آیا دلیل تهاجمی بودن رفتار ولادیمیر پوتین مصرف بیش از حد استروئید است؟

آیا دلیل تهاجمی بودن رفتار ولادیمیر پوتین مصرف بیش از حد استروئید است؟

ولادیمیر پوتین متهم به مصرف استروئید شده است؛ ماده ای که مصرف کنندگانش را پرخاشگر و ستیزه جو می کند. دیوید اوئن، وزیر خارجه اسبق انگلیس می گوید که تغییر شکل صورت پوتین ممکن است به خاطر استفاده از استروئید باشد.

به گزارش Mirror، اوئن می گوید: «به صورت او نگاه کنید که چطور تغییر کرده است. حالا صورت او بیضی است. برخی ها می گویند به خاطر جراحی پلاستیک یا بوتاس است، اما من اصلاً این را باور نمی کنم. یا او به عنوان یک بدنساز از استروئید آنابولیک استفاده می کند ـ که خیلی هم به عضلاتش افتخار می کند ـ و یا  از کورتیکواستروئید استفاده می کند. اگر کسی از این مواد استفاده کند، صورتش این شکلی می شود.»

او ادامه می دهد: «استفاده از این ماده ها سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف و شما را در برابر کووید آسیب پذیرتر می کند. او در ایزوله کامل به سر می برد که استثنایی است. کسی را به سادگی ملاقات نمی کند. از دیگران دوری می گزیند. و این نشانه ی این است که او از استروئید و یا از هر دوی این ماده ها استفاده می کند.»

ولادیمیر پوتین

اوئن می گوید که استروئید آنابولیک می تواند پرخاشگری و خشونت شخص را افزایش دهد. برخی کارشناسان بر این باورند که همه گیری کرونا سلامت روانی ولادیمیر پوتین را درگیر کرده و باعث پارانویا در او شده که نهایتاً به حمله به اوکراین انجامیده است.

رئیس جمهور روسیه در طول بدترین رویدادهای دو سال گذشته، ارتباط محدودی با اشخاص داشت و حتی افرادی که اعضای دار و دسته اش به حساب می آمدند نیز قبل از ملاقت با او می بایست قرنطینه شوند.

ولادیمیر پوتین

پوتین می گوید که نیروهای نظامی روسیه به منظور غیرنظامی‌سازی و نازی‌زدایی اوکراین در این کشور هستند؛ ادعایی که رهبران کشور صلح‌طلب اوکراین را به حیرت واداشته است. برخی ها باور دارند که پوتین در اثر کووید طولانی به عارضه «مه مغزی» دچار شده است.

این افراد در تایید این ادعا به این نکته اشاره می کنند که رئیس جمهور ۶۹ ساله روسیه از شروع همه گیری تا کنون عملاً گوشه نشینی اختیار کرده و نگرانی هایش در مورد این ویروس چنان بوده که ملاقات هایش را با ویدیوکنفرانس و یا پشت میزهای خیلی بزرگ برگزار کرده است.

ولادیمیر پوتین

مارکو روبیو، سناتور جمهوری خواه فلوریدا در توئیتی نوشت: «کاش می توانستم اطلاعات بیشتری به اشتراک بگذارم ولی تا همین جا بگویم که کاملاً واضح است که پوتین یک چیزیش هست. اشتباه است فکر کنیم رفتار این پوتین با ۵ سال قبل یکسان خواهد بود. دار و دسته پوتین با این که می دانست اشغال اوکراین غیرواقع‌بینانه است به این کار رضایت داد. چیزی نخواهد گذشت که آن ها باید تصمیم بگیرند که آیا باید از دستورهای جدیدی که آن ها را تبدیل به جنایتکاران بین المللی خواهد کرد، اطاعت کنند یا نه. این لحظه ی بسیار خطرناکی است.»

بیشتر بخوانید:

واکنش جالب دونالد ترامپ به اقدام ولادیمیر پوتین در اوکراین: «حرکت هوشمندانه‌ای بود»

ولادیمیر پوتین چقدر ثروت دارد و چرا تحریم های غرب روی او بی اثر است؟

منبع: Mirror
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

 • بت شکن اسفند ۱۲, ۱۴۰۰

  وطن پرست واقعی ، کاش ما هم رئیس جمهوری مثل ولادیمیر پوتین داشتیم

 • حسین اسفند ۱۲, ۱۴۰۰

  تو یک هفته گذشته ده تا مقاله دیدم که پوین روانی و مه مغزی گرفتار شده و پارانویید و سرطان داره و…
  همه رو تو یک هفته کشف کردن
  احمق ها تحلیل هاشون هم احمقانه است
  خیلی ضایع است این حجم از مقاله نویسی چرک جای یک تحلیل درست حسابی از تاریخچه جنگ های اروپایی ها و روسیه و اثرش رو جنگ الان