مهاجرت سردار طلایی به کانادا؛ شایعه یا واقعیت؟ + ویدئو

مهاجرت سردار طلایی به کانادا؛ شایعه یا واقعیت؟ + ویدئو

ادعاها درباره ی مهاجرت سردار طلایی به کانادا با واکنش وی مواجه شد.

از روز گذشته خبری با عنوان مهاجرت سردار طلایی به کانادا همراه با تصاویری از یک مرد میانسال در یک باشگاه ورزشی در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود.

ماجرا از توییت عبدالله عبدی، خبرنگار مستقل آغاز شد.

عبدی روز گذشته با انتشار تصاویری در توییتر خود مدعی مهاجرت سردار طلایی به کانادا شده بود، تصاویری که در یکی از باشگاه های ورزشی این کشور ثبت شده اند.

عبدی در توییت خود نوشته بود: «بر اساس عکس‌ ها و فیلم به دست رسیده مرتضی طلایی ، نایب رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران و رئیس پلیس سابق تهران بزرگ که در سال هشتاد و پنج با درجه نظامی سردار سرتیپ دوم پاسدار بازنشسته شده بود اکنون در کانادا اقامت دارد و به زندگی مشغول است.»

از انتشار این توییت چیزی نگذشته بود که خبرگزاری موج در مطلبی به نقل از سردار طلایی نوشت که او در ایران حضور دارد.

طلایی در گفتگو با خبرگزاری موج در رابطه با ادعای مطرح شده درباره ی مهاجرت وی به کانادا گفته بود: «حال که با شما صحبت می‌ کنم در کنار مادرم خانه نشسته  و اگر کسی با من کاری دارد می تواند با شماره ی همراهم تماس بگیرد.»

طلایی اما به این گفتگو بسنده نکرد و شب گذشته با حضور در پل طبیعت تهران و ضبط ویدئویی در این مکان، شایعات منتشر شده را تکذیب کرد.

او در این ویدئو با بیان اینکه کسانی که این شایعه را منتشر کرده اند جویای شهرت هستند، گفت: «ما نوکری این مردم و این آب و خاک رو با تمام عالم عوض نمی‌ کنیم. آن جاهایی که شما فکر می‌ کنید ما برای آن سر و دست می شکنیم ارزانی شما باشد. ما جوانی و عمرمان را با افتخار تقدیم مردم و نظام و انقلاب کردیم و به فضل الهی تا وقتی نفس داریم در همین راه و صراط باقی خواهیم ماند.»

طلایی همچنین در گفتگوی مفصل تری با وبسایت دیده بان ایران به صحبت درباره ی این شایعه پرداخته است.

سردار مرتضی طلایی درباره ویدیوی منتشر شده به خبرنگار دیده‌بان ایران گفت: «مگر مسئله شخصی افراد باید در فضای رسانه‌ای به آن پرداخته شود؟ چرا باید در فضای رسانه من بیایم بگویم که به فلان سفر رفتم یا نرفتم؟ اصلا من صد تا سفر رفتم باید پاسخگو باشم؟ من دارم زندگی خودم را می‌کنم؛ شما باید جواب بدهید که زندگی شخصی افراد به چه کسی مربوط است؟»

رئیس پلیس سابق تهران بزرگ درباره هدف از انتشار چنین ویدیویی اظهار کرد: «به نظر بنده این موضوع مقداری انحراف از رسالت یک رسانه باشد.«

وی در ادامه افزود: «۲۰ سال قبل رابرت مرداک در بحث ماهواره اذعان کرد که ما برای رسیدن به اهداف‌مان در ایران باید چند کار انجام دهیم، اولین کار این است که نظام خانواده را از بین ببریم، دوم بایدنظام آموزشی ایران را از کار بندازیم، نباید نسل آینده تربیت کننده نسلی باشد که جمهوری اسلامی می‌خواهد، سوم اینکه اینکه باید گروه‌های مرجع را در داخل ایران بی اعتبار کنیم یعنی نیروهایی که در میان مردم اعتبار دارند را بی اعتبار کنیم.»

نایب رئیس سابق شورای شهر در خصوص فردی که ویدیوی حضور او را در کانادا منتشر کرده است، گفت: «اصلا این فرد چرا در گزینش صداوسیما رد شده و بعد چه می‌شود که وارد صداوسیما جمهوری اسلامی می‌شود!»

طلایی با تاکید بر این قضیه که دشمنان برای ضربه زدن به چهره و اعتماد مردم این تصاویر را منتشر می‌کنند، گفت: «به هر حال بنده در میان دوستان و خانواده خودمان تاثیرگذار هستم و متاسفانه کسانی وجود دارند که به دنبال ضربه زدن هستند، زدن سردار طلایی هم موضوعیت پیدا می‌کند!»

او درباره پیام یکی از حامیانش به محض انتشار ویدیوی حضورش در کانادا اظهار کرد: «دیشب به محض انتشار این خبر یک جوانی به بنده پیام داد که آقای طلایی بنده فکر می‌کردم که تو دیگر با بقیه تفاوت داری اما فهمیدیم که توام دیگر فلانی!»

رئیس پلیس سابق تهران بزرگ با ذکر این موضوع که هدف این افراد از بین بردن اعتماد جوانان به من است، گفت: «این افراد به دنبال این هستند که اعتماد این جوان‌ها را به من را از بین ببرند! این جوان به کجا باید رجوع کند؟ این مسئله اصلا سطحی نبوده و بسیار عمیق‌تر از این حرف‌هاست.»

طلایی با تاکید بر این موضوع که پشت انتشار چنین اخبار برنامه های سنگین چیده شده است، ادامه داد: «از نگاه بنده پشت همه این خبرها، یک برنامه‌های به شدت سنگینی چیده شده که متاسفانه هر بار یک نفر را مورد حمله قرار می‌دهند امروز من فردا یک فرد دیگر!»

نایب رئیس سابق شورای شهر با تاکید بر این موضوع که من یک چهره انقلابی هستم و هدف بی اعتبار کردن من میان مردم است، اظهار کرد: «هدف این افراد بی اعتبار کردن افرادی است که میان مردم دارای اعتبار هستند؛ بالاخره مردم من را به عنوان یک چهره انقلابی می‌شناسند به عنوان یک کسی می‌شناسند که به هر حال در دوران مسئولیتم با مردم خوب رفتار کردم، بنابراین با وجود بسیاری از هجمه‌های سیاسی که به ما کردند ما هنوز شجاعت داشتیم و داریم!»

وی در ادامه افزود: «در برابر هیچ هجمه‌ای تا الان سکوت نکردم چون سکوت در برابر هجمه به معنای پذیرش آن هجمه است! بنابراین بنده خودم را می‌شناسم و هر زمانی که به دلایل سیاسی یا غیرسیاسی با بنده دشمنی‌ای صورت می‌گیرد، خیلی صریح و روشن جواب دادم.»

طلایی در پایان در پاسخ به این سوال که چرا کانادا رفتن شما باید مورد هجمه قرار گیرد، گفت: «سوالی که باید از دیگران بپرسید را چرا از من می‌پرسید؟ مسافرت من چرا باید افراد حاضر در فضای مجازی مهم باشد؛ سفر رفتن من چرا باید به موضوع رسانه تبدیل شود.»

مرتضی طلایی در کنار یکی از دخترانش

مرتضی طلائی متولد ۱۳۳۷ در اصفهان، نایب رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران، و رئیس پلیس سابق تهران بزرگ است که در سال ۱۳۸۵ و در زمان فرماندهی اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده ناجا با درجه نظامی سردار سرتیپ دوم پاسدار بازنشسته شد.

وی نماینده سومین دوره و نایب رئیس چهارمین دوره شورای شهر تهران از (۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶) بوده‌است.

او فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی رشته علوم سیاسی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا و کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی امور فرهنگی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان است.

وی در سال ۱۳۵۸ ازدواج کرد و از این ازدواج صاحب سه دختر شد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • محمد بهمن ۱۱, ۱۴۰۰

  مسئله اینه که اصلا تو کانادا چکار داریم و حقوق بازنشستگی کارمندی هم انقدر بوده که تو این گرونی می ریم و میایم. تو باشگاهی که خانمی با کورست ورزش می کنه رفتن دیگه مهم نیست. کلامیشه دوربین و هر وسیله دوربین دار رو از رو زمین محو کرد اما دوربین خدا و روز قیامت رو نه.

 • غلامرضا بهمن ۱۴, ۱۴۰۰

  در این شرایط سختی که مردم ایران در آن قرار گرفته اند،
  من چند روز قبل نتوانستم به سوال درسی پسر کلاس دومی، در مورد اینکه بچه‌ها در مسافرت باید چکار کنند و سفر چیست؟ معنی مسافرت را توضیح دهم، چگونه این افراد به کانادا می‌روند و بر خلاف اصول خودشان در کنار زنان بی حجاب ورزش میکنند.
  به کجا داریم میرویم؟
  سال ۹۴ سردار طلایی دچار سوختگی شد.اما امروز پیش خداوند و مردم هم، مهره سوخته دروغگو شد.

  • غلامرضا بهمن ۱۴, ۱۴۰۰

   منظورم صفحه ۵۵ از کتاب نگارش فارسی کتاب دوم دبستان بود، پرسیده اگر بخواهی با پدر و مادرت به مسافرت بروی،چه کارهایی باید انجام دهی؟
   نتوانستم به بچه هفت ساله توضیح بدم، چون یادم نیست کی سفر رفته ام.
   چون پول اجاره خانه و برق و گاز و آب و……، دیگر اجازه نمیده کسی فکر حتی یک مسافرت زیارتی یک روزه باشد.حالا هم افزایش قیمت نان هم جدید آمده