت و ضمن آسیب دیدگی از ۲۶ ناحیه به کما رفت. وی سرانجام در ۲۳ دی ماه و پس از مدت ها زندگی در حالت زندگی نباتی دار فانی را وداع گفت.

محسن قاسمی کشتی گیر فرنگی کار کما

جهانگیر قاسمی، پدر محسن درباره ی این اتفاق می گوید: «واقعاً الان درد ما یکی نیست و علاوه بر این که پسرم را از دست داده ‌ام، ضاربان نیز از همان اول با وثیقه ۹۰ میلیون تومانی آزاد شده‌ اند و این موضوع خانواده ما را زجر می ‌دهد.»

او اضافه می کند: «فیلم‌ دوربین مدار بسته کمپ ترک اعتیاد که توسط آقایان صاحب کمپ حذف شده بود را توسط پلیس فتا بازیابی کردیم که پسرم را مثل داعشی ‌ها کتک زده‌ اند و چند هفته پس از دیدن فیلم‌ ها فقط کار خانواده ما گریه و زاری بود.»

محسن قاسمی کشتی گیر فرنگی کار کما

وی تاکید می کند: «شاهد داشته‌ ایم، فیلم‌ ها، نامه پزشکی قانونی، صورت‌جلسه پاسگاه و… اما با این حال فقط وثیقه ۹۰ میلیون تومانی برای هر سه ضارب گذاشته ‌اند. مگر می ‌شود با این همه مدرک این سه ضارب آزاد شوند؟ آیا این حق قهرمان مملکت است که این ‌گونه او را کتک بزنند و حقش هم پایمال شود؟»

وی در پایان می گوید: «از رئیس قوه قضائیه و مسئولان قضائی استان توقع داریم که به این پرونده ورود کنند و اجازه ندهند حق پسرم ضایع شود و ضاربان به سزای عملشان برسند. واقعاً درد ما بیشتر می ‌شود وقتی فیلم‌ های کتک خوردن پسرم را می ‌بینیم و از طرفی ضاربان با خیال راحت آزاد هستند.»

بیشتر بخوانید:

بازگشت دواین جانسون به دنیای کشتی کج در سال ۲۰۲۳ با WrestleMania 39

مطالب مرتبط
یک نظر

ورود

  • نرگس دی ۲۸, ۱۴۰۰

    تورو خدا رسیدگی کنن مسئولین حوالشون باشه به دودست بریده حضرت عباس الاهی خیرو خوشی نبینن قلبم دردگرفت توروخدا جواب این ظالمارو بدید نزارید اه یه پدرو مادر گردن گیرتون بشه