آخرین جزئیات از حمله به مسجد جمکران در اولین ساعات روز یکشنبه

آخرین جزئیات از حمله به مسجد جمکران در اولین ساعات روز یکشنبه

صبح دیروز، یکشنبه ۱ اسفند حمله به مسجد جمکران با تریلی خبرساز شد؛ حدود ساعت سه و نیم این تریلی درب ۶ مسجد مقدس جمکران را می شکند و وارد محدوده ی این مسجد می شود.

پایگاه اطلاع رسانی مسجد جمکران طی اعلامیه ای در این خصوص اعلام کرد: «حادثه آفرینی سحرگاه یکشنبه ی راننده تریلی در این مکان مقدس خسارتی به همراه نداشت. ساعت ۳ و ۲۷ دقیقه بامداد یک شنبه اول اسفند ماه راننده یک دستگاه خودروی تریلی که دچار ناراحتی روحی شده بود، اقدام به شکستن درب ۶ مسجد مقدس جمکران کرد و قصد ورود به صحن جامع مهدوی را داشت که ماشین وی متوقف و از حرکت باز ماند.»

حمله یک راننده تریلی به مسجد جمکران

ماشین از نوع «کشنده هوو» سینوتراک بوده که پس از تخریب درب و ورود به محوطه، منحرف و متوقف شده است. گفته می شود راننده تریلر در ماشینش مقداری بنزین هم همراه داشته که با ورود به‌ موقع خادمان و ماموران حراست دستگیر و ماشین وی از مسجد خارج می شود. آتش نشانی هم به فاصله ی کمی خودش را به صحنه می رساند.

اندکی پس از این اتفاق، زائران به خارج از صحن صاحب الزمان هدایت می شوند و امنیت کامل در صحن مسجد برقرار می شود. راننده در حال حاضر در بازداشت نیروهای پلیس به سر می برد و بررسی های اولیه حاکی از آن است که راننده در هنگام وقوع حادثه در حالت طبیعی نبوده است.

گفته می شود این حادثه خسارتی در پی نداشته است و نیروهای امنیتی در حال حاضر مشغول بررسی دلیل اقدام این فرد هستند.

مسجد جمکران کجاست؟

مسجد جمکران در شهر قم واقع شده و آمده که فردی به نام شیخ حسن بن مثله آن را ساخته است. بسیاری از مردم سه شنبه شب ها به مسجد جمکران رفته و اعمال آن را به جا می آورند.

بیشتر بخوانید:

جزییات نقشه ۳ برادری که پدرشان را ربوده و برای تصاحب اموالش او را حبس کردند

روایت دکتر علیرضا مرندی از ساده زیستی رهبر انقلاب و پیشینه‌ی تحصیلی خود

بازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغان

نخستین واکنش فرمانده سابق قرارگاه پدافند هوایی به شایعه اعدامش به دلیل جاسوسی

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

  • F.s اسفند ۳, ۱۴۰۰

    واقعن ترسناکه.خوب شد کسی اون دوروبر آسیب ندید

  • خسرو اسفند ۳, ۱۴۰۰

    من خسرو تورک قشقایی مخالف ورود ماشین سنگین به اماکن مذهبی هستم

  • احمد اسفند ۲۱, ۱۴۰۰

    سلام خدارا شکر بار دیگر فهمیدم که این خانه صاحبخانه دارد(ای مگس عرصه سیمرغ نه جولنگه توست. عرضه خود میبریو زحمت ما میداری)