روایت کارگردان سرشناس از سانسور جدید صدا و سیما؛ نمایش گربه هم در تلویزیون ممنوع شد!

روایت کارگردان سرشناس از سانسور جدید صدا و سیما؛ نمایش گربه هم در تلویزیون ممنوع شد!

کیانوش عیاری، کارگردان سرشناس، از سانسور گربه ها در سریال تلویزیونی جدیدش گفته است.

عیاری در مصاحبه‌ ی تصویری جدید خود با ماهنامه ی «فیلم امروز»، به ذکر خاطراتی از ساخت سریال «۸۷ متر» پرداخته است.

در بخشی از این مصاحبه او گفت یکی از اصلاحاتی که از سوی صدا و سیما برای این سریال مطرح شد حذف تمامی صحنه هایی بود که در آن ها گربه وجود داشت!

سانسور گربه از سکانس هایی از سریال 87 ساخته کیانوش عیاری

عیاری در اینباره گفت: «ما در محله‌ ای ضبط داشتیم که پر از گربه بود. من این حماقت را نکردم که گربه‌ ها را به خانه‌ ای که لوکیشن فیلمبرداری بود بیاورم، اما آشپزخانه ی خانه پنجره‌ ای داشت که گربه‌ ها همیشه پشت آن بودند. یکی از اصلاحاتی که صدا و سیما به ما داد حذف صحنه های گربه‌ ها بود. دستور دادند تمام صحنه هایی که در آن گربه بود را حذف کنیم. یعنی حتی در خیابان هم نباید گربه ای دیده می شد.»

این کارگردان ادامه داد: «من می‌ خواهم پیش آقای جبلی (رئیس صدا و سیما) بروم و این را بگویم که گربه مثل سگ نیست که بگویید از نظر شریعت مشکلی برای تلویزیون ایجاد می‌ کند. همه جای ایران پر از گربه است. در یک روستا یک پیرزن غذا می‌ خورد، یک گربه هم کنارش نشسته و لقمه ای هم به آن می دهد. اصولاً هم ثابت شده بچه‌ هایی که با حیوان‌ ها بزرگ می‌ شوند، در بزرگسالی آدم های بهتری هستند.»

سریال ۸۷ متر به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌ کنندگی کیانوش عیاری، قرار بود تابستان امسال از شبکه یک سیما پخش شود و حتی در مرداد ماه تیزرهای آن از تلویزیون پخش شد. با این حال در نهایت، خبری از پخش آن نشد و این در حالی بود که عیاری در مصاحبه ای با رسانه ها اعلام کرد سریالش از همان ابتدای تابستان برای پخش آماده بود. او افزود اطلاعی از تصمیم گرفته شده از سوی شبکه یک ندارد چرا که سریال چه از نظر محتوایی و چه از دیگر جهات مشکلی برای پخش در آن زمان نداشت. تا به امروز نیز مدیران شبک یک توضیحی در رابطه با تعویق پخش این سریال ارائه نکرده اند و زمان قطعی پخش آن هم اعلام نشده است.

سانسور سریال 87 متر ساخته کیانوش عیاری

سانسور سریال 87 متر ساخته کیانوش عیاری

سریال ۸۷ متر چهارمین تجربه ی تلویزیونی کیانوش عیاری پس از سریال های خانه به خانه (محصول سال ۷۵)، هزاران چشم (محصول سال ۸۰) و روزگار قریب (محصول سال ۸۶) است.

داستان سریال ۸۷ متر، درباره ی اختلاف و درگیری دو خانواده به نام پوردورانی و خلیلی بر سر مالکیت یک خانه است.

در خلاصه ی داستان این سریال آمده: «علیرضا پوردورانی به همراه همسر، دو دختر و پسرش، خانه‌ ای را از یک فروشنده به نام فرج ناصری خریداری می‌ کنند، اما روز اسباب‌کشی متوجه می‌ شوند که خانه به فرد دیگری به نام رجب خلیلی هم فروخته شده است. رجب به همراه پسر، همسر و دو دخترش، صبح زودتر از پوردورانی‌ ها به خانه رسیده‌ و وسایل‌ شان را چیده‌ اند، اما با رسیدن خانواده ی پوردورانی، ماجرای کلاهبرداری مشخص می‌ شود و …»

علی دهکردی، مهران رجبی، فریبا کامران، زنده‌ یاد حسین محب اهری، شهین تسلیمی، دیبا زاهدی، سونیا سنجری، حسین سلیمانی، فریده سپاه منصور، محمد بحرانی و سعید پیردوست، از بازیگران این سریال تلویزیونی‌ هستند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • جنی کیم ?کیم یری دی ۲۷, ۱۴۰۰

    هِری بابا?مگه چه گناهی کردن?؟؟

  • مهمان دی ۲۷, ۱۴۰۰

    یک مشت مریض روانی شدن مسئول کنترل تمام محتوای صوتی و تصویری تولید شده در ایران. این موجودات کجا پرورش یافتن و با چه عقاید و تفکراتی که اینطور روان پریش شده اند؟ ما چرا اینقدر بدبخت شدیم که حاضریم به هر خفتی تن بدیم و کنترل اینها رو در همه جنبه های زندگیمون تحمل کنیم؟ همین آقای عیاری بعد از فیلم کاناپه اش نگفته بود دیگه حاضر نیست فیلم بسازه؟ حالا اومده برای صدا و سیما سریال میسازه و زیربار هر خفتی هم میره. هممون فقط توی حرف معترضیم ولی در عمل برای دوقرون پول جلوی هر کس و ناکسی خم میشیم.