کشتار هزاران همستر در هنگ گنگ از ترس انتقال کرونا

کشتار هزاران همستر در هنگ گنگ از ترس انتقال کرونا

ترس از انتقال کرونا از همسترها به انسان سبب شده دولت هنگ کنگ از فروشگاه های حیوانات خانگی و افراد بخواهد این حیوانات جونده را تحویل دهند تا آن ها را معدوم سازند.

بر اساس گزارش رسانه ی چینی South China Morning Post، این دستور روز یکشنبه پس از آن از سوی دولت هنگ کنگ صادر شد که تست کرونای ۱۱ همستر در یک فروشگاه حیوانات خانگی در این شهر مثبت از آب درآمد. بر اساس این گزارش، از این همسترها پس از آن تست گرفته شد که فروشنده ی این فروشگاه حیوانات خانگی مبتلا به کرونا تشخیص داده شد. او اولین مورد از ابتلا به کرونا طی ۳ ماه گذشته در هنگ کنگ بود که این بیماری را از شخص دیگری نگرفته بود.

بر اساس تخمین ها ۲ هزار همستر در این معدوم سازی گسترده تلف خواهند شد. به علاوه، انتقال هر نوع حیوان کوچکی به داخل هنگ کنگ نیز موقتاً متوقف شده است.

کشتار هزاران همستر در هنگ گنگ از ترس انتقال کرونا

لیونگ سیو – فای، رئیس سازمان کشاورزی، شیلات و حفظ منابع طبیعی هنگ کنگ، به رسانه ی چینی South China Morning Post گفته کسانی که از ۲۲ دسامبر به بعد اقدام به خرید همستر کرده بودند ملزم به تحویل حیوان خانگی خود به منظور معدوم ساختن آن هستند.

لیونگ گفت: «بر اساس ارزیایی های ما ریسک این گروه از حیوانات نسبتاً بالا است و به همین دلیل بر اساس آنچه که برای حفظ سلامت عمومی ایجاب می کرد این تصمیم را اتخاذ کردیم. از همه ی افرادی که حیوان خانگی دارند می خواهیم هنگام جا به جایی حیوان خانگی خود و قفس های آن ها موارد بهداشتی را کاملاً رعایت کنند و از بوسیدن آن ها یا رها کردن شان در خیابان بپرهیزند.»

هنگ کنگ در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۱۲ مورد جدید از ابتلا به کرونا گزارش می کند. مجموع تعداد مبتلایان کرونا در این شهر از ابتدای همه‌گیری کرونا تاکنون ۱۳،۰۴۸ بوده است.

به گفته ی سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده آمریکا، ریسک انتقال کرونا از حیوانات به صاحبین آن ها اندک است.

در وبسایت این سازمان دراینباره آمده: «در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند حیوانات نقش چشمگیری در انتقال کرونا به انسان ها دارند.»

به گفته ی این سازمان، با این حال، موارد ثبت شده ای از ابتلای حیوانات به کرونا به دنبال تماس نزدیک با افراد مبتلا به این ویروس وجود داشته است. سال گذشته ی میلادی، اخباری مبنی بر ابتلای چند حیوان باغ وحش های شیکاگو و دنور به کرونا منتشر شده بود.

منبع: insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • الی بهمن ۱۰, ۱۴۰۰

    افرین بهشون انشالله دیگه هیج موش و خرگوش و سگی رو زمین نمونه????????