۱۰ فیلم عاشقانه ترسناکی که عشق و وحشت را به شکلی جذاب و تاثیرگذار ترکیب کرده اند

۱۰ فیلم عاشقانه ترسناکی که عشق و وحشت را به شکلی جذاب و تاثیرگذار ترکیب کرده اند

عشق چیز عجیبی است و پیدا کردن آن ممکن است در عجیب ترین مکان ها و زمان ها رخ دهد. اگر چه همه احساس خوبی به عشق و عاشقی دارند و آن را موضوعی احساسی و لطیف می بینند، عشق چیزی است که گاهی اوقات می تواند خطرناک و حتی ترسناک شود. گاهی اوقات در فیلم هایی که مملو از خونریزی و کشتار هستند نیز عشق دیده می شود. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ فیلم عاشقانه ترسناکی آشنا کنیم که مولفه های عشق و وحشت را به شکلی جذاب و خیره کننده با هم ترکیب کرده اند.

10 فیلم عاشقانه ترسناکی که عشق و وحشت را با هم ترکیب کرده اند

۱۰- Warm Bodies

فیلم Warm Bodies زمانی منتشر شد که فیلم های زامبی محور دیگر خیلی تکراری و زیاد شده بودند، اما در حالی که این فیلم سعی داشت چیزی متفاوت به این ژانر اضافه کند اما نادیده گرفته شده و توسط دنیایی که در سال ۲۰۱۳ دیگر از دیدن یک فیلم دیگر در مورد نامیراها خسته شده بود دور انداخته شد. اما این بدان معنا نیست که فیلم Warm Bodies فیلم خوبی نیست در حالی که با خلق دنیای منحصربفرد توانسته فیلمی خوبی باشد، دنیایی که در آن عشق واقعی درمانی زامبی گری است. نیکلاس هولت در این فیلم یک زامبی است که وقتش را با دختری انسان می گذراند که عشقش، بی رمقی و زردی ظاهری او را به ظاهر یک انسان واقعی تبدیل می کند. عشق بین این دو به شکل متفاوتی شیرین بوده و یک کمدی ترسناک است که بیشتر به دیدگاه شخصیت زامبی هولت می پردازد و نه روایت داستان از زاویه دید یک انسان. فیلم Warm Bodies فیلمی به شدت دلگرم کننده است که از تمام طول مدت تماشای آن لذت خواهید برد.

10 فیلم عاشقانه ترسناکی که عشق و وحشت را با هم ترکیب کرده اند

۹- Honeymoon

با بازی رُز لزلی بازیگر سریال بازی تاج و تخت در نقش بی، این نوعروس در حال گذراندن ماه عسل خود با شوهرش پل است در حالی که به یک منطقه دوردست روستایی رفته اند تا چند روزی باکیفیت را کنار هم بگذرانند. عشق این دو تازه، هیجان انگیز و حساس است و رفته رفته و با دقت، فیلم Honeymoon تصویری از عشق این دو به تصویر کشیده می شود که نشان می دهد به شدت عاشق یکدیگر می شوند. ولی البته ما در مورد یک فیلم ترسناک صحبت می کنیم و آن همه عشق و احساس در اینجا در مسیر خوشایندی پیش نمی رود.

نوعروس داستان از اختلال راه رفتن در خواب رنج می برد اما یک شب وقتی به خانه باز می گردد دیگر آن زنی نیست که پل می شناخت، اگر چه در ظاهر تغییری نکرده است. در حالی که مخاطب به شدت درمانده‌ی فهمیدن علت تغییر آرام آرام این زن و تبدیل شدنش به یک غریبه مطلق برای شوهرش است، مشخص می شود عشق بین این دو از همان لحظه ای که ما فکر می کردیم عروس و داماد به شدت شیفته هم هستند در مسیر سقوط قرار داشت. این فیلم داستانی غم انگیز و احساسی است که در آن پل تلاش می کند عشق همسرش را نجات دهد اما در نهایت واقعیت شیطانی فاش می شود.

10 فیلم عاشقانه ترسناکی که عشق و وحشت را با هم ترکیب کرده اند

۸- Cat People

به محض اینکه داستان فیلم Cat People را بخوانید حس می کنید با یک روایت دیوانه کننده مواجهید. در این فیلم سیمونه سیمون در نقش آیرینا بازی می کند، زنی صربستانی که فکر می کند اگر با شوهرش دست به کارهای عجیب و غریب بزند به گربه ای غول پیکر تبدیل شده و هر کسی که که برایش دردسرساز شود را مجازت می کند. او که فکر می کند عضوی از یک نژاد باستانی گربه ای است، رفته رفته به کنترل پارانویایش در می آید و رابطه اش با شوهرش نیز آرام آرام نابود می شود. این فیلم یک داستان رمانتیک تراژیک است که خیلی زود به یک ماجرای خطرناک تبدیل می شود در حالی که آیرینا تلاش دارد توازن بین ماهیت حیوانی و روابط انسانی اش را حفظ کند. اگر چه فیلم Cat People عشقی الهام بخش در متن داستان خود ندارد اما فروپاشی رابطه عاشقانه بین شخصیت های آن مسحور کننده است.

10 فیلم عاشقانه ترسناکی که عشق و وحشت را با هم ترکیب کرده اند

۷- The Fly

به عنوان فیلم عاشقانه دیگری که تراژدی را در متن داستان خود دارد، همان چیزی که معمولاً در این ژانر دیده می شود، فیلم The Fly یکی از فیلم های مهم دیوید کراننبرگ در ژانر وحشت در دهه ۱۹۸۰ است که در آن دانشمندی به نام سث که در زمینه تله پورت فعالیت می کند، به صورت اتفاقی خود را بین دو دستگاهی که خود ساخته منتقل می کند و نه او و نه نامزدش ورونیکا به مگسی که دی ان ایش با او ترکیب شده توجهی نمی کنند. در ادامه سث رفته رفته و به شکلی ترسناک به یک مگس تبدیل می شود و چیزی که نه انسان است و نه حشره. اما وقتی سث عجیب تر و تهاجمی تر می شود، ورونیکا به شدت نگران سث می شود در شرایطی که اطرافیان در اثر تغییرات صورت گرفته در بدن، ظاهر و رفتارهای سث از وی دوری می جویند. با تمام ترسناکی هایش، فیلم The Fly در بطن خود یک داستان عاشقانه دارد.

10 فیلم عاشقانه ترسناکی که عشق و وحشت را با هم ترکیب کرده اند

۶- Candyman

به عنوان افسانه ای شهری که مملو از انتقام و قدرت است، فیلم کندی من شاید نامزد ایده آبی به نظر نرسد، به ویژه اگر بدانید ظاهری شبح گونه و قلاب هایی به شکل دست داشته که تقریباً هر کسی بر سر راهش را به قتل می رساند. اما داستان فیلم Candyman از این هم بدتر است. داستان کندی من از برده ای گرفته شده که به خاطر عشقش به یک زن سفید پوست و صاحب فرزند شدن از او شلاق می خورد و زن نیز در نهایت به خاطر این عشق کشته می شود. کندی من عشق خود را در چهره زنی به نام هلن لایل می بیند، روزنامه نگاری که شباهت بسیاری به عشق گذشته او دارد. کندی من در رفتارهایش خشن و شرورانه عمل می کند اما عشق تراژیکش باعث می شود که شیفته هلن بوده و مشتاق تلاش او برای کشف حقیقت باشد. رابطه این دو ضرورتاً سالم نیست اما احساس پشت آن غیرقابل انکار است و علیرغم وحشتی که در چهره کندی من است می توان احساسی تلخ و شیرین را در ظاهر او دید.

10 فیلم عاشقانه ترسناکی که عشق و وحشت را با هم ترکیب کرده اند

۵- Shaun Of The Dead

در نگاه اول شاید فکر کنید که Shaun Of The Dead به هیچ وجه نمی تواند یک فیلم عاشقانه باشد اما در واقع، چه چیزی عاشقانه تر از این است که افرادی راه خود را در میان هزاران زامبی باز کنند تا عشق هایشان را نجات دهند و آن ها را در این آخرالزمان ترسناک در امان نگه دارند؟ در بطن این داستان زامبی کمدی، یک روایت احساسی و تاثیرگذار از عشقی است که شخصیت شان به سختی تلاش دارد آن را به لیز ثابت کند در حالی که لیزا در تمام طول فیلم نسبت به این عشق بدگمان و بی علاقه است. عشق و تعهد شان به اثبات خودش در تمام طول این رابطه پرتنش یک حرکت عاشقانه بزرگ است که نمونه اش کمتر دیده می شود. تنها تفاوت عشق شان با عشق های معمول در این است که با خرد کردن سرهای زامبی ها همراه است.

10 فیلم عاشقانه ترسناکی که عشق و وحشت را با هم ترکیب کرده اند

۴- The Conjuring

در دنیایی که به شدت با هیولاهای ترسناک متن داستانش شناخته می شود، به نظر نمی رسد که عشق اهمیت چندانی در سری فیلم های The Conjuring داشته باشد. اما اگر زوج وارن ها و رابطه قابل درکشان را از فیلم بگیرید، نیمی از موفقیت این سری فیلم از سال ۲۰۱۳ را نیز کسب نخواهد کرد. مردم عشق را دوست دارند و این قابل انکار نیست. اد و لورین تصویری حساس از یک عشق و ازدواج دیرپای را به تصویر می کشند که بخشی کلیدی اما کوچک از داستان فیلم های The Conjuring را به خود اختصاص می دهد در حالی که این دو آنقدر همدیگر را می شناسند که برای درک یکدیگر و احساساتشان نیازی به صحبت کردن با هم ندارند. در حالی که ترس و وحشت ویران کننده را تجربه می کنند، این دو لحظات رمانتیکی با هم دارند در حالی که عشق لورین به اد، به طور ویژه، در فیلم دوم این مجموعه تاثیری ویرانگر دارد.

10 فیلم عاشقانه ترسناکی که عشق و وحشت را با هم ترکیب کرده اند

۳- Beetlejuice

یک ازدواج طولانی دیگر که با پیش رفتن داستان بیشتر و بیشتر دوست داشتنی و عزیز می شود. باربارا و آدام میتلند یکی از هیجان انگیزترین روابط سینما را دارند- همدیگر را دوست دارند، حمایت می کنند و در طول روایت عجیب فیلم Beetlejuice مفهوم «تا زمانی که مرگ ما را از هم جدا کند» را به چالش می کشند. این دو در یک حادثه رانندگی گرفتار می شوند اما وقتی به خانه باز می گردند می بینند که در اثر تصادف مرده اند و اکنون بین دیوارهای خانه و ابدیت گرفتار شده اند که بد هم نیست اگر خانواده ای تصمیم نگیرد وارد خانه شان شده و زندگی پس از مرگشان را نابود سازند. در اینجا خیلی با یک رابطه قوی و باثبات مواجه نیستیم، اما تماشای تعامل بین این زوج در تمام طول فیلم و تعهد به داشتن زندگی مشترکی در قالب روح به معنای کاملش، بسیار خیره کننده و جذاب است. تیم برتون بدون شک استاد ساختن داستان های عاشقانه ترسناک است.

10 فیلم عاشقانه ترسناکی که عشق و وحشت را با هم ترکیب کرده اند

۲- Bram Stoker’s Dracula

اقتباس فرانسیس فورد کوپولا از داستان افسانه ای دراکولا، حاشیه ای بسیار رمانتیک تر نسبت به خون آشام های گذشته دارد. در تلاش برای پیدا کردن عشق گذشته اش الیزابتا، گری اولدمن در نقش دراکولا سخت می کشد تا به مینای دوست داشتنی و زیبا برسد که به باور او، بعد از خودکشی ایزابلا در قالب یک خودکشی رومئو ژولیتی، صدها سال بعد در قالب او خود را نشان داده است. به جای اینکه دندان ها و چنگال هایش را در بدن هر زنی زیبا که می بیند فرو کند، دراکولا موجودی است که هدفش را عشق تعیین می کند. به جای اینکه از یک موجود خونخوار و ترسناک فرار کنیم، کوپولا باعث می شود آرزو کنیم کاش یک شریک زندگی شبیه ایزابلا برای این خونخوار ترسناک وجود می داشت، به ویژه وقتی متوجه عشق واقعی ایزابلا به دراکولا می شویم.

10 فیلم عاشقانه ترسناکی که عشق و وحشت را با هم ترکیب کرده اند

۱- Let The Right One In

به عنوان فیلمی رمانتیک به شکلی بسیار بی صدا، فیلم Let The Right One In پیچشی دیگر در ژانر خون آشامی است که دوستی خاص دو نفر را به تصویر می کشد، یکی که همیشه تنها و منزوی بوده و دیگری موجودی با عمری هزاران ساله که با تغذیه از انسان های دیگر زنده می ماند. Let The Right One In چیزی فراتر از رشد رابطه عاشقانه بین دو کودک در آستانه بلوغ است، جایی که همه چیز ترسناک، جدید و شکننده است. اگر چه در این فیلم شاهد خونریزی و کشتار هستیم و الی و اسکار زوج معمولی برای روایت یک داستان عاشقانه معمول به شمار نمی آیند اما مواجهه این دو با هیولاهای درونشان تماشای این فیلم را جذاب می سازد.

بیشتر بخوانید:

۱۰ فیلم عاشقانه‌ برتر تاریخ سینما که در واقع فیلم ترسناک هستند [قسمت دوم]

۱۰ فیلم عاشقانه برتر تاریخ سینما؛ از «نفس بریده» بلموندو تا «کازابلانکا»ی بوگارت

۱۰ فیلم عاشقانه تاثیرگذاری که تماشای آن‌ها در دوران عشق و عاشقی توصیه می‌شود

منبع:
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۶ نظر

ورود

 • Z بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

  قلعه خونین یادتون رفت خیلی بد تموم شد

 • پانیز بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

  سلام،بسیارهم عالی ، منتها کاش معنی اسم‌های فیلم‌ها رو هم مینوشتید

 • Leila اسفند ۱, ۱۴۰۰

  ممنون
  اما کاش همیشه یه پل ارتباطی برای دانلود
  هم بزارید تا سریع دانلود کنیم و لطفا نام فیلم رو هم بزارید

 • Zahir jan اسفند ۱, ۱۴۰۰

  فیلم عاشقانه

  • Helena اسفند ۲, ۱۴۰۰

   اد و لورن زوج جذابین اما کاش بن و ببرلی در فیلم آن یا این رو میذاشتید

 • Babak اسفند ۱, ۱۴۰۰

  من فیلم Beetlejuice رو دیدم قشنگ بود باحال بود. کمدی هم بود. دوبله اش رو دیدم.