اتفاقی عجیب در پایتخت؛ جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای تیم چلسی! + عکس

اتفاقی عجیب در پایتخت؛ جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای تیم چلسی! + عکس

در روزهای اخیر دولت انگلیس، رومن آبراموویچ، مالک روس باشگاه چلسی را در فهرست تحریم قرار داد و مالکیت این باشگاه از وی سلب و حساب های این باشگاه لیگ برتری مسدود شد. همین امر باعث شده تیم قدرتمند چلسی که قهرمانی اروپا و جهان را نیز در کارنامه دارد، روزها سختی را پشت سر بگذارد.

در همین حال اتفاقی عجیب در تهران رخ داده به این ترتیب که عده ای از طرفداران این تیم انگلیسی اقدام به جمع آوری کمک های مردمی برای این تیم انگلیسی نموده و برای این کار صندوق و بنر هم تدارک دیده اند.

چلسی

منتهای مراتب مشخص نیست که از طریق این اقدام چه میزان پول جمع آوری شده و اصلاً چطور قرار است به دست عوامل این باشگاه برسد.

تیم چلسی

روز پنجشنبه، دولت انگلیس به خاطر حمله روسیه به اوکراین، تحریم‌ هایی را علیه آبراموویچ و سایر ثروتمندان روس اعمال کرد. دارایی های آبراموویچ مسدود و معاملات وی با شرکت های انگلیسی ممنوع شده است.

فعلاً باشگاه چلسی مجوز دریافت کرده تا فعالیت های مرتبط با فوتبال خود را ادامه بدهد. دولت انگلیس گفته که قصد دارد از آسیب رساندن تحریم ها به این باشگاه فوتبال جلوگیری کند. اما هم اکنون تیم چلسی حتی امکان انتقال یا تمدید قرارداد با بازیکنان را ندارد.

آبراموویچ

قضیه به این جا ختم نمی شود و شرکت تلفن همراه «تری»، حامی مالی چلسی، توضیح داد که مشارکت اش با این تیم تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در می آید و چلسی باید فوراً لوگوی شرکت را از روی پیراهن و ورزشگاه خود حذف کند.

لازم به ذکر است که دیروز اعلام شد که تیم چلسی در دیدار برابر میدلزبرو در راستای جام حذفی انگلیس نمی تواند اقدام به بلیط فروشی کند و در نتیجه این باشگاه تقاضا کرده تا این بازی پشت درهای بسته برگزار شود.

تیم چلسی

اما برخی خبرها حاکی از آن است که دولت انگلیس به تیم چلسی فرصت استفاده از ۱۱۰ میلیون پوند کمک مالی را داده است. همچنین اعضای پارلمان انگلیس تصمیم گرفته اند که به تیم چلسی اجازه دسترسی به حق پخش‌ های مسدود شده قبلی را بدهند تا بدین طریق به آن ها برای ادامه فعالیت در لیگ برتر کمک مالی کرده باشند.

چلسی پس از برکناری رومن آبراموویچ از هیأت مدیره خود، در معرض بحران مالی قرار دارد، چرا که با وضعیت موجود آن‌ ها نمی توانند به پرداخت دستمزد هفتگی ۲۸ میلیون پوندی خود ادامه بدهند.

بیشتر بخوانید:

رومن آبراموویچ مالک باشگاه چلسی در پی فشارها استعفا داد

اسناد جدید علیه رومن آبراموویچ؛ آیا او ثروتش را از طریق کلاهبرداری به دست آورده؟ + ویدیو

دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • علی اسفند ۲۷, ۱۴۰۰

    چلسی عشقه . عشقه ناب