بالاترین دستمزدها در میان بازیگران دنیای سینمایی مارول را کدام بازیگران می گیرند؟

بالاترین دستمزدها در میان بازیگران دنیای سینمایی مارول را کدام بازیگران می گیرند؟

دنیای سینمایی مارول برخی از بزرگ ترین و پرهزینه ترین فیلم اهی تاریخ معاصر را تولید کرده و همزمان باعث شهرت بسیاری از بازیگران و تبدیل آن ها به ستاره های هالیوودی شده است. ماجراجویی های ابرقهرمانی از بازیگرانی مانند کریس پرت و تام هالند ستاره های گرانقیمت ساخته است و برخی را نیز به جایگاهی ماندگار و نمادین مانند شخصیت های ابرقهرمانی شان در فیلم ها رسانده است. با توجه به موفقیت قابل توجه این فیلم ها، جای تعجب ندارد که ستارگان فیلم های دنیای سینمایی مارول برخی از بالاترین دستمزدهای هالیوود را دریافت کنند. البته برخی از این بازیگران مدت زمان بیشتری است که در دنیای سینمایی مارول حضور داشته و دستمزدهای بالاتری می گیرند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ بازیگری که بالاترین دستمزدها را در دنیای سینمایی مارول می گیرند آشنا کنیم.

بالاترین دستمزدها در میان بازیگران دنیای سینمایی مارول

۱۰- کریس پرت (۵ میلیون دلار)

در حالی که بسیاری او را به خاطر بازی در نقش اندی دویر در سریال Parks and Recreation می شناسند، انتخاب کریس پرت در نقش استار-لرد برای فیلم Guardians of the Galaxy او را از یک بازیگر سریال های خانوادگی به سلطان باکس آفیس تبدیل کرد. از آنجایی که پرت در فیلم های بزرگی مانند دنیای ژوراسیک نیز بازی کرده است، ۵ میلیون دلار شاید دستمزد چندان زیادی برای این بازیگر نباشد اما به گزارش بیزینس اینسایدر، این دستمزدی است که کریس پرت برای بازی در نقش جانبی فیلم Avengers: Infinity War دریافت کرده است.

بالاترین دستمزدها در میان بازیگران دنیای سینمایی مارول

۹- بری لارسون (۵ میلیون دلار)

گفته می شود که مارول در ابتدا قراردادهایی نسبتاً پایین با بازیگران خود برای اولین فیلم های این مجموعه می بسته است. با دنباله ها و حضورهای بیشتر و طولانی تر، دستمزد آن ها نیز به مقادیر بالاتری ارتقا می یافته است. اما بری لارسون زمانی که برای اولین بار در فیلم Captain Marvel وارد دنیای سینمایی مارول شد، جایزه اسکار را از قبل در کارنامه داشت و از همان ابتدا دستمزد قابل توجهی گرفت. به گزارش هالیوود ریپورتر، لارسون برای بازی در نقش کارول دانورز در اولین فیلم این مجموعه ۵ میلیون دلار دستمزد گرفت که دستمزد بالایی محسوب می شود. جای تعجب ندارد که این دستمزد در فیلم های بعدی افزایش نیز یافته است.

بالاترین دستمزدها در میان بازیگران دنیای سینمایی مارول

۸- بندیکت کامبربچ (۶.۴ میلیون دلار)

بندیکت کامبربچ نیز بازیگر دیگری است که پیش از ورود به دنیای سینمایی مارول شهرت قابل توجهی داشت. همچنین با توجه به اینکه نقش دکتر استرینج به یکی از اصلی ترین ابرقهرمانان دنیای مارول تبدیل شده، دستمزد بالای کامبربچ نیز قابل توجیه است. بعد از بازی در فیلم های Avengers و Spider-Man: No Way Home، کامبربچ در دومین فیلم دکتر استرینج با عنوان Doctor Strange in the Multiverse of Madness  باز خواهد گشت در حالی که دستمزد او به بیش از ۶ میلیون دلار رسیده است.

بالاترین دستمزدها در میان بازیگران دنیای سینمایی مارول

۷- پل راد (۸ میلیون دلار)

با توجه به شهرتش در نقش های عمدتاً کمدی مانند Anchorman ، کمتر کسی فکر می کرد که پل راد در یک نقش ابرقهرمانی موفق باشد. همین موضوع بود که باعث شد شخصیت اسکات لنگ یا مرد مورچه ای برای بسیاری جذاب باشد. دیدن او در کنار برخی دیگر از ستارگان هالیوود در ماجراجویی های ابرقهرمانانه بسیار جذاب بود. بعد از حضوری کوتاه در فیلم Captain America: Civil War، مرد مورچه ای به بخشی از تیم باقیمانده انتقام جویان تبدیل شد. به ادعای مجله فوربس، پل راد برای Avengers: Endgame بیش از هشت میلیون دلار دستمزد گرفته است.

بالاترین دستمزدها در میان بازیگران دنیای سینمایی مارول

۶- جرمی رنر (۱۵ میلیون دلار)

تنها با یک تیر و کمان و مشارکتش در قالب یک تیم، شخصیت هاکای همیشه یکی از اعضای تیم انتقام جویان بود که کمتر مورد توجه قرار می گرفت. در میان شش ابرقهرمانی اورجینال دنیای مارول اما او تنها کسی بود که یک فیلم مجزا دریافت کرد و در نهایت یک سریال در دیزنی پلاس نیز به نام او ساخته و منتشر شد. اما در حالی که شهرت او به اندازه دیگر قهرمانان دنیای مارول نیست، این موضوع باعث نشده که جرمی رنر دستمزد بالایی دریافت نکند. بر اساس گزارش مجله فوربس، رنر برای بازگشت به نقش هاکای در فیلم Avengers: Endgam نزدیک به ۱۵ میلیون دلار دستمزد گرفته است.

بالاترین دستمزدها در میان بازیگران دنیای سینمایی مارول

۵- مارک رافلو (۱۵ میلیون دلار)

در یکی از مشهورترین موارد تغییر بازیگر در دنیای سینمایی مارول، مارک رافلو نقش بروس بنر یا همان هالک را در فیلم The Avengers ایفا کرد. علیرغم تغییر ناگهانی و غیرمنتظره بازیگران، رافلو به یکی دیگر از بازیگران محبوب این دنیای سینمایی بزرگ تبدیل شد. اگر چه او در تنها فیلم مجزای هالک حضور نداشت، رافلو بخش بزرگی از ماجراجویی های انتقام جویان بوده و برای فیلم Avengers: Endgame نزدیک به ۱۵ میلیون دلار دستمزد دریافت کرده سات.

بالاترین دستمزدها در میان بازیگران دنیای سینمایی مارول

۴- کریس ایوانز (۱۵ میلیون دلار)

از بسیاری از جهات، کاپیتان آمریکا در قلب دنیای سینمایی مارول قرار دارد و بخش زیادی از این ماجرا به بازی جالب کریس ایوانز در این نقش باز می گردد. چیزی که می توانست به یکی از خنده دارترین و مضحک ترین شخصیت ها تبدیل شود، به یکی از اصلی ترین و محبوب ترین شخصیت های ابرقهرمانی قرن بیست و یکم تبدیل شده است. از آنجایی که این شخصیت در دنیای سینمایی مارول شخصیت بزرگ و مهمی است، جای تعجب ندارد که کریس ایوانز یکی از بالاترین دستمزدها را دریافت کند. در حالی که بازی او در این نقش ظاهراً با Avengers: Endgame به پایان رسید، به گزارش فوربس، کریس ایوانز در آخرین فیلم خود در دنیای سینمایی مارول ۱۵ میلیون دلار دستمزد گرفته است.

بالاترین دستمزدها در میان بازیگران دنیای سینمایی مارول

۳- کریس همسورث (۲۰ میلیون دلار)

کریس همسورث بازیگر دیگری بود که پیش از پیوستن به دنیای سینمایی مارول بازیگر چندان شناخته شده ای نبود. بازی در نقش ثور نه تنها او را به بازیگر مشهوری تبدیل کرد بلکه او نیز این شخصیت را بازتعریف کرده و و خدای رعد و برق را به یکی از بامزره ترین و محبوب ترین ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول تبدیل کرد. همسورث همچنین اولین بازیگر این دنیای سینمایی بود که فیلمی مجزا برای خودش پیدا کرد. او بازگشتی باشکوه و گرانقیمت به Thor: Love and Thunder خواهد داشت و به ادعای ورایتی ۲۰ میلیون دلار برای بازی در این فیلم دریافت کرده است.

بالاترین دستمزدها در میان بازیگران دنیای سینمایی مارول

۲- اسکارلت جوهانسون (۲۰ میلیون دلار)

اسکارلت جوهانسون یکی از طولانی ترین حضورها را در دنیای سینمایی مارول داشته و بازی او در نقش ناتاشا رومانوف به فیلم قدیمی تر Iron Man 2 باز می گردد. اما حدود یک دهه طول کشید تا جوهانسون و شخصیت رومانوف بتوانند یک فیلم مجزا و مستقل در دنیایی سینمایی مارول داشته باشند. این فیلم نیز Black Widow بود که به جای اکران در سینماها از طریق دیزنی پلاس منتشر شد که در باب دستمزد بازیگران نیز خبرساز شد زیرا جوهانسون مدعی شد که انتشار فیلم در دیزنی پلاس با بندهای قرارداد او همخوانی ندارد. در واکنش به ادعاهای جوهانسون، دیزنی اعلام کرد که وی برای بازی در نقش بیوه سیاه ۲۰ میلیون دلار دستمزد گرفته است.

بالاترین دستمزدها در میان بازیگران دنیای سینمایی مارول

۱- رابرت داونی جونیور (۷۵ میلیون دلار)

رابرت داونی جونیور نه تنها بازیگری بود که با بازی در فیلم Iron Man به تشکیل دنیای سینمایی مارول کمک کرد بلکه بدون بازی برنده او، شاید این دنیای سینمایی به شکل امروزی وجود نداشت. با این وجود جای تعجب ندارد که بالاترین دستمزد را نیز دریافت کند. در حالی که انتخاب داونی جونیور در اولین فیلم دنیای سینمایی مارول از نظر بسیاری ریسکی خطرناک بود اما جونیور در نهایت به چهره این دنیای سینمایی تبدیل شد. وقتی در Avengers: Endgame زمان آن رسید که داونی جونیور از نقش اصلی داستان کنار بکند، پیشاپیش ۲۰ میلیون دلار و بخشی از فروش فیلم به او تعلق گرفت که به ادعای فوربس در کل دستمزد ۷۵ میلیون دلاری برای رابرت داونی جونیور در آخرین فیلمش در دنیای سینمایی مارول را در پی داشت.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۹ نظر

ورود

 • عرفان بهمن ۱۴, ۱۴۰۰

  مرد آهنی دوستت‌دارم

 • Masi بهمن ۱۵, ۱۴۰۰

  رابرت حقشه ۷۵ دلار بهش بدن تازه کمم هس?❤

 • ناشناس بهمن ۱۵, ۱۴۰۰

  پشمام

 • Mahsa بهمن ۱۵, ۱۴۰۰

  ولی خدایی بندیکت کامبربچ حقشه خیلی بازیگر خوبیه هم توی فیلم دکتر استرنج هم اسپایدرمن… و مخصوصا شرلوک هلمز واقعا محشر بود و خیلی درخشید

  • Abolfazl بهمن ۱۵, ۱۴۰۰

   داداش کلا ۲سا ۳تا فیلم واسه پارول بازی کرده اونم انحصاریش نبوده نقش اصلی هم نبود ولی مرد اهنی تو کل اونجرز ها که بود ۳ قسمت جداگونه ام داشت

   • ℳα❧ℋ❦ⒹᎥ㋡❥ بهمن ۱۶, ۱۴۰۰

    دوست عزیز اینی که داری میگی با عقل اصلا جور در نمیاد
    چون بندیکت کامبریج یه بازیگر خیلی درجه بالا هست
    درسته که رابرت داونی جونیور ۳ تا فیلم مخصوص ب خودشو داره ولی بندیکت از هر لحاظ تاپ تر از رابرت هست علاوه بر اون اگه این عقیده تو باشه کریس اوانز و کریس همسورث هم ۳ تا فیلم مخصوص به خودشونو داره و تجربه بازیگری کریس اوانز از هر سه تا بیشتره پس چرا کریس اوانز کمتر از رابرت میگیره؟

    • ℳα❧ℋ❦ⒹᎥ㋡❥ بهمن ۱۶, ۱۴۰۰

     ببخشید منظورم این بود که تجربه رابرت بیشتره نه کریس

    • Amin تیر ۱۰, ۱۴۰۱

     رابرت از بندیکت بهتره هر جور حساب کنی

 • فرهان فهیمی بهمن ۲۶, ۱۴۰۰

  یکی اینکه رابرت داونی خیلی خوب نقش مرد آهنی رو جلو برد اما تو ایران مرحوم چنگیز جلیلوند بود که به خوبی دوبله ی مرد آهنی یا رابرت داونی رو برامون میکرد ،و باعث میشد شوخی های خارجی که در زبان فارسی بی معنی بود رو برامون معنا دار و خنده دار میکرد ،شاید اگه آقای چنگیز جلیلوند دوبلور مرد آهنی نبودند شاید هرگز برامون فیلم مرد آهنی خیلی جذاب نمیشد و تو ایران طرفدار پیدا نمیکرد .