۱۰ انیمیشن باکیفیت و جذابی که هم بزرگسالان و هم کودکان از تماشایشان لذت خواهند برد

۱۰ انیمیشن باکیفیت و جذابی که هم بزرگسالان و هم کودکان از تماشایشان لذت خواهند برد

انیمیشن یک شکل هنری است اما اغلب اوقات جایگاه آن به تنها محملی برای روایت داستان های کودکانه برای کودکان تنزل پیدا می کند. با این وجود، فیلم های بسیاری در ژانر انیمیشن وجود دارند که هم برای بزرگسالان و هم کودکان گزینه های بی نقص و جالبی هستند. با افزایش محبوبیت مانگا و انیمه و بازگشت کیفیت گذشته آن ها، فیلم های انیمیشن نیز بیش از پیش محبوب شده اند. با این وجود هنوز هم بسیاری از انیمیشن های کلاسیک نماد این ژانر باقی مانده و هنوز هم نزد کودکان و بزرگسالان به یک اندازه محبوب هستند.

یک کاربر Reddit به نام michaelovsky5 متوجه شکاف بین انیمیشن و بزرگسالی شده و از دیگر کاربران خواسته تا محبوب ترین فیلم های انیمیشنی خود را اعلام کنند، انیمیشن هایی که به یک اندازه برای کودکان و بزرگسالان جذاب بوده و مناسب هر دو گروه باشد. کاربران Reddit نیز خیلی زود درخواست این کاربر را اجابت کرده و انیمیشن های متعددی را معرفی کرده اند که سرگرم کنندگی شان برای بزرگسالان و کودکان تضمین شده است. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ فیلم انیمیشنی آشنا کنیم که هم برای کودکان و هم بزرگسالان مناسب و سرگرم کننده خواهند بود.

۱- Your Name (2016)

فیلم انیمه Your Name انیمیشنی است که در عمل مخاطبان بالای ۱۲ سال را هدف قرار می دهد. در اینجا با یک انیمه رمانتیک فانتزی مواجهیم که یک لحظه مخاطبان را خوشحال و وادار به لبخند می کند اما لحظه ای دیگر دلشان را می شکند. فیلم Your Name روی تم های عشق، از دست دادن عزیزان و بزرگ شدن تمرکز دارد در حالی که دو شخصیت اصلی داستان در می یابند جسمشان به دیگری منتقل شده و تلاش می کنند با هم دیدار کنند. این انیمه به خوبی نشان داد که نزد نوجوانان و بزرگسالان به یک اندازه محبوب است و این محبوبیت از روایت جذاب و انیمیشن بسیار باکیفیت فیلم ناشی می شود که احساسات شخصیت ها را به خوبی منتقل کرده و در نهایت باعث می شود که مخاطبان به دنبال روابطی عمیق تر با اطرافیانشان در زندگی واقعی باشند.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 10 فیلم انیمیشنی آشنا کنیم که هم برای کودکان و هم بزرگسالان مناسب و سرگرم کننده خواهند بود.

۲- Ratatouille (2007)

می توان با اطمینان گفت که وقتی افراد به آشپزخانه فکر می کنند، هرگز دوست ندارند موش جایی در آن داشته باشد اما موشی که رمی نام داشته باشد از این قاعده مستثناست. انیمیشن Ratatouille داستان رمی را روایت می کند، موشی که علاقه و استعداد زیادی در آشپزی دارد. این فیلم داستانی در مورد دوستی، شجاعت و از بین بردن کلیشه ها برای تشویق هم کودکان و هم بزرگسالان برای دیدن چیزهایی را روایت می کند که شاید هنجار و تغییری خوشایند به نظر نرسند. انیمیشن Ratatouille همچنین دستورالعمل پخت غذاهای خوشمزه بسیاری در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد در حالی که داستانی منحصربفرد و بامزه داشته و روایت بسیار مستحکم و قوی دارد.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 10 فیلم انیمیشنی آشنا کنیم که هم برای کودکان و هم بزرگسالان مناسب و سرگرم کننده خواهند بود.

۳- Fantastic Mr. Fox (2009)

Fantastic Mr. Fox که اقتباسی از کتابی نوشته رولد دال است، سبک خاص و منحصربفردی از انیمیشن را برای روایت داستان انتخاب می کند. این انیمیشن عروسک های گلی را با تصاویر استاپ موشن ترکیب کرده تا تصاویر خارق العاده ای تولید کند در حالی که بن مایه های گرم و خوشایند فیلمبرداری، حال و هوایی شبیه فیلم وینی خرسه به داستان می بخشد اما داستانی کاملاً متفاوت روایت می شود. Fantastic Mr. Fox فیلمی عجیب و متقاوت است که به خاطر به تصویر کشیدن موضوعات واقعی باعث حیرت مخاطبان خود شد اما همزمان حاوی یک هنر بسیار متفاوت و شگفت انگیز نیز بود. هر شخصیت این انیمیشن دارای ظاهری خاص و بی نقص بود که مورد تحسین همه مخاطبان در سنین مختلف قرار گرفت.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 10 فیلم انیمیشنی آشنا کنیم که هم برای کودکان و هم بزرگسالان مناسب و سرگرم کننده خواهند بود.

۴- The Incredibles (2004)

انیمیشن The Incredibles در زمان انتشار خود یک انیمیشن انقلابی بود و همچنان یکی از فرانچایزهای محبوب مخاطبان باقی مانده است در حالی که دنباله آن در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. این فیلم خانواده ها، بزرگسالان و کودکان را با شخصیت های بامزه و داستان جذابش هدف قرار داده بود. The Incredibles دارای برخی از بهترین طراحی لباس های در دنیای ابرقهرمانی است، همراه به انیمه سازی باکیفیتی که حتی تار و پود لباس ها را نیز نشان می دهد. این انیمیشن با تم های بزرگسالانه مخفی و متعدد خود به یک اندازه برای مخاطبان بزرگسال و کودک جذابیت داشت.

۵- Monsters, Inc. (2001)

انیمیشن Monsters, Inc. یکی دیگر از آن فیلم های دیزنی است که تلاش داشت نظر مخاطبان در مورد شخصیت هایی که روی صفحه نمایششان می دیدند را تغییر دهد. این فیلم ایده جالبی را خلق می کند که در آن تیمی کامل از هیولاها کاری تمام وقت اما عجیب دارند و آن این است که کودکان را بترسانند، داستانی که برای بزرگسالان بسیار جذاب و برای کودکان ترسناک جلوه می کند. این هیولاها خیلی زود نشان می دهند که کاملاً بی خطر بوده و با جذابیت خاص و طبیعت آرامشان، همه را شیفته خود می سازند. این فیلم به طور خاص ایده غول های مهربان را در انیمیشن های پرجزییات مطرح کرد.

۶- Shrek (2001)

در سال های اخیر، Shrek به یک میم و ژست تبدیل شده است اما فیلم به چیزی فراتر از آن تبدیل شده و از طریق کمدی بزرگسالانه اش توانسته برای تمامی سنین جذابیت داشته باشد. این انیمیشن به شکل باورنکردنی بامزه است در حالی که ساختاری افسانه ای برای روایت داستانی عاشقانه، روابط دوستانه غیرمحتمل و تفاوت در جایگاه اجتماعی انتخاب می کند. اگر چه شرک یک غول است اما گاهی اوقات مخاطبان برایش احساس دلسوزی می کنند. او از جامعه طرد شده اما خیلی زود توانست قلب فیونا و مخاطبان را به تسخیر خود درآورد.

۷- Coco (2017)

فیلم های دیزنی اگر چه برای کودکان فیلم می سازند اما همزمان به قرار دادن تم های تاریکی مانند غم و اندوه در داستان خود تمایل دارند تا به کودکان حس و حال و عواطف انسانی را بیاموزند. اما این موضوع می تواند همزمان به رضایت و آرامش برخی از مخاطبان بزرگسال نیز تبدیل شود، به ویژه کسانی که این تم ها را با شرایط زندگی و احساسی خود سازگار بیابند. انیمیشن Coco داستان پسربچه ای را روایت می کند که دوست دارد ترانه بخواند اما خیلی زود خود را در سرزمین مردگان می یابد، جایی که می فهمد علاقه اش به موسیقی از کجا نشأت می گیرد. سبک انیمیشن سازی بامزه و شاد فیلم نماد مکزیک، فرهنگ و تعطیلات سنتی این کشور است و به ویژه روز مردگان. Coco همزمان به تم های عمیقی نیز می پردازد و به همین خاطر است که گزینه مناسبی برای تماشا، هم برای بزرگسالان و هم کودکان به شمار می آید.

۸- The Emperors New Groove (2000)

The Emperors New Groove یک فیلم انیمیشن متفاوت بود با شخصیت های دوست داشتنی مانند کرونک و پاچا. این فیلم همچنان مخاطبانش را می خنداند، چه از طریق شخصیت گیج و حواس پرت کرونک و چه طنز بزرگسالانه و زیرکانه ای که در تمام داستان موج می زند. علیرغم این که این فیلم در سال ۲۰۰۰ منتشر شده، سبک انیمیشن سازی آن بسیار باکیفیت تر و بهتر از فیلم های انیمیشن منتشر شده در آن سال به نظر می رسد.

۹- تمام فیلم های استودیو جیبلی

استودیو جیبلی (Ghibli) یک کمپانی تولید انیمه است که بسیاری را با شخصیت های جذاب، روایت های پیچیده و رویکرد خوشایندش نسبت به سینما حیرت زده کرد و باعث شد که انتخاب فهرستی از بهترین انیمیشن های این استودیو برای مخاطبان کاری دشوار باشد زیرا تقریباً تمام آثار تولید استودیو جیبلی بی نقص هستند. این فیلم های بسیار خوش ساخت و با نویسندگی باکیفیت، از طریق سبک بصری خارق العاده و روایت های منحصربفردشان به یک اندازه مخاطبان بزرگسال و کم سن و سال را سرگرم و شیفته خود می سازد. آثار استودیو جیبلی به طرفداران و مخاطبان خود در سراسر جهان امکان می دهد تا با هر کدام از شخصیت ها و داستان هایشان ارتباط برقرار کنند و به همین خاطر است که شخصیت های آثار این استودیو تا به این اندازه محبوب هستند.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 10 فیلم انیمیشنی آشنا کنیم که هم برای کودکان و هم بزرگسالان مناسب و سرگرم کننده خواهند بود.

۱۰- Spider-Man: Into The Spider-Verse (2018)

فیلم های Spider-Man ثابت کرده اند که در دنیای فیلم های ابرقهرمانی فیلم هایی نمادین و متفاوت هستند اما وقتی ساخت نسخه انیمیشنی تایید شد، بسیاری از طرفداران نمی دانستند چه احساسی نسبت به آن پیدا خواهند کرد. اما نتیجه نشان داد که تصورات بسیاری نسبت به آن اشتباه بوده و نتیجه یک سبک تازه و زنده کننده از انیمیشن است که بر عناصر کشیده شده توسط دست استوار است. گرافیک کلی این فیلم بسیار خارق العاده و انقلابی بوده و از نظر اکثر مخاطبان فیلم بی نقص بود. Spider-Man: Into The Spider-Verse با رنگ آمیزی شاد و شخصیت های بامزه اش سبک بصری مشابه کتاب های کمیک را در پیش می گیرد که از همان ابتدا مخاطبان خود را حیرت زده می کند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳۶ نظر

ورود

 • Doesnt Matter بهمن ۲۰, ۱۴۰۰

  ریک و مورتی یادتون رفت

 • M s بهمن ۲۰, ۱۴۰۰

  جای میرابلی خالیه و واقعا لیاقت داره اولین و محبوبترین باشه لطفا اون رو هم اضافه کنید??

  • ? بهمن ۲۲, ۱۴۰۰

   به نظر من coco و sherk قشنگ هسش ?

 • یونس بهمن ۲۰, ۱۴۰۰

  فیلم کارتون زیبای باغ کلمات،صدای خاموش،…

 • M s بهمن ۲۰, ۱۴۰۰

  جای میراکلس خالیه و واقعا لیاقت داره اولین و محبوبترین باشه لطفا اون رو هم اضافه کنید??

  • علیرضا بهمن ۲۱, ۱۴۰۰

   اه اه! مزخرف ترین انیمیشنه. تو هر قسمت یه نفر خبیث میشه بعد تو قسمت بعد دوباره تکرار میشه. عووووووق

  • ناشناس بهمن ۲۱, ۱۴۰۰

   میرکلس واقعا بچه‌گانه است

   • بد گای بهمن ۲۱, ۱۴۰۰

    چ جالب ینی صحنه های کیس و رقصیدن عاشقانه مال بچه هاست نه؟؟؟

  • بدبخت بهمن ۲۳, ۱۴۰۰

   آخه به نظرت میاد جای این انیمیشن های بزرگ رو بگیره؟ مثل شرک

 • SADRA20SS بهمن ۲۰, ۱۴۰۰

  اونوقت برای کدوم کودکی مناسبه؟?

 • متین بهمن ۲۱, ۱۴۰۰

  شرک…
  یک اژدها از الاغه بچه‌دار شد?

  • علیرضا بهمن ۲۱, ۱۴۰۰

   اونوقت میگن ایرانیا سمی ان.خارجی ها اسید خالص ان??????

  • لیلا بهمن ۲۱, ۱۴۰۰

   کوروش

 • آیلین بهمن ۲۱, ۱۴۰۰

  من کل این انیمیشن ها رو دیدم

 • lnad بهمن ۲۱, ۱۴۰۰

  همشو را دیده بودم?

 • ℭ????? بهمن ۲۱, ۱۴۰۰

  انیمه همه جا هست?✊✊
  صدای خاموش هم خیلی قشنگه کاش بود(ولی خب انیمه کلا برای بچه ها اصلا خوب نیست ولی این هایی که گذاشتین مخصوص بچه هاست)

 • نقطه بهمن ۲۱, ۱۴۰۰

  همشون رو دیدم و بنظرم کوکو زیباترینش هست

 • رها رفیعی نسب بهمن ۲۱, ۱۴۰۰

  من کوکو و دانشگاه هیولا و شرک و دیدم

 • بد گای بهمن ۲۱, ۱۴۰۰

  واقعا خیلی مسخره این اسم تو انیمس بعد نوشتین همه فیلم های استودیو جیلبی بابا جیلبی انیمه میسازه نه فیلم کاشکی بفهمید??

 • RAHA بهمن ۲۱, ۱۴۰۰

  اگر واسه بزرگسالا انیمه میخواید‌=اتک ان تایتان???

 • Zahra بهمن ۲۲, ۱۴۰۰

  برنامه کودک شون خوبه ولی برای بچه ها مناسب نیس

 • کامیار بهمن ۲۲, ۱۴۰۰

  من که همه رو

 • ? بهمن ۲۲, ۱۴۰۰

  به نظر من coco و sherk قشنگ هسش ?

 • Luna بهمن ۲۳, ۱۴۰۰

  اما همه اینا رو بیشترمون دیدیم..

 • توکا بهمن ۲۳, ۱۴۰۰

  Your name بسیار زیباست
  The emperors new grove رو دوبله فارسی ببینید
  Coco هم قشنگ بود.

 • یلدا بهمن ۲۴, ۱۴۰۰

  من عاشق انیمه هام وارمیم???