قبل از سفر نوروزی به ترکیه دیدنی های آنجا را بشناسید

قبل از سفر نوروزی به ترکیه دیدنی های آنجا را بشناسید

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

ترکیه، قاره ای استراتژیک و امپراتوری وسیع

ترکیه یک تقاطع جهانی است و سواحل شمالی آن استراحتگاه رفت و آمد های مکرر در دریای سیاه می باشد. سرزمین های اروپا و آسیا به وسیله امپراتوری های بزرگ مثل یونان، ایران، روم، بیزانس و عثمانی افزایش و کاهش زیادی را در وسعتشان به خود دیده اند. این تاریخچه طولانی و کهن با زیبایی های طبیعی بی نظیری ترکیب شده است. کلیساهای باشکوه، مسجدهای تنگه بسفر، جزایری که مثل نقاشی در دریای اژه پراکنده شده و همسویی دریای مدیترانه با ویرانه های تاریخی و بناهای مدرن و لوکس، استانبول را به بهترین مقصد برای توریست ها تبدیل کرده است. این جاذبه ها ترکیه را گزینه ای ایده ال و معروف برای توریست هایی که به دنبال چیز های شگفت انگیز هستند، تبدیل کرده است. همراه ما باشید برای شناخت دیدنی ها با تور ترکیه نوروز ۱۴۰۱.

تور ترکیه نوروز 1401
نمای داخلی مسجد آبی (سلطان احمد) در استانبول ترکیه

استانبول، نگین بسفر

استانبول مانند جواهری در تنگه بسفر و ترکیه می درخشد. این شهر را می توان در تصویر ذهنی به سه قسمت، سمت شمال و اروپایی، امتداد تنگه بسفر و آسیایی و شبه جزیره تاریخی تقسیم کرد. معروف ترین مکان ها و جاذبه های استانبول در بخش تاریخی آن قرار دارند. نقطه شروع گردش در استانبول را مرکز تاریخی قستنطنیه، مسجد آبی که مسجد سلطان احمد نیز نامیده می شود، قرار دهید. ساخت مسجد با شکوه سلطان احمد (مسجد آبی) در سال ۱۶۱۹ به پایان رسید و به عنوان آخرین مسجد بزرگی شناخته می شود که معماری کلاسیک باستانی در دوره عثمانی را داشته است. بعد از آن به بازدید از مسجد ایاصوفیه، بهترین نمونه معماری بیزانس در کل جهان است بروید. سپس باقی مانده زمان خود را برای بازدید از بازار بزرگ استانبول بگذارید.

اگر می توانید زمان بیشتری را با تور استانبول در این شهر سپری کنید به سلطان احمد و منطقه تاریخی استانبول بروید و زمان خود را برای بازدید از جاذبه های آن مدیریت کنید. از دیگر خوش گذرانی های استانبول سوار شدن به کشتی کروز در رود بسفر است. با اتصال دریای مدیترانه و دریای سیاه، بسفر به یکی از شلوغ ترین آب راه های جهان تبدیل شده است. کشتی دریایی کروز شما را تا شمال دریای سیاه برده و باز می گردد که فرصت مناسبی برای لمس کردن شهر است. با تور استانبول نوروز ۱۴۰۱ در شب های استانبول، به شب زنده داری خارق العاده ای در کافه ها و رستوران های  شهر بپردازید و از خوردن غذاهای ترکی و دیدن خط افق رودخانه و تفریحات شبانه استانبول لذت ببرید.

افیسوس، یک شهر و دو امپراتوری

افیسوس شهر تاریخی یونان باستان بود و بعد ها به امپراتوری رم تعلق پیدا کرد. بناهای تاریخی، معابد و دیگر ساختار باستانی، اساس مهمی برای جذب گردشگر از سراسر جهان به این شهر هستند. خطوط حمل و نقلی که در ازمیر وجود دارد، رفتن به افیسوس را از راه زمینی بسیار آسان کرده است. در افیسوس مناطق باستانی زیادی هستند که به زمان کافی برای بازدید از آن ها نیاز دارید. نسبت به برنامه سفرتان یک یا دو روز را برای دیدن و لذت بردن از شهر شگفت انگیز افیسوس کنار بگذارید. شما در این شهر می توانید از بنا های تاریخی خارق العاده ای مثل کتابخانه سلسوس و خانه مریم مقدس دیدن کنید.

پاموکاله، مرکز زیباترین چشمه های آب گرم

از ازمیر یا افیسوس با قطار می توانید به پاموکاله بروید. در این شهر از خرابه های شگفت انگیز و تاریخی هیراپولیس بازدید کنید و در چشمه های آب گرم طبیعی هیپنوتیزم شوید. در این چشمه ها مقدار زیادی کربنات کلسیم وجود دارد که طی قرن ها رنگ سفیدی را تشکیل داده اند و زمانی که از آب بهاری پر می شوند به سادگی شکل زمرد کبود به خود می گیرند و بسیار خارق العاده و تماشایی می شوند. طبق نظریات باستان شناسان، در زمان های قدیم از این چشمه ها به عنوان حمام استفاده می شده است. هرگز بازدید از خرابه های رومی و موزه را فراموش نکنید. متاسفانه در این جا به دفعات، گستردگی ناچیز شمردن تاریخ و اهمیت منطقه را خواهید دید.

فتحیه، شهر تفریحات مدرن و بناهای تاریخی

فتحیه ترکیه در سواحل مدیترانه پر از مناظر و جاذبه های زیبا و گزینه های عالی برای گردش و سرگرمی است. پرواز با پاراگلایدر بر فراز سواحل، زیبایی های طبیعی و آب های فیروزه ای بسیار لذت بخش و خارق العاده است. پس از حمام افتاب برای بازدید از موزه فتحیه آماده شوید. سپس به قایق سواری در خلیج فتحیه یا کوه نوردی در تپه های اطراف شهر و همینطور عکس گرفتن با شهری که در پائین است، بروید.

تور ترکیه نوروز 1401
شهر فتحیه در کشور ترکیه

آنتالیا، شهری تاریخی در سواحل مدیترانه

آنتالیا شهر بزرگی در سواحل مدیترانه و کشور ترکیه است و یک مقصد محبوب گردشگری و شهری پر رفت و آمد می باشد. دو قرن پیش از میلاد مسیح آنتالیا و مناطق اطراف آن گنجینه ای از محصوالات فرهنگی مصنوعی یا صنایع دستی را به وجود آوردند. امپراتوری های فراوانی در نقاط مختلف بر آنتالیا حکمرانی می کردند و میراث بزرگ این شهر را حفظ کرده اند. اگر به دنبال تاریخ و مناظر زیبا هستید، آنتالیا مقصد فوق العاده ای برای شما خواهد بود. هرگز گرفتن عکس جلوی دروازه هادریان یا دیدن مناظر زیبا با یک مسیر کوتاه سوار بر اتوبوس در تور آنتالیا نوروز ۱۴۰۱ را فراموش نکنید.

تور ترکیه نوروز 1401
آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا در ترکیه

شکست های شگفت انگیز زمین در کاپادوکیه

این منطقه تاریخی در مرکز ترکیه قرار دارد و در دنیا با عوامل زمین شناسی و شکست زمین و ایجاد صخره ها، معروف است. این صخره ها که به دودکش پری معروف اند ساختاری باریک و بلند دارند و مانند دودکش کشتی می باشند. کاری که باید در اینجا انجام دهید این است که در سحرگاه یا غروب آفتاب به بالن سواری بروید و وقتی از آن منظره دنیای دیگری را می بینید، انگار ساعت ها در رویا هستید. در هتل های معروف غار یک اتاق رزرو کنید و برای یک یا دو روز ماندن در اینجا برنامه ریزی نمائید. این هتل ها اغلب در همان صخره های معروف دودکش پری هستند و مکان های بزرگ و مناسبی برای دیدار با مسافران دیگر می باشند. بازدید از شهر زیر زمینی درینکویو، بزرگترین شهر زیرزمینی حفاری شده در ترکیه و همینطور میراث جهانی یونسکو در پارک ملی گورمه را هرگز فراموش نکنید.

بالن ها و شکست های زمین در شهر کاپادوکیه در ترکیه

پس با توجه به وجود مقصد های گوناگون و مختلف، به راحتی می توانید یک ماه زمان برای گردش در کشور ترکیه بگذارید. ترکیه تقاطع امپراتوری ها و بخشی از جاده تاریخی ابریشم است و دارای اقلیم و فرهنگ گوناگون می باشد. تجربیات ارزشمندی برای مسافران در اینجا وجود دارد. شما به راحتی و با استفاده از تور های ویژه ترکیه، علایق خود را در این کشور تاریخی و مدرن پیدا خواهید کرد و هر شاخه ای را که می خواهید می توانید انتخاب کنید.

بدون نظر

ورود