شانگهای مرتفع ترین رستوران جهان در کتاب گینس را به نام خود ثبت کرد

شانگهای مرتفع ترین رستوران جهان در کتاب گینس را به نام خود ثبت کرد

گینس رستوران شانگهای چین را به عنوان مرتفع ترین رستوران جهان ثبت کرد. در ماه جاری، مقامات رکوردهای جهانی گینس این جایزه را به رستوران جی در داخل هتل برج شانگهای قرار دارد، اهدا کردند. این رستوران که در طبقه ۱۲۰ برج شانگهای قرار دارد، ۵۵۶.۳۶ متر (۱۸۲۵ فوت) بالاتر از سطح زمین است. این هتل با ۶۳۲ متر (حدود ۲۰۰۰ فوت) بلندترین ساختمان در چین و سومین ساختمان بلند در جهان است.

همانطور که از بلندترین رستوران جهان در یک ساختمان انتظار می رود، هتل جی مناظری باورنکردنی از شانگهای را ارائه می دهد. طبق گزارش ها، منو شامل برداشت های جدیدی از  غذاهای کلاسیک و سنتی است که عناصری از غذاهای اروپایی، ژاپنی و چینی را در هم آمیخته است.

همراه با غذا چای نیز سرو می شود و معنای واقعی تری به سنت بعد از ظهر می دهد. در مورد دکور باید گفت، مهمانان ورودی با نقاشی دیواری پیچیده ۳۰ متری منبت کاری شده با کاشی های موزاییک ایتالیایی مواجه می شوند که صحنه ای از جاده ابریشم باستانی را به تصویر می کشد، در حالی که میزها هم زیر موجی روبان مانند از نورهای کریستالی چیده شده اند. ۲۵۶ غذاخوری پنج اتاق غذاخوری خصوصی دارد.
یک آشپزخانه روباز  به مهمانان این اجازه را می دهد تا شاهد روند پخت و پز باشند — اگر بتوانند چشم خود را از نمای بیرون پنجره های کف تا سقف رستوران بردارند.

بلندترین رستوران جهان

بنابراین این رستوران نشان “بلندترین رستوران جهان” را از  رستوران اتمسفر (At.mosphere) دبی می دزدد. این بنا که در ارتفاع ۴۴۱.۳ متری قرار دارد، در سطح ۱۲۲ مرتفع ترین ساختمان جهان – برج خلیفه – واقع شده است و در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد. به گفته گینس، چین همچنان خانه “بلندترین رستوران گردان در یک ساختمان” است. شاید بپرسید چرا گینس باید عبارت “در یک ساختمان” را در عنوان درج کند؟ زیرا طبیعت ز مینه های بسیار بلندتری از ساخته های انسانی دارد. مرتفع ترین رستوران جهان چاکالتایا ( Chacaltaya) است که در پیست اسکی با همین نام در بولیوی واقع شده است و به گفته گینس، در ارتفاع ۵۳۴۰ متری قرار دارد.

بلندترین رستوران جهان

جالب است در مورد هتل جی شانگهای بدانید که این برج در اواسط سال ۲۰۲۱ افتتاح شد و ادعا می کند که بلندترین هتل جهان در یک ساختمان است. این هتل متعلق به یکی از بزرگترین شرکت های دولتی هتلداری و گردشگری چین به نام Jin Jiang International است که دارای ۱۶۵ اتاق شامل ۳۴ سوئیت است و خدمات پیشخدمت شخصی را ۲۴/۷ ارائه می دهد.
با این حال، گینس ادعای بالاترین بودن هتل J در جهان را به رسمیت نشناخته است، زیرا بنا بر گزارش ها، تنها ساختمان هایی را که به طور کامل به عنوان هتل مورد استفاده قرار می گیرند، در نظر می گیرد. (هتل J بخش بالایی از برج شانگهای را اشغال می کند.)

پس بلندترین هتل جهان کجاست؟

هتل ۳۵۶ متری (۱۱۶۸ فوت) Gevora در سال ۲۰۱۸ رسماً به عنوان بلندترین هتل جهان توسط رکوردهای جهانی گینس به رسمیت شناخته شد. این ملک در دبی که به دلیل نمای بیرونی طلایی چشمگیرش مشهور است، دارای ۵۲۸ اتاق است و ۷۵ طبقه دارد و در سال ۲۰۱۸ افتتاح شد.

بیشتر بخوانید:

افتتاح هتل شناور دبی تا سال ۲۰۲۳؛ هتلی لاکچری با ویلاهای غوطه‌ور در آب و هلی‌پد

پرتاب دست فوق العاده بیرانوند در گینس ثبت شد + ویدیو

دیجیاتو
بدون نظر

ورود