چرا بهتر است از دستمال توالت استفاده نکنیم؟

چرا بهتر است از دستمال توالت استفاده نکنیم؟

دستمال توالت یکی از ضروریات هر دستشویی به نظر می رسد. اما حقیقت آن است که در بسیاری از کشورها اصلاً دستمالی در دستشویی ها وجود ندارد. وقتی پای دستمال توالت به میان است، همیشه به دنبال نرم ترین آن هستیم که بهترین بوی ممکن را هم داشته باشد، اما نمی دانیم که این دستمال ها سالم ترین راه برای حفظ تمیزی خود نیستند.

در ادامه می خواهیم ببینیم چرا بهتر است از دستمال توالت استفاده نکنیم.

۱- ممکن است نواحی خصوصی تان را اذیت کند

چرا بهتر است از دستمال توالت استفاده نکنیم؟

هنگام خرید یک محصول همیشه باید اطلاعات روی بسته بندی آن را مطالعه کرد و گرچه دستمال های کاغذی یک محصول بهداشتی هستند اما شرکت های تولید کننده با ادعای حق حفظ رازهای تجاری شان، از ذکر تمامی مواد به کار رفته در تولید محصولات شان خودداری می کنند. با این حال، در تولید دستمال های توالت اغلب از یک ماده شیمیایی خطرناک به نام فرمالدهید استفاده می شود تا استحکام و نرمی آن را بیشتر کند. فرمالدهید می تواند نواحی خصوصی شما را بسیار اذیت کند و باعث حساس تر شدن چشم ها، پوست و حلق هم می شود.

۲- ممکن است باعث بروز واکنش های آلرژیک شود

چرا بهتر است از دستمال توالت استفاده نکنیم؟

دستمال های توالت معطر قطعاً بوی خوبی دارند و ممکن است مورد مناسبی برای قرارگیری در دستشویی خانه تان به نظر برسند اما این رایحه های جذاب می توانند واقعاً منجر به آلرژی شوند. شرکت های تولید کننده برای خوشبو کردن دستمال های توالت اغلب از رایحه های مصنوعی استفاده می کنند که می توانند pH طبیعی نواحی خصوصی تان را بر هم بزنند و حتی باعث عفونت های قارچی شوند.

۳- ممکن است سلامت باروری تان را تحت تأثیر قرار دهد

چرا بهتر است از دستمال توالت استفاده نکنیم؟

خرید دستمال توالت های بازیافتی شاید انتخابی هوشمندانه به نظر برسد اما این دستمال ها اغلب حاوی ماده ای به نام BPA یا همان بیسفنول اِی هستند که به شدت مخل غدد درون ریز بدن است. BPA از جهت شیمیایی شبیه هورمون استروژن است که برای باروری و عملکرد رحم ضروری است. BPA به دلیل شباهتش با استروژن می تواند منجر به بروز مشکلات باروری شود. در حقیقت، دوری از BPA یکی از نخستین چیزهایی است که کارشناسان پزشکی به زنانی توصیه می کنند که مایل به بارداری هستند.

۴- ممکن است کارش را انجام ندهد

چرا بهتر است از دستمال توالت استفاده نکنیم؟

دستمال های توالت گرچه قرار است حس تمیزی به ما بخشند اما ممکن است مؤثرترین راه برای تمیز کردن نواحی خصوصی تان نباشند. استفاده از دستمال توالت علاوه بر اذیت کننده بودن ممکن است باعث انتقال میکروب ها و مدفوع به دست ها و ناخن ها شود. به همین دلیل حتماً باید از آب هم استفاده کنید. به علاوه، آب با پوست سازگارتر هم هست.

منبع: brightside
دیجیاتو
۹ نظر

ورود

 • علی دی ۳۰, ۱۴۰۰

  این مطلب برا خارجیاس که خودشونو نمیشورن ما که خودمونو میشوریم و فقط با دستمال خشک میکنیم

 • ناشناس بهمن ۲, ۱۴۰۰

  تمام عکسا سانسوربود خاک توسرتون با این مطلب گذاشتنتون

  • مرگ بهمن ۲, ۱۴۰۰

   عکس خاصی بود که بخوان سانسور کنن؟
   واقعا اینجا غیر از عکس دستمال توالت چیزی میتونن بزارن؟
   تفکر لطفا

  • پریسا بهمن ۴, ۱۴۰۰

   ????خب انتظارداشتی چی باشه.?????

  • Xxtentacion بهمن ۵, ۱۴۰۰

   انتظار فیلم قوپر داری??

 • شادی زارعی بهمن ۵, ۱۴۰۰

  مطلب مفیدی بود، من بسیار با آن موافقم، صاحبان شرکت‌ها فقط به فکر منافع شخصی و پر کردن جیب های خودشان هستند و بس…اصلاً به سلامتی مشتریان فکر نمی کنند و برایشان تفاوتی ندارد فقط مهم این است که هر روز پول روی پول بگذارند و این در ایران بسیار بسیار بسیار صادق تر از کشورهای خارجی و پیشرفته است!!!

  • حسن بهمن ۶, ۱۴۰۰

   همه این حرفهای بی ربط برای اینست که افراد دائما نجس ومریض باشند وبه دکتر مراجعه کنندوکار خانه دستمال کاغذی انها فروش بیشتر داشته باشد،انواع مواد شیمیاییبکار رفته در دستمالها موجب مریضیها وقارچها میشود،بهترین راه برای پاکی وسلامت وبوندادن بدن آب وطهارت است

 • مهسا بهمن ۶, ۱۴۰۰

  چرا جک تعریف میکنید، فقط ایران و چند کشور آسیایی اب مصرف میکنن برای شستشو. کل دنیا دستمال استفاده میکنن. یه دو تا سفر برید حداقل ?????