ویژگی های ظاهری عجیبی که ما را جذب جنس مخالف می کند

ویژگی های ظاهری عجیبی که ما را جذب جنس مخالف می کند

برای بیشتر ما فکر داشتن پوستی چین و چروک دار، دندان های فاصله دار یا بینی قوزدار، اصلاً خوشایند است. اگر فکر می کنید همه ی این ها ویژگی های مشکل سازی هستند، پس حتماً تعجب می کنید اگر بدانید همین ویژگی ها برای بسیاری از افراد اتفاقاً جذابیت زیادی دارند.

در ادامه از ویژگی های ظاهری ای خواهیم گفت که گرچه بری برخی نقص محسوب می شوند اما بقیه آن ها را نقطه ی قوت می دانند.

۱- پیشانی بلند

بلند بودن پیشانی لزوماً نشانه ی هوش نیست اما طی سالیان، تحقیقات زیادی ثابت کرده احتمال موفقیت در کارهایی که با هوش مرتبط هستند برای کسانی که پیشانی بلندتری دارند، بیشتر است. برخی هم معتقدند پیشانی بلند، چهره را جوان تر و بامزه تر می کند.

۲- قد کوتاه

تحقیقی نشان داد هر چه اختلاف قد با همسر بیشتر باشد، زنان از رضایت بیشتری برخوردار هستند. با این حال، این ویژگی تنها در ابتدا جذابیت دارد، چون بعدتر ممکن است مشکلاتی در رابطه ایجاد شود که این مسأله را کمرنگ کند.

۳- بینی بزرگ

کلیشه هایی در رابطه با نسبت های چهره، بینی و چانه و هوش، هم در مردان و هم در زنان وجود دارد. کسانی که صورتی کشیده، با چانه ای باریک تر و بینی بزرگ تر دارند، از نظر دیگران باهوش تر هستند. کسانی که صورتی پهن تر با چانه ای بزرگ و بینی ای کوچک دارند، کم هوش تر به نظر می رسند.

۴- چین و چروک دور چشم ها

کسانی که هنگام خنده، دور چشم شان چین و چروک می افتد – چروک هایی که به آن ها پاکلاغی هم گفته می شود – از نظر دیگران جذاب تر و باهوش تر هستند. آن ها این چین و چروک ها را «اصیل تر، بااحساس تر، طبیعی تر» و حیرت انگیزتر می دانند.

۵- گوش های نوک تیز

داشتن گوش های نوک تیز برای مدت های مدید یک عیب محسوب می شد اما حالا نگاه ها به این ویژگی ظاهری تغییر کرده است. در چین معتقدند داشتن گوش های نوک تیز خوش شانسی می آورد و این ویژگی صورت را کوچک تر جلوه می دهد و فرد در مجموع باهوش تر به نظر می رسد.

۶- عینکی بودن

زنان عینکی برای مردان خواستنی و جذاب هستند. این ویژگی به خانم ها کلاس می دهد چون آن ها را باهوش و فهمیده نشان می دهد.

۷- اندام پدرگونه

اندام پدرگونه (Dad Bod) حالتی است که اندام مرد از تناسبی نسبی برخوردار است اما در عین حال، عضلانی نیست. در این حالت، مرد اندامی پُر دارد اما تا حدی از تناسب اندام برخوردار است.

تحقیقات نشان داده ۷۸ درصد زنان معتقدند این فرم بدن به معنای اعتماد به نفس داشتن و شاد بودن یک مرد است و اینکه او از خانواده ی خود مراقبت می کند. علاوه بر این، برای زنان جذاب تر هم هست.

۸- ابروهای کلفت

تحقیقات نشان می دهد زنانی که ابروهای کلفتی دارند برای مردانی که به دنبال رابطه عاطفی بلند مدت و حتی ازدواج هستند، جذابیت بیشتری دارند.

۹- دندان های فاصله دار

دندان های فاصله دار در برخی کشورهای دنیا که مردم دوست دارند فاصله ی دندان های خود را بیشتر و مشخص تر کنند، بسیار جذابیت دارد. این ویژگی افراد را منحصر به فرد می کند و چهره ای خاص و متفاوت به آن ها می بخشد. زنانی که از این ویژگی منحصر به فرد برخوردار هستند را زیبا و خواستنی می دانند و مردان خنده ی آن ها را دوست دارند.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود