فیلم «قطار سریع ‌السیر» با بازی برد پیت جایگزین مناسبی برای «جان ویک»

فیلم «قطار سریع ‌السیر» با بازی برد پیت جایگزین مناسبی برای «جان ویک»

قطار سریع السیر (Bullet Train) ساخته دیوید لیچ (David Leitch) نه تنها یکی از هیجان‌انگیزترین فیلم‌های اکشن سال ۲۰۲۲ است، بلکه می‌تواند جای خالی جان ویک ۴ (John Wick: Chapter 4) را نیز پر کند.

Bullet Train با بازی برد پیت، جوئی کینگ، ساندرا بلاک، لیدی گاگا و … یک فیلم اکشن بسیار امیدوارکننده است که پتانسیل این را دارد که جایگزین مناسبی برای قسمت چهارم جان ویک باشد. این فیلم که قرار است ۱۵ جولای اکران شود ماجرای پنج قاتل را دنبال می‌کند که در قطاری سریع السیر از توکیو به سمت موریوکا به یکدیگر برمی‌خورند و متوجه می‌شوند ماموریتشان بی‌ارتباط به هم نیست.

در حالی که فیلم بعدی برد پیت با انتشار اولین تریلر در اینترنت در راه است، طرفداران مجموعه فیلم‌های اکشن جان ویک باید کمی دیگر برای پخش چهارمین قسمت آن صبر کنند. جان ویک ۴ ابتدا قرار بود ۲۱ می ۲۰۲۱ اکران شود، اما همه‌گیری ویروس کرونا و تاخیر در تولید منجر به تعویق زمان انتشار آن به ۲۷ می ۲۰۲۲ شد. اما ماجرا به همینجا ختم نشد و پس از آن دوباره تاریخ جدیدی برای عرضه‌ اعلام شد: ۲۳ مارس ۲۰۲۳؛ اتفاقی که طرفداران این مجموعه فیلم اکشن در سرتاسر جهان را ناامید کرد.

با تاخیرهای به‌وجود آمده در انتشار John Wick 4 حالا قطار سریع‌ السیر می‌تواند غیبت آن را برای طرفداران فیلم‌های اکشن جبران کند، زیرا همان‌طور که در تریلر و پیش‌نمایش این فیلم قابل مشاهده است، دی ان ای کاملا مشابهی با جان ویک دارد.

دیوید لیچ کارگردان Bullet Train که در قسمت اول جان ویک، دستیار کارگردان بود، پس از آن خود به کارگردانی فیلم‌های اکشن پرداخت و در اولین تجربه‌اش به عنوان کارگردان بلوند اتمی (Atomic Blonde) را ساخت که خود یک فیلم اکشن به سبک و سیاق جان ویک است.

به نظر می‌رسد قطار سریع السیر از جهات دیگر نیز شبیه به جان ویک باشد. لیدی باگ (Ladybug) کاراکتر برد پیت در این فیلم مانند جان ویک یک آدم‌کش حرفه‌ای است که می‌خواهد به کسب و کار خونینش پایان دهد. گویی رویکرد Bullet Train نیز شبیه به جان ویک ترکیبی از تفنگ‌بازی، بدلکاری، هنرهای رزمی و سلاح‌های دست‌ساز است و با آنکه مانند بسیاری از فیلم‌های اکشن معاصر مسیر خود را طی می‌کند، اما چاشنی جان ویکی دارد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود