ویدیوهای پربازدید از نبرد روسیه و اوکراین؛ از شعرخوانی به زبان فارسی تا آموزش راندن تانک

ویدیوهای پربازدید از نبرد روسیه و اوکراین؛ از شعرخوانی به زبان فارسی تا آموزش راندن تانک

حدود یک هفته از جنگ روسیه و اوکراین می گذرد و این درگیری حالا دیگر به نقطه اوج رسیده است. هر روز واکنش های جدیدی به حمله روسیه به اوکراین منتشر می شود؛ از تحریم های مالی جدید علیه روسیه گرفته تا محرومیت تیم های ملی و باشگاهی این کشور از شرکت در بازی های مختلف.

تصاویری از تانک ها و کاروان های روس در شهرهای اوکراین و نوع برخورد مردم این کشور با آن ها اغلب یکی پس از دیگری در فضای مجازی پربازدید می شود.

در یکی از این ویدیوها، ناستیا تیمان، اینفلوئنسر اوکراینی را می بینیم که در ویدیویی که در صفحه شخصی اش در اینستاگرام و توییتر منتشر کرده، نحوه ی روشن کردن و راندن یک تانک روسی که از قرار معلوم نیروهای روس هنگام پیشروی رهایش کرده اند، را نشان می دهد.

روسیه و اوکراین

او به دنبال کنندگانش توصیه می کند که ویدیو را ذخیره و در صورت قرار گرفتن در چنین موقعیتی از آن استفاده کنند. برخی او را در فضای مجازی به خاطر این ویدیو مورد انتقاد قرار داده اند اما او در پاسخ گفته که این ویدیو را به عنوان طنز ساخته و نه با هدف ترغیب خشونت.

در ویدیوی پربازدید دیگری، گروهی اوکراینی را می بینیم که با دستان خالی سد راه تانکی روسی می شوند. آن ها در حالی که مانع ادامه حرکت این تانک شده اند، فریاد می زنند: «متجاوز! قاتل!» سربازان روس هم برای باز شدن راه تیر هوایی شلیک می کنند.

روسیه و اوکراین

در این ویدیو دست کم ۳۰ اوکراینی خشمگین را می بینیم که جلوی کاروان روس را که متشکل از ۶ وسیله نقلیه است در شهر ملیتوپول در جنوب این کشور می گیرند و مانع پیشروی شان می شوند.

روسیه و اوکراین

در همین حین سرباز روس از یکی از خودروها بیرون می آید و آن ها را تهدید و سپس تیر هوایی شلیک می کند. اما این کار تاثیری بر روی اراده ی این مردان و زنان شجاع اوکراینی ندارد.

در ویدیویی دیگر که در ایران پربازدید شده نیز سربازی اوکراینی اهل کی‌یف را می بینیم که شعری به زبان فارسی می خواند.

از جمله ویدیوهای دیگری که این روزها بسیار پربازدید شده ویدیوهای رقص خنده دار سربازی اوکراینی است. اوایل وقتی این ویدیوها منتشر می شد بسیاری گمان می کردند که او صرفاً این کارها را برای شیرین کاری و شهرت انجام می دهد اما بعدتر مشخص شد که مدتی قبل شایع شده بود که وی که «الکس هوک» نام دارد کشته شده است. و حالا او این ویدیوها ا برای اطمینان خاطر دادن از صحت و سلامت خود به همسر و دختر کوچکش می فرستد.

این کارِ او مورد استقبال سایر سربازان اوکراینی قرار گرفته و حالا آن ها هم ویدیوهایی از رقص و شادی خود را در فضای مجازی منتشر می کنند.

بیشتر بخوانید:

آیا کارتون سیمپسون‌ ها جنگ روسیه و اوکراین را هم پیش‌بینی کرده بود؟ + ویدیو

ناتو چیست و چه نقشی در حمله روسیه به اوکراین دارد؟

مقایسه قدرت نظامی روسیه و اوکراین در بخش نیروی های زمینی و هوایی

منبع: Marca ، Daily Mail
مطالب مرتبط
۷ نظر

ورود

 • درود بر روسیه اسفند ۱۱, ۱۴۰۰

  وقتی دیدم چطوری با ایرانیا و باقی خارجیا رفتار کردن ، میگم دم روسیه گرم. افرین روسیه.
  اینا ادم بودن افریقاییا رو از قطار بیرون نمیکردن. یا هموطنای خودمونو تحقیر نمیکردن.
  پوتین افرین. بزن که حقشونه

  • sia اسفند ۱۲, ۱۴۰۰

   درود بر شرف پوتین
   چقدر چشم ابی پوست سفید گفتن اینا.
   حقشونه.
   غرب پرستا گم شدن کلا. تحویل بگیرین غرب پرستا.

  • توک اسفند ۱۲, ۱۴۰۰

   خیلی کوته فکری که ۴۰ میلیون آدم رو یه جا قضاوت میکنی رفیق

  • حسین اسفند ۱۲, ۱۴۰۰

   یکی دو بار هم نبود
   تقریبا تو تمام خبر گذاری های غربی با گریه میگفتن این ها چشم آبی ها هستن که آوراره شدن
   این فرق داره با مردم خاورمیانه
   نژاد پرست های عوضی

 • Elysium اسفند ۱۲, ۱۴۰۰

  واقعا باید بگم پوتین باهوشترین رییس جمهوره ، شاخ تمام شاخ های مجازی رو شکوند . درود بر روسیه و همپیمانانش.
  ?

 • bloody war اسفند ۱۲, ۱۴۰۰

  ناستیا یه دختره بلاگره روسی ایه نه اکراینی اینم جزو پرو پاگاندای اکراینیاست(این فیلمم تو پیجش هست ماله خیلی وقت پیشه تو خود روسیه)

 • مهدی اسفند ۱۴, ۱۴۰۰

  نکته ای که نظرمو جلب کرد این بود که سربازای روسی که لقب قاتل و متجاوز بهشون داده بودن، اگه میخواستن میتونستن همه ی اون آدما رو زیر بگیرن و رد بشن. ولی خیلی ریلکس وایسادن تا اونا اعتراضشون تموم شه بعد رد شدن. اینا مگه همونایی نبودن که میگفتید به زن و بچه ها ت.جا.وز میکنن؟ پس چی شد؟ تازه یه ویدیو هم منتشرشد که یه مرد اوکراینی با دست خالی میخواد جلوی ماشینای روسی رو بگیره. اما روسی ها میپیچن کنار تا به اون مرد برخورد نکنن. اینا بودن قاتل و تروریست؟