راز معمای جملات رومی در اپیزود اول فصل ششم سریال «پیکی بلایندرز» چه بود؟

راز معمای جملات رومی در اپیزود اول فصل ششم سریال «پیکی بلایندرز» چه بود؟

اولین قسمت فصل ششم پیکی بلایندرز در عرض ده دقیقه از شروع اپیزود به سوالات بزرگی پرداخت که از فصل پنجم به وجود آمده بود. ابتدا فاش شد که این کاپیتان سوینگ (Captain Swing ) بود که نقشه ترور تامی شلبی (Tommy Shelby) در مورد اسوالد مازلی (Oswald Mosley) را خنثی کرد. سپس دیدیم که نمایش چگونه به سرنوشت پولی شلبی ( Polly Shelby)، پس از مرگ نابهنگام هلن مک‌کروری می‌پردازد.

خروج او به “تغییرات” کاپیتان سوئینگ در سازمان پیکی بلایندرز گره خورده بود که منجر به مرگ پولی در کنار ابراما گلد (آیدان گیلن) و بارنی تامپسون (کازمو جارویس) شد.
لحظات پایانی اپیزود سوالات بیشتری را به وجود آورد، زیرا دختر تامی، روبی، بیمار شد و ذر حالی که در تب می سوخت خواب یک پیش‌گویی شوم، با تکرار کلمات رومی: “Tickna mora o’beng” را می دید. لیزی (ناتاشا اوکیف) به تامی توضیح می‌دهد که روبی این کلمات را بارها و بارها می‌گفت، “تیکنا مورا… تیکنا مورا اوبنگ، اوبنگ”.

در این لحظه، تامی وحشت می کند و با فریاد از لیزی میخواهد بیشتر توضیح دهد. لیزی اضافه می کند که روبی همچنین می تواند “مردی با چشمان سبز” را ببیند. تامی به لیزی هشدار می دهد که روبی را از مدرسه و رودخانه دور نگه دارد. او تاکید میکند که روبی نمی‌تواند اسب سواری کند یا به اسب نزدیک شود، در حالی که کرلی باید با آنها در اصطبل بخوابد.  سپس تامی توصیه می کند که اسمرالدا باید مانند یک پزشک با او مشورت کند، زیرا او یک کولی است و میتواند یک مدونای سیاه را باید دور گردن روبی قرار دهند.

فصل ششم پیکی بلایندرز
پس این کابوس های شوم چه معنایی دارند؟ خوب، بیایید تعبیر آن را بر عهده خالق داستان، استیون نایت، بگذاریم. وی در این باره گفت: «ترجمه از رومی دشوار است، اما به معنای “شیطان” است. معنایش کمی بیشتر از این است، اما به صورت کلی بدانید که چیز خوبی نیست.» استیون توضیح داد: بزرگترین ترس تامی این است که شیطان خودش باشد، اما اینطور نیست.

«تامی در سری ششم و تا حدی در سری پنج، وقتی با چیزی بدتر از خودش روبرو می‌شود، متوجه می‌شود که مرد خوبی است. و وقتی با آن شر – که فاشیسم است – برخورد می‌کند، متوجه می‌شود که در واقع، کارهایی را برخلاف منافع خود انجام می‌دهد تا از وقوع آن جلوگیری کند، که فکر می‌کنم یکی از تعریف‌های خوب بودن است.»

فاشیسم احتمالاً ما را به اسوالد موزلی (سام کلافلین) برمی‌گرداند، و حدس بزنید چه شده؟ این بازیگر هم مثل کابوس روبی، چشمان سبز دارد.  همچنین لازم به یادآوری است که در فصل پنجم ، تامی از خودکشی مادرش مطلع شد و این خبر برایش بسیار سنگین بود. مادرش یک اسب سفید به او داد و از تماشای سوار شدن تامی لذت می برد – قبل از اینکه بعد از تلاش های متعدد خود را در کانال غرق کند.

فصل ششم پیکی بلایندرز

هنگامی که او دچار توهم بود و می خواست به خود شلیک کند، ما شکل یک اسب سیاه را دیدیم (که فرض می شد اسب خطرناک تامی است که در فصل پنج به او تیراندازی کرد) در کنار همسر مرده اش، گریس. ما همچنین می دانیم که پدربزرگ تامی خود را کشته است، بنابراین شاید تامی نگران است که نفرین خانواده اش آنها را به سمت آن سوق دهد و همه اینها ممکن است درخواست تامی را برای دور نگه داشتن روبی از رودخانه و اسب ها توجیه کند.

معمولاً در این مرحله منطقی است که تامی با پولی صحبت کند، زیرا او همیشه شخصیت عرفانی بود و تصور می‌شد که بینایی دوم داشته و همچنین قادر به خواندن برگ‌های چای بوده است. پس از تماس تلفنی با لیزی، تامی به این امید که روح پولی بتواند حرف های او را بشنود در اتاق خالی با او صحبت می کند. او توضیح می دهد: «آنها می دانند که من سعی می کنم بیرون بیایم، پول. آنها به دنبال من می آیند.»

فصل ششم پیکی بلایندرز

خیلی خوب است که سریال توانسته شخصیت پولی را تا این حد در محوریت داستان نگه دارد، و علیرغم کشته شدن ر جلوی ذهن تامی قرار داشته باشد، و طبیعی است که تامی همچنان با او صحبت کند، زیرا او هنوز در حال پردازش غم و اندوه خود است. شاید اظهارات تامی در مورد “تلاش برای خارج شدن” می تواند اشاره به حرکتی به سمت رستگاری نهایی تامی داشته باشد، همانطور که استیون نایت قبلاً به آن اشاره کرده بود.

از تریلر فصل ششم می دانیم که اسمی، همسر جان برادر مرده تامی قرار است حضور داشته باشد. اسمی یک کولی است که بعد از مرگ جان فرار کرد، بنابراین او ممکن است شخصیتی منطقی باشد که در مورد این نفرین احتمالی اکنون که پولی دیگر در زنده نیست، هشدار کند. سری ششم پیکی بلایندرز یکشنبه ۲۷ فوریه ساعت ۲۱ از شبکه بی‌بی‌سی وان و آی پلیر بی‌بی‌سی پخش شد.

بیشتر بخوانید:

حواشی کیلین مورفی بازیگر نقش توماس شلبی در سریال «پیکی بلایندرز» و همسر مشهورش

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود