تمام گاف‌ها و حفره‌های داستانی سریال کره ای «ما همه مرده ایم» که اعصاب خردکن هستند

تمام گاف‌ها و حفره‌های داستانی سریال کره ای «ما همه مرده ایم» که اعصاب خردکن هستند

هشدار اسپول: در ادامه این مطلب بخش هایی از داستان سریال All of Us Are Dead فاش خواهد شد لذا اگر این سریال را کامل ندیده یا قصد تماشای آن در آینده نزدیک را دارید در مورد اسپویل شدن داستان به شما هشدار می دهیم.

سریال ما همه مرده ایم (All of Us Are Dead) یا همه ما مرده ایم یکی از درام های جذاب اخیر سرویس نتفلیکس است که داستان های نوجوانانه و بلوغ را با یک آخرالزمان زامبی محور کلاسیک ترکیب می کند اما این سریال کره ای نیز مانند دیگر سریال ها خالی از حفره داستانی و اشتباهات نیست. در فرآیند توسعه روایتی که به اندازه کافی خاص باشد تا بتواند بر ژانر کلیشه ای زامبی تاثیرگذار باشد، داستان پیچیده سریال کره ای همه ما مرده ایم گاهی اوقات باعث می شود حس کنیم سازندگان این سریال مخاطبان را احمق فرض کرده و گاهی اوقات دست به ساده انگاری می زنند.

نقد سریال کره ای ما همه مرده ایم All of Us Are Dead و گاف های آن

خوشبختانه این گاف ها و مشکلات چندان زیاد و موثر نیستند که بتوانند مقدار زیادی از کیفیت این سریال سرگرم کننده بکاهند و هنوز هم انتظارات برای فصل دوم سریال All of Us Are Dead بالاست. بدنبال موفقیت غیرمنتظره سریال درام پادآرمانشهری Squid Game، سریال  ما همه مرده ایم نیز به دومین سریال درام کره ای تبدیل شده که رتبه اول پربیننده ترین سریال سرویس استریمینگ نتفلیکس را بدست می آورد. بخش زیادی از این محبوبیت به خاطر داستان و تم های گسترده سریال است که از اذیت و آزار و زورگویی در مدرسه و خودکشی تا تنش طبقات اجتماعی در زندگی روزمره را در بر می گیرد که در جوامع مدرن از معضلات اصلی به شمار می آیند و همه این تم ها در سریال همه ما مرده ایم به شکل قرصی از یک داستان زامبی محور آحرالزمانی جمع و جور جمع شده اند که به راحتی می توان آن را هضم کرد.

در این مسیر، دانش آموزان دبیرستانی با احساسات، ارتش و مقامات امنیتی درگیر می شوند که برای کنترل و تکامل ویروسی ترسناک که انسانیت را به بوته آزمایش می گذارد، روبرو می شوند. خط روایی جاه طلبانه سریال All of Us Are Dead چالشی است که هر لحظه بزرگ تر می شود و به همین خاطر به نحوی قابل درک است که کل سریال خالی از حفره های داستانی و عدم تطابق روایی نیست. علیرغم این اشتباهات اندک، فصل اول سریال ما همه مرده ایم همچنان پایانی قوی بر این سریال زامبی محور است که برخی از قوانین کلیشه ای این ژانر را نادیده می گیرد. در ادامه این مطلب می خواهیم به تمامی حفره های داستانی، اشتباهات و ناهمخوانی های فصل اول سریال همه ما مرده ایم اشاره کنیم که باعث می شوند هنگام تماشای این سریال کره ای فکر کنید سازندگان سریال، مخاطبان را احمق فرض کرده اند.

نقد سریال کره ای ما همه مرده ایم All of Us Are Dead و گاف های آن

 چئونگ سان در اوایل سریال به فیلم قطار بوسان اشاره می کند اما خیلی دیر تاکتیک های آن را به کار می بندد

در حالی که ویروس زامبی کننده رفته رفته دانش آموزان را مبتلا کرده و دبیرستان هیوسان را به تسخیر خود در می آورد، لی چئونگ سان به این نکته اشاره می کند که شرایط بیرون از کلاس شان شبیه فیلم زامبی محور کره ای پرطرفدار قطار بوسان (Train to Busan) است. با این وجود، نه چئونگ سان و نه هیچکدام از دیگر دانش آموزان کلاس دوم تا پنجم دبیرستان در ادامه داستان به قطار بوسان اشاره ای نمی کند، که با توجه به محبوبیت این فیلم در کره و کل جهان، صحبت نکردن در مورد آن و استفاده از تاکتیک های به کار رفته در آن غیرقابل قبول به نظر می رسد. دانش آموزان تنها در انتهای سریال است که از تاکتیک های فیلم قطار بوسان استفاده می کنند، زمانی که از چسب و انواع باندها برای محافظت از دست و پاهایشان استفاده کرده یا زمانی که در نهایت از هر ابزاری در دسترس برای مبارزه با زامبی ها استفاده می کنند.

حتی آن زمان نیز، شخصیت های اصلی سریال All of Us Are Dead ظاهراً دائماً خود را در گوشه ها گیر انداخته و به همه جای زامبی ها ضربه می زنند به غیر از سرشان که تقریباً تنها نقطه ضعفشان است در حالی که کوچکترین اطلاعی از هر داستان زامبی محوری باعث می شود فرد در مواجهه زامبی ها بداند باید به سر آن ها ضربه بزند. به همین دلیل دیدن اینکه شخصیت های سریال تا انتها همچنان به تمام اعضای بدن زامبی ها به غیر از سرشان ضربه می زنند مخاطب را کلافه می کند در حالی که حتی بدون دانش قبلی و اطلاع از فیلم هایی مانند قطار بوسان و سریال های زامبی محور نیز با مشاهده وضعیت زامبی ها و نامیرا بودنشان، می شد بعد از مدت کوتاهی به این نتیجه رسید که باید به سر آن ها ضربه زد در حالی که هیچگاه، حتی برای یکبار، شخصیت های سریال این کار را امتحان نمی کنند و حتی در زمانی که ابزارهای نوک تیز در اختیار دارند به شکلی کلافه کننده از ضربه زدن به سر زامبی ها خودداری می کنند.

شاید یک بهانه برای این حجم از عدم خلاقیت و متفکر نبودن این باشد که این دانش آموزان دبیرستانی آن قدر خام و احساساتی هستند که نباید انتظار داشت تفکری تاکتیکی در این شرایط غیر قابل پیش بینی و اضطراری داشته باشند. اما همین دانش آموزان بی تجربه و احساساتی یا دستکم تعدادی از آن ها بارها نشان دادند که توان فکر کردن و دست زدن به خلاقیت را دارند و پی بردن به ضعف زامبی ها یا دستکم امتحان کردن تاکتیکی جدید برای خلاص شدن از دستشان پس از این همه رویارویی، در یک شرایط عادی بسیار محتمل به نظر می رسد اما در سریال همه ما مرده ایم هیچگاه اتفاق نمی افتد. از طرف دیگر، منطقی به نظر می رسد که دانش آموزان از هر چیزی که در فیلم ها و سریال های زامبی محور کره ای مانند قطار بوسان و Kingdom دیده اند- که زامبی هایشان تفاوت چندانی با زامبی های سریال ما همه مرده ایم ندارند- استفاده کنند.

نقد سریال کره ای ما همه مرده ایم All of Us Are Dead و گاف های آن

 دانش آموزان دبیرستان هیوسان هرگز دچار گرسنگی و تشنگی نمی شوند

علیرغم این که دانش آموزان دبیرستان هیوسان چندین روز دسترسی به غذا و آب ندارند اما هرگز تحت تاثیر گرسنگی و تشنگی قرار نمی گیرند و همچنان می توانند با زامبی ها مبارزه کرده و از دست آن ها فرار کنند بدون اینکه این گرسنگی و تشنگی تاثیری بر عملکرد جسمانی و چابکی آن ها بگذارد. این موضوع به نوبه خود بسیار عجیب و غیرقابل قبول به نظر می رسد زیرا سکانس های بسیاری در سریال هست که به تاثیرات گرسنگی و کاهش آب بدن اشاره دارد. بعد از اینکه لی نام یئون (که قبلاً او را در سریال Squid Game دیده بودیم) همکلاسی هایش را ترک می کند، در اتاقی مخفی می شود که خوراکی هایی برای گروه موسیقی مدرسه در آن انبار شده است. در سکانسی دیگر، نام را توضیح می دهد که سه دقیقه، سه روز و سه هفته طول می کشد تا فرد در اثر به ترتیب دسترسی نداشتن به هوا، آب و غذا بمیرد.

در کمال تعجب، از تمام شخصیت های سریال ما همه مرده ایم تنها نام سو جو است که نشانه های فیزیکی تشنگی و کمبود آب بدن را به نمایش می گذارد، در حالی که در فرارهای مکرر شخصیت ها هرگز دیده نمی شود چیزی بخورند یا بنوشند. نکته دیگر اینکه بارها به گرسنگی زامبی ها و نیمه زامبی ها و تاثیر نخوردن گوشت انسان بر قدرت و توان فیزیکی آن ها اشاره می شود اما تاثیر گرسنگی و تشنگی بر بازماندگان و شخصیت های اصلی داستان هیچگاه به تصویر کشیده نمی شود. اگر چه این حفره داستانی چندان بزرگ نیست اما به رئالیسم داستان صدمه می زند، به ویژه از آنجایی که کل روایت داستان بر علم بیولوژیک تمرکز دارد.

نقد سریال کره ای ما همه مرده ایم All of Us Are Dead و گاف های آن

چرا کسانی که خون زامبی ها وارد دهان و چشم هایشان می شود مبتلا نمی شوند؟

در تمام طول سریال ما همه مرده ایم و دیگر سریال ها و فیلم های مشابه زامبی محور به ویژه آن دسته فیلم و سریال هایی که در کره ساخته می شوند، گفته می شود که این ویروس به شدت واگیر بوده و دائماً در حال تکامل است. به همین دلیل است که نمی توان درک کرد چرا شخصیت هایی که خون زامبی های سریال All of Us Are Dead وارد دهان و چشم هایشان می شود ظاهراً ترسی از ابتلا به این ویروس ندارند. همچنین از آنجایی که در طول سریال به ویروس کووید-۱۹ اشاره می شود، شاید منطقی تر این بود که شخصیت ها از کارکرد و شیوه انتقال ویروس ها از طریق تماس چشمی و دهانی مطلع می بودند. این مشکل معمولاً در فیلم ها و سریال های زامبی محور دیگر نیز دیده می شود.

نقد سریال کره ای ما همه مرده ایم All of Us Are Dead و گاف های آن

نام سو جو بی دلیل خود را قربانی می کند بدون اینکه دلیل منطقی برای این کار دیده شود

نام سو جو که در داستان پدر نام اون جو است، آتش نشان و عضو تیم اورژانس است که برای نجات دخترش از موانع بسیاری برای رسیدن به دبیرستان هیوسان گذشت. پس از آنکه بازماندگان مدرسه هیوسان با سو جو دیدار می کنند به کمک او خود را به زمین تنیس می رسانند. بعد از پرت کردن حواس زامبی ها تا دانش آموزان بازمانده، از جمله دخترش، بتوانند از زمین تنیس بیرون بروند، سو جو در زمین تنیس را قفل می کند و خود را در داخل زمین با زامبی ها گرفتار می کند و در ادامه با دخترش خداحافظی می کند. مشکل این سکانس این استکه سو جو نیز می توانست به سرعت همراه با دیگر بازماندگان و پسرانی که در آخرین لحظات به کمکش آمدند از زمین تنیس بیرون برود و در را پشت سرش ببندد.

از میان تمام مرگ هایی که در سریال ما همه مرده ایم رخ داد، مرگ سو جو بیشتر از همه قابل اجتناب بود. در واقع بعد از قفل کردن در و درخواست از دخترش و دیگر دانش آموزان برای دور شدن از زمین تنیس، مدتی طول می کشد تا زامبی ها به او رسیده و شروع به گاز گرفتنش می کنند. سو جو می توانست از همان چند ثانیه وقت نیز برای خارج شدن از در و پیوستن به دخترش استفاده کند به ویژه با توجه به این موضوع که او فردی به شدت آموزش دیده برای واکنش به شرایط اورژانسی و غیرمترقبه اینچنینی بود. البته نباید این نکته را نیز نادیده گرفت که بعد از قفل کردن در زمین تنیس، یک لحظه دوربین دست چپ او را نشان می دهد که ظاهراً جای گاز یک زامبی روی آن دیده می شود و اگر چنین باشد تصمیم سو جو منطقی به نظر می رسد اما نمی توان به طور قطع و با اطمینان گفت که زامبی ها او را گاز گرفته اند.

نقد سریال کره ای ما همه مرده ایم All of Us Are Dead و گاف های آن

چرا ارتش از صدای ۲۴ هرتز برای شناسایی زامبی ها بدون نشانه استفاده نکرد؟

زامبی های سریال All of Us Are Dead به طور ویژه نسبت به صداهای ایجاد شده در فرکانس ۲۴ هرتز حساس هستند. ارتش کره از این دانش برای کشاندن زامبی ها به نقطه هایی خاص از شهر برای بمباران استراتژیک آن ها استفاده می کند که موثر نیز واقع می شود. بعد از اینکه ارتش با موفقیت اکثر زامبی های شهر هیوسان را می کشد، بازماندگان مبتلا نشده در قرنطینه می مانند، به طور خاص به این خاطر که ارتش می خواهد زامبی های بدون نشانه را شناسایی کرده و از دست آن ها خلاص شود.

به همین خاطر است که شهروندان بازمانده هیوسان در جریان اپیزودهای پایانی سریال  ما همه مرده ایم در قرنطینه قرار داشتند و ارتش هم علیرغم توانایی اش، دستکم یک بار از نجات دانش آموزان دبیرستان هیوسان خودداری کرد. با توجه به اینکه ارتش به خوبی می داند که هم زامبی ها و هم نیمه زامبی ها به صداهای فرکانس ۲۴ هرتز حساس هستند می توانست به جای اینکه مردم را قرنطینه کند، با اعمال این فرکانس در کمپ قرنطینه، زامبی های بدون نشانه را شناسایی کند اما این کار را نکرد که بسیار تعجب برانگیز است.

بیشتر بخوانید:

تحولات زامبی ها از آغاز پیدایش تا به امروز؛ از مردگان زنده شده بی‌مغز تا ماشین‌های کشتار

بالاخره پس از ۱۰ سال منشأ زامبی ها در سریال The Walking Dead فاش شد

۱۰ فیلم متفاوت و منحصربفرد در ژانر زامبی برای کسانی که به مردگان متحرک علاقه ندارند

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴۴ نظر

ورود

 • بی نام بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

  سلام به نویسنده عزیز تمام مطالبی که در این سایته اشتباه است و حتما شما فیلم رو با دقت ندیدید در گزینه اول شما از چیونگ سان تو اون شرایط چه انتظاری داشتید وقتی کسی به فکر زنده موندنه دیگه به تاکتیک و این چیزا تو اون شرایط فکر نمیکنه در گزینه دوم درباره تشنگی و گرسنگی صحبت شد و چند صحنه هم شاهد بودیم و در صحنه ای بارش باران باعث رفع تشنگی شد و داستان فیلم در عرض ۵ روز بود شاید و بدون غذا سه هفته‌ دوام میاره انسان و در ادامه در کمپ بهشون غذا داده شد گزینه سوم این ویروس فقط از طریق گاز گرفتی منتقل میشه و در فیلم صحنه ای که خون وارد دهان افراد شود وجود نداشت گزینه چهارم نام سو جو در هنگام فرار تیر خورده بود پس بدون شک میمرد و اگه به کمپ باز میگشت هم میمرد یا دستگیر میشد در گزینه‌ پنجم هم ارتش موجب به این کار شد چون نیمه زامبی ها هم درمان نمیدشدند و علت این کار جلوگیری کامل از شیوع ویروس بود با تشکر
  تقاضا میشه هرچه زودتر این مقاله پاک بشه در غیر این صورت سایت ریپورت می‌شود

  • حسین علی پناهی بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

   با سلام نویسنده این مطلب کل سریال رو با دقت تماشا کرده. دیدگاه هر کسی به این سریال مانند هر سریال دیگری میتونه متفاوت باشه. به شما توصیه می کنیم که مطلب ما رو با دقت و به صورت کامل بخونین.

  • ? اسفند ۱, ۱۴۰۰

   اینو باش تو رو خدا .. ریپورت کن افرین?

  • عرفان اسفند ۲, ۱۴۰۰

   بله کاملا درسته ولی به نظرم نام سوجو هم قبل از اینکه از زمین تنیس خارج بشه زامبی ها دستش را گاز گرفته بودن که تو فیلم هم قابل مشاهده بود

  • سهیل اسفند ۳, ۱۴۰۰

   ادمین محترم پیشنهاد میکنم شما دوباره این سریال رو نگاه کنی،نقدی که کردی خیلی غیر تخصصی و ناشیانه هست.لطفا منطقی تر و با دقت تر به فیلم و سریال ها نگاه کنید.

  • a اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۱

   من دیدم تو چن تا صحنه خون وارد دهنشون شد ولی خب راست میگی شاید از طریق دهن انتقال پیدا نمیکنه،تازه اون پدرشم که اونجا خودشو تو زمین تنیس کشت به خاطر این بود که زامبی ها گازش گرفته بودن و زامبی میشد به خاطر همین پیش بچه ها نموند چون اونا هم میکشت

 • یوکابد بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

  سلام این فیلم ها چرت و پرتن ولی خیلی ترسناکن ولی زیاد چرت و پرت نیستن ولی هرکی میخواد این فیلمارو ببینه مسلن همه ما مرده ایم یا بازی مرکب هرچی که کره ای و ترسناکن هتما باید با دقت دید

  • سولومون بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

   ولی تو چی گفتی؟?

  • امیر خان تیر ۴, ۱۴۰۱

   بعضی کامنت ها نظرات عجیبی داده بودن البته نمی‌خوام راجبشون صحبت کنم ولی خب برام جالب بود .

   باید بگم به نکات بسیار عالی اشاره کردید مخصوصا اب و غذا نخوردن از اواسط سریال حسابی روی مخ من بود اصلا نمی‌تونستم درک کنم چرا فکری برای این مشکل نکرده بودند ، خیلی خیلی احمقانه بود .
   بهرحال سریال خوبی برای دیدن بود اگر به این ژانر علاقه دارین اما سریال از لحاظ داستانی دارای اشتباهات بزرگی بود که باعث میشد تبدیل به یک سریال عالی نشه .

 • Bita بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

  چهارمی رو که در مورد نام سو جو بود اشتباهه چون اگه با دقت سریال رو میدید میفهمیدید که نام سو جو قبل از نجات دخترش گاز گرفته شده بود و به زودی به زامبی تبدیل میشد برای همین باهاشون نرفت.

  • حسین علی پناهی بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

   در متن به این موضوع اشاره شده و گفته شده که حتی اگر اینطور هم بود، گاز گرفته شدنش اجتناب پذیر بود. تعلل بی دلیل نام سو جو در زمین تنیس که به درگیریش با زامبی ها منجر شد کاملاً مشهوده در سکانس قبل از بستن در زمین

   • سولومون بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

    وقتی درو بست دستشو نشون داد که گاز گرفته بود

    • حسین علی پناهی بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

     دوست عزیز ما توی مطلب هم به همین نکته اشاره کردیم اگر مطلب رو کامل و دقیق بخونین گفتیم که یه لحظه دستش رو نشون داده که گاز گرفتن دستشو و….

 • سولومون بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

  اینا اشتباه هستن…
  زامبیا پدر اونجو رو گاز گرفتن برا همین خودش و تو زمین تنیس زندانی کرد که اگه با بچه ها میرف تبدیل به زامبی میشد
  اصلن هم بی دلیل نبود…
  از لحاظ تشنگی و گرسنگی اولا سریال ۱۲ قسمت بود اونا که ۱۲ روز بدون آب و غذا نبودن که…..
  و بعد اونا چند بار به اینکه گرسنه یا تشنه ان اشاره کردن
  مثلن تو قسمت چهار جیمین گف مگه ما چقد میتونیم بدون آب و غذا و اکسیژن دووم بیاریم یا تو قسمت ۹ وقتی بارون اومد اونا دراز کشیدن تا از اون بارون برا رفع تشنگیشون استفاده کنه
  یا تو قسمت ۱۰ وقتی تو اتاق وسایل ورزشی بودن چونگسان یه شکلات تاریخ گذشته دید… اونا بدون توجه به تاریخش هر کدوم یه گاز ازون شکلات گرفتن‌….
  خواهشا مطالب درست به ما تحویل بدید

  • حسین علی پناهی بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

   دوست عزیز مطلب رو کامل و با دقت بخونین به اینکه دستش گاز گرفته شده بود اشاره شده ولی اون تمام ماجرا نیست

 • M بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

  فیلم های ایرانی بجز طنزش اونم چندتاشون همش مسخره و چرت و ارزش دیدن ندارن خودشون در هیچ حدی نیستن بعد میان فیلم های هیجان انگیز کشورهای دیگه رو مسخره میکنند مثلاً میخواه چی بگید همه میدونن در هیچ حدی فیلمهای ایرانی نیستن

  • محسن اسفند ۱, ۱۴۰۰

   عرض سلام و خداقوت
   من خودم کسی هستم که بدون استثنا همه سریال های کره ای رو دیدم و طرفدار سریال های کره ای هستم…
   این رو هم به خاطر این گفتم که بگم که نسبت به نظری که در رابطه با گاف های سریال میخوام بدم تعصب خاصی ندارم.
   آخه متوجه شدم که در پیام های برخی از شما عزیزان بدون توجه به واقعیت فیلم مخالف گفته های سایت بودید در صورتی که من با برخی از موارد موافق هستم.
   در رابطه با گشنگی و تشنگی که وجود داشت باید بگم که چند تا نوجوون چجوری میتونن بعد از ۵ روز و اون همه دویدن و استرس کشیدن انقدر کم احساس گشنگی و تشنگی کنن؟
   در رابطه با مرگ پدر نام را هم باید بگم که پدرش واقعا میتونست که نجات پیدا کنه و از قصد و بی دلیل خیلی زودتر در زمین رو بست و وارد نشد و چندین ثانیه بعد تازه زامبی ها به پدر نام را رسیدن.ولی اگر میخواید بگید که از قبل گاز گرفته شده بود باید بگم که از اونجایی که این سریال احساسات رو خیلی خوب نشون داده باید احساس میل شدید به زنده بودن و محافظت یک پدر از دخترش رو به خوبی نشون میداد که چجوری یک پدر باید تا لحظات آخر برای زنده موندنش تلاش میکرد ولی این پدر خیلی زود رها کرد.
   در رابطه با حرف چئونگ سال درباره تاکتیک های قطار بوسان باید بگم که من اگر در اون موقعیت بودم و این فیلم هارو از قبیل قطار بوسان دیده بودم قطعا تاکتیک هارو پیاده میکردم و این واقعا یکی از گاف های سریال بود.
   در رابطه با ریختن خون زامبی ها به داخل چشم و دهان هم باید بگم که من خودم وقتی داشتم سریال رو نگاه میکردم در یکی دو سکانس سریال که خون روی صورت و دهان یکی از بچه ها ریخت با کمال تعجب گفتم که پس چرا این زامبی نشد؟چون کامل و واضح دیدم که خون وارد دهان و چشم یکی شون شد…
   خیلی ممنونم که کامنت من رو تا آخر با صبر و حوصله خوندید و ممنونم از سایت خوبتون

   • سولومون اسفند ۱, ۱۴۰۰

    شما توقع تون خیلی زیاده
    من وقتی سریالو نگاه میکردم و میدیدم اونا
    انقد نقشه برای نجات دادنشون کشیدن و به فکرشون
    رسیدن اصلن توقع نداشتم ازشون چون میدونم اونا توی شرایط خیلی سختی بودن
    و آدم اگه توی همچین شرایط سختی باشه دیگه براش گرسنگی و تشنگی اهمیت نداره…

  • اها پس ینی کسی که فیلمای کشورش کیفیتش خوب نیست اصلا نمیتونه هیچ فیلم و سریال کشورهای دیگه رو نقد کنه اسفند ۱, ۱۴۰۰

   .

 • ابوالفضل محمدی بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

  خب من میخواستم بگم که با نظر های شما کاملا مخالفم چرا که اگه خود ما جای چئونگ سان بودیم به فکرمون نمی‌رسید دوم نام سوجو دستش رو گاز گرفته بودن سوم اونا از بارون برای رفع تشنگی و بیسکوئیت تاریخ مصرف گذشته برای رفع گشنگی استفاده کردن چهارم ارتش چون اگه به نامرا و اون دختره و گوینام دقت کردین که گوششون رو گرفته بودن و این چیز عادی هست و یکم ریسک بود

 • پرستو بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

  عالی بود کاش فصل دوم هم داشته باشه

 • گوی نم بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

  من گوی نم هستم هرکاری کنید نمیمیرم و میام همتونو میکشم ???

  • نام را اسفند ۱, ۱۴۰۰

   منم نام را هستم اگه بخوای کسیو بخوری میام میزنمت?

 • امیرحسین اسفند ۱, ۱۴۰۰

  ۸۰ درصد نقد اون اشتباه بود نویسنده معلوم بود درست حسابی سریال رو ندیده .

 • یک کیدراما اسفند ۱, ۱۴۰۰

  به شدتتتت رو گزینه آخر موافقم این مورد واقعا اذیت کننده بود که چرا زامبی های بی نشانه بین مرد در قرنطینه با فرکانس بالا جدا نکردن!! گرسنگی و تشنگی رو هم تا حدی درست میگید ولی اون تاکتیک ها و استفاده از سریال و فیلم ها یکم نقد سخت‌گیرانه هست

 • zomba اسفند ۱, ۱۴۰۰

  وقتی صحبت از نقد و نظر دادن میشه باید اونی نظر بد که حداقل ی اثر توی این مایه ها تولید کرده باش تموم خرابیا و مخارج این سریال از۴٠اندی مخارج فیلم سازی این مملکت بیشتر بعد با اعتماد بنفس کاملم نقدش میکنین
  خجالت بشین
  ی جشن واره فجر دارین آدم میبین مسهل میشه
  این مملکت فیلم و سریال مهیج زیاد داره واسی ساختن البته اگه ….مالی دست بردارین

 • دتایل احعع اسفند ۱, ۱۴۰۰

  یننی زابی ها در ایران می یاد

 • علی اسفند ۱, ۱۴۰۰

  خب دستش گاز گرفته بود برا چی با اونا فرار میکرد خب زامبی میشد

 • دختر اگوست دی اسفند ۳, ۱۴۰۰

  داداش.. یکم یواش?
  اگ یادت باشه موقعی که پدر اونجو، سوجو خودشو داخل اون زمین انداخت و درو قفل کرد نشون داد که گازش گرفتن و اونم نمی‌خواست جون اونجو رو به خطر بندازه. برا همین وقتی مطمئن شد اونجو خوبه ولش کرد که بره

 • Aria اسفند ۴, ۱۴۰۰

  ارتش بعدش فهمید که با صدای ۲۴ هرتز میتونن نیمبیارو تشخیص بدن قبلش نمیدونستند.

 • aria فروردین ۱۷, ۱۴۰۱

  سریال عالی بود اگه میشه وصل ۲ بسازین عالی

 • JM فروردین ۲۶, ۱۴۰۱

  اکثر حرفاتون درست بود مخصوصا در مورد تشنگی و گرسنگی بچه ها ، اما باید بگم (نام سو جو) پدر (نام اون جو) الکی خودش رو به کشتن نداد!! دوربین که کاملا نشون داد دستش توسط زامبی ها گاز گرفته شده بود و درو بست که هم زامبی ها دنبال بچه ها نرن همم اگه با بچه ها فرار میکرد خودش یکم بعد زامبی میشد و این برا دختر خودش هم بد بود ❌لطفا اون قسمت که درمورد مرگ نام سو جو ایراد گرفتین رو پاک کنین چون کاملا برای مخاطب واضح بود که گاز گرفته شده❌

 • محمد اردیبهشت ۲, ۱۴۰۱

  کاملا مشخص هست افرادی که از این نقد عصبانی شدند، به سریال دیدگاه تعصبی دارند. متاسفانه چنین افرادی در زندگی شخصی دچار مشکلات شدید میشن، چون احساس را بر منطق ترجیح میدهند. من هم سریال را کامل دیدم و برام جذاب بود. ولی نقدهای وارد شده هم کاملا منطقی و منصفانه هست.
  اگر تحمل شنیدن نقد از سریال خارجی که صرفاً بیننده آن بودین را نداشته باشید، چگونه در زندگی تحمل نقدهای وارده بر رفتار و شخصیت خودتان را خواهید داشت؟!

 • محمد اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۱

  دوست عزیز شما اول سریال ایرانی درست بسازید بعد از خارجی ها ایراد بگیرید .اگه کسی میخواست از سریال های ایرانی ایراد بگیره یک شبکه جدا با پخش برنامه ۲۴ ساعته ا باید

 • مونا خرداد ۲۰, ۱۴۰۱

  یه سوال؟
  من نفهمیدم اون دختره که نوزاد رو به دنیا آورد،اصلا پدرش کی بود و داستان چی بود؟

 • Erfan دی ۱, ۱۴۰۱

  سلام به نویسنده عزیز لطفاً اول فیلم رو بادقت ببینید بعد انتقاد کنید
  در اون مورد که کسی به سر زامبی ها نزد باید بگم دست کم تو قسمت ۱۱ وقتی داشتن از شهر خارج میشدن زامبی ها دورشونو گرفتن و درگیر شدن همونجا همشونو با ضربه به سر کشتن
  حتی وقتی اون دختر سال چهارمی تو دستشویی قایم شده بود دختر دستشویی کناریو با چوب کشت و بچه های تیر و کمان هم همش به سر زامبی ها میزدن
  اول کسی که داره برای زندگی اونم تو اون شرایط تلاش میکنه بیاد تاکتیک های فیلمی ک دیده رو بکار ببنده؟
  دوم وقتی تو شب باران اومد باعث رفع تشنگی و فرارشون شد
  سوم اصلا صحنه ای که خون زامبی دقیق وارد دهان بشه نداشت نهایتا می‌ریخت رو صورتشون(نه دهان)
  چهارم اگه فیلم رو دقیق تماشا میکردین وقتی نام سوجو داره از زمین تنیس رد میشه چند تا زامبی بهش برخورد میکنن یکی از زامبی ها هل میده و میوفته و دستشو گاز میگیره موقع بستن در هم نگاه به دستش می‌کنه و اونجو هم میگه چیزی نیست بابا بیا بریم

 • ریحون اسفند ۱۱, ۱۴۰۱

  از همه احمقاااانه تر اون سکانسی بود که پدر اونجو داشت از قرنطینه فرار میکرد و کل ارتش بهش شلیک کردن اما یه تیر هم بهش نخورد? یعنی ارتشی که از فاصله یه متری نتونه یه پیرمردو نشونه بگیره بدرد لاجرز دیوار میخوره? بعد که رفت تو اب یه تیر خورد بهش?? بعد همینجوری سکانس به سکانس خنده دار تر میشد..یارو تیر خورد یه دریاچه رو شنا کرد یه جنگلو رد کرد یه شهرو گشت با زامبیا جنگید دخترشم نجات داد?? اینارو به سوپرمن نشون ندین گریه میکنه?