۷ ترفند هوشمندانه برای سریع باردار شدن

۷ ترفند هوشمندانه برای سریع باردار شدن

شما برای باردار شدن آماده اید. آن هم همین حالا! سریع باردار شدن چیزی است که شما می خواهید اما هنگامی که برای تشکیل خانواده آماده شدید، انتظار شاید آخرین چیزی باشد که بخواهید تجربه کنید.

اگرچه مادر طبیعت در زمان بندی نقش دارد، اما برخی از کارها و ترفندها وجود دارد که می توانید انجام دهید – یا انجام ندهید – تا به افزایش شانس خود برای باردار شدن در اسرع وقت کمک کنید.

در ادامه، هفت نکته مورد تایید متخصصان برای باردار شدن را می توانید بخوانید.سریع باردار شدن

  1. یک معاینه قبل از بارداری انجام دهید.

قبل از اینکه به طور رسمی اقدام به بارداری کنید، حتما معاینه شوید. از پزشک خود در مورد ویتامین های دوران بارداری که دارای اسید فولیک هستند، بپرسیدغ یعنی آنهایی که به محافظت در برابر برخی از نقص های مادرزادی مانند اسپینا بیفیدا کمک می کند. اسید فولیک در مراحل اولیه بارداری مفید است، به همین دلیل مهم است که حتی قبل از باردار شدن مطمئن شوید که اسید فولیک کافی دریافت می کنید.

پائولا هیلارد، MD، پروفسور زنان و زایمان در دانشگاه استنفورد می گوید: «معاینه پزشکی را قبل از شروع اقدام به بارداری انجام دهید. اگر شما هر گونه مشکل پزشکی زمینه ای دارید، قبل از اینکه بتوانید با خیال راحت باردار شوید، باید تحت کنترل باشید.»

سریع باردار شدن

  1. سیکل قاعدگی خود را بشناسید.

چقدر در مورد سیکل یا چرخه قاعدگی خود می دانید؟ درک واقعی به شما کمک می‌ کند بدانید چه زمانی بیشترین احتمال باروری را دارید. زمان تخمک گذاری بهترین زمان برای باردار شدن است. آن هنگام است که می توانید بر داشتن رابطه جنسی تمرکز کنید.

شناخت سیکل قاعدگی به آگاهی از علائم تخمک گذاری، مانند تغییر در مخاط دهانه رحم کمک می کند. معمولاً زمانی که بیشتر بارور هستید مخاط دهانه رحم نازک و لیز می شود. برخی از زنان نیز ممکن است درد در یک طرف تخمدان ها یا رحم را احساس کنند.

جیمز گلدفارب، MD، مدیر خدمات ناباروری در کلینیک کلیولند در کلیولند، می‌گوید: «کیت‌ های پیش ‌بینی تخمک‌ گذاری نیز می‌ توانند به شما در پیش‌بینی بهترین زمان برای بارداری کمک کنند. این کیت ها نه تنها می‌تواند به شما اطمینان دهد که تخمک‌گذاری دارید،  بلکه اگر رابطه جنسی شما اندک است، به شما می‌گوید چه زمانی باید رابطه جنسی داشته باشید تا شانس باردار شدن خود را افزایش دهید.»

نحوه استفاده از کیت قاعدگی

نحوه کار به این صورت است: اولین روز قاعدگی شما روز اول در نظر گرفته می شود. آزمایش را از روز نهم شروع کنید و تا زمانی که نتیجه مثبت بگیرید ادامه دهید. اما بسیاری از زنان سیکل های طولانی‌ تر یا کوتاه‌ تری دارند.

اگر از روش های کنترل بارداری استفاده کرده اید چه می شود؟ آیا قبل از اقدام به بارداری باید کمی صبر کنید؟ واقعاً نه. سال‌ها پیش، عقل مرسوم این بود که پس از قطع کنترل بارداری، مدت زمان مشخصی منتظر بمانیم تا باردار شویم، اما این نظریه دیگر درست نیست. تنها چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که احتمال دارد قبل از شروع قاعدگی باردار شوید، بنابراین ، ردیابی تخمک گذاری ممکن است دشوار باشد، و شاید تعیین تاریخ زایمان دشوارتر هم باشد. به همین دلیل، برخی افراد ممکن است احساس بهتری داشته باشند تا زمانی که خودشان یک دوره پریود شوند.

سریع باردار شدن

  1. نگران بهترین پوزیشن ها برای باردار شدن نباشید.

افسانه ها در مورد بهترین موقعیت ها برای باردار شدن زیاد است، اما آنها فقط افسانه هستند. واقعاً هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد موقعیت میسیونری برای به حداکثر رساندن شانس شما برای بچه دار شدن بهتر از بالا بودن یک زن است.

به ندرت، دهانه رحم زنان در موقعیت غیرعادی قرار می‌ گیرد که در آن موقعیت‌ های خاصی می‌ توانند تفاوت ایجاد کنند.

با این حال، برخی از موقعیت‌ های مخالف جاذبه، مانند نشستن یا ایستادن در حین مقاربت، ممکن است اسپرم را از حرکت به سمت بالا منصرف کند. اکنون مسئله جاذبه است [و] شما قطعا نمی‌ خواهید تمام مایع منی تمام شود — در منی مرد، مخلوقات کوچکی هستند.سریع باردار شدن

  1. بلافاصله پس از مقاربت در رختخواب بمانید.

احتمالاً این مورد را شنیده اید – پس از رابطه جنسی در رختخواب دراز بکشید و پاهای خود را در هوا قرار دهید تا شانس باردار شدن خود را افزایش دهید. حکم چیست؟ این نظریه (کاملاً) درست نیست.

توصیه خوبی است که ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد از مقاربت در رختخواب دراز بکشید، اما نیازی به نگه داشتن پاهای خود در هوا ندارید. هنگامی که پاهای خود را در هوا قرار می دهید، لگن شما حرکت نمی کند. در این مدت هم به دستشویی نروید. اگر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید، اسپرمی که قرار است وارد دهانه رحم شود در دهانه رحم خواهد بود.

سریع باردار شدن

  1. زیاده روی نکنید.

داشتن رابطه جنسی هر روزه حتی در زمان تخمک گذاری لزوما شانس بارداری شما را افزایش نمی دهد. به طور کلی، یک شب در میان در حوالی زمان تخمک گذاری، به افزایش شانس باردار شدن کمک می کند. اسپرم می تواند تا ۵ روز در بدن شما زندگی کند. بهترین پیشنهاد این است که به طور منظم رابطه جنسی داشته باشید – زمانی که تخمک گذاری دارید و زمانی که تخمک گذاری ندارید.

در مورد اسپرم، پوشیدن لباس های تنگ می تواند بر تعداد اسپرم تاثیر منفی بگذارد. همین طور نیز گذراندن وقت در جکوزی یا سونای خشک. عادات تلفن همراه مرد شما نیز ممکن است نیاز به تغییر داشته باشد. مطالعه‌ ای در مجله Fertility and Sterility نشان داد مردانی که از هندزفری همراه با تلفن همراه استفاده می‌ کردند و تلفن خود را نزدیک بیضه‌ ها نگه می‌ داشتند، کیفیت اسپرم ضعیف‌ تری داشتند.

بر اساس مطالعه ای که به صورت آنلاین در Human Reproduction منتشر شده است، مردانی که مقدار زیادی غذاهای سویا می خورند، ممکن است غلظت اسپرم کمتری نسبت به مردانی که غذاهای سویادار نمی خورند، داشته باشند.

سریع باردار شدن

۷- زندگی سالمی داشته باشید.

ورزش یک عادت سالم است – به خصوص اگر به حفظ وزن ایده آل شما کمک کند. وقتی ورزش می کنید می توانید چیزهای بسیار خوبی کسب کنید. اما ورزش بیش از حد می ‌تواند باعث عدم تخمک‌ گذاری شود.

چقدر فعالیت ورزشی بیش از حد محسوب می شود؟ ممکن است برای زنان مختلف متفاوت باشد. اگر یک ورزشکار سختکوش هستید و هنوز به طور منظم پریود می ‌شوید، رژیم ورزشی شما به احتمال زیاد مشکلی ندارد. اما اگر بیش از حد ورزش می ‌کنید، دوره قاعدگی شما اولین چیزی نیست که از بین می ‌رود.

اولین چیزی که اتفاق می افتد این است که شما نیمه دوم چرخه قاعدگی خود را کوتاه تر می کنید. باید ۱۴ روز پس از تخمک گذاری پریود شوید، اما ورزش بیش از حد می تواند این مرحله را کوتاه کند. این اولین نکته ای است که باید رژیم تناسب اندام خود را کاهش دهید. ردیابی مدت زمان پریود شدن شما پس از تخمک گذاری بهترین راه برای اطمینان خاطر است.

سریع باردار شدن

  1. استرس را به هر طریقی که می توانید از بین ببرید.

سعی کنید در مورد تشکیل خانواده استرس نداشته باشید. اگر کسی بگوید “فقط آرام باش تا این اتفاق بیافتد” ممکن است چشمان خود را به این سو و آن سو بچرخانید، اما استرس در واقع می تواند در تخمک گذاری اختلال ایجاد کند. پس هر چه آرامش بیشتری داشته باشید، بهتر است!

هر چیزی که به شما در کاهش استرس کمک کند، تا زمانی که سالم باشد، خوب است. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد طب سوزنی می تواند به کاهش استرس و افزایش شانس باردار شدن کمک کند. و نوشیدن الکل زیاد هنگام تلاش برای باردار شدن هوشمندانه نیست.

بهترین راه برای افزایش شانس باردار شدن، در حالی که از فواید ورزش منظم برای سلامتی برخوردار می‌ شوید، این است که ورزش متوسط را انجام دهید – به پیاده‌روی سریع فکر کنید – حدود دو ساعت و نیم در هفته (یا حداقل ۳۰ دقیقه، ۵ روز در هفته).

برای افزایش شانس باردار شدن، سیگار را ترک کنید. علاوه بر سایر اثرات منفی سیگار کشیدن، این عادت ناپسند باروری را نیز کاهش می‌ دهد. این عادت بر سطح استروژن و تخمک‌گذاری تأثیر می‌ گذارد.

و زیاد نگران برنامه روز خود نباشید. هشتاد و پنج درصد از زنان در عرض یک سال پس از تلاش باردار می شوند.

سریع باردار شدن

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

آشنایی با انواع روش‌های جلوگیری از بارداری توسط مردان ؛ آقایان چه کنند؟

چک لیست قبل از بارداری ؛ کارهای مهمی که باید قبل از باردار شدن انجام دهید

کرونا و بارداری : آیا ابتلا به کرونا در دوران بارداری به کودک شما آسیب می‌رساند؟

زمان تخمک گذاری زنان چه وقت است؟ و چگونه برای لقاح و بارداری برنامه‌ریزی کنید؟

آمادگی قبل از بارداری : چطور بدن خود را آماده کودک کنید؟

۶ دلیل پنهانی که مانع از بارداری می‌شود را بشناسید

برنامه ریزی برای تولد فرزند ؛ چگونه در طول بارداری برای زایمان برنامه ریزی کنیم ؟

آیا تنبلی تخمدان در بارداری خطرناک است؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود