رومن آبراموویچ مالک باشگاه چلسی در پی فشارها استعفا داد

رومن آبراموویچ مالک باشگاه چلسی در پی فشارها استعفا داد

رومن آبراموویچ مالک روس باشگاه چلسی از سمت خود استعفا داد و مدیریت و مراقبت باشگاه را به بنیاد خیریه واگذار کرد. او در هفته گذشته و همزمان با حمله روسیه به اوکراین بیش از قبل مورد توجه و غضب قرار گرفته بود. او در بیانیه ای رسمی اعلام کرد از سمت خود استعفا می دهد. البته او همچنان مالک این باشگاه خواهد بود اما دیگر در مدیریت و تصمیم گیری آن نقشی ندارد.

در تحولی تازه، آبراموویچ بیانیه‌ای را در وب‌سایت رسمی چلسی منتشر کرد و تأیید کرد که سرپرستی و مراقبت از باشگاه را به بنیاد خیریه واگذار خواهد کرد.

استعفای رومن آبراموویچ از مالکیت باشگاه چلسی انگلیس

او در این بیانیه گفته است:

در طول حدود ۲۰ سال مالکیت در باشگاه چلسی، من همیشه نقش خود را به عنوان نگهبان باشگاه می دانستم که وظیفه او این است که اطمینان حاصل کند که ما به همان اندازه که می توانیم امروز موفق باشیم و همچنین برای تیم فوتبال بسازیم. آینده، در حالی که نقش مثبتی در جوامع ما ایفا می کند.من همیشه تصمیمات را با توجه به منافع باشگاه گرفته ام. من به این ارزش ها متعهد هستم. به همین دلیل است که من امروز به متولیان بنیاد خیریه چلسی سرپرستی و مراقبت از باشگاه را می دهم. معتقدم که آنها در حال حاضر در بهترین موقعیت برای مراقبت از منافع باشگاه، بازیکنان، کارکنان و هواداران هستند.

بیانیه آبرامویچ پس از آن صادر شد که کریس برایانت (Chris Bryant)، نماینده حزب کارگر خواستار محرومیت او از مالکیت چلسی و توقیف دارایی‌هایش شد. وی گفت: مطمئناً آقای آبراموویچ دیگر نباید در این کشور صاحب یک باشگاه فوتبال باشد

وی ادامه داد: ما باید به دنبال توقیف برخی از دارایی‌های او، از جمله خانه ۱۵۲ میلیون پوندی اش باشیم و مطمئن شویم که سایر افرادی که چنین ویزای درجه یک داشته‌اند، در بریتانیا فعالیت‌های بدخواهانه ندارند.

برایانت در رابطه با یک سند افشا شده وزارت کشور در سال ۲۰۱۹ صحبت کرد و گفت: سند افشاشده از سال ۲۰۱۹ از وزارت کشور آمریکا که در رابطه با آقای ابراموویچ اعلام میکند:« به عنوان بخشی از استراتژی HMG روسیه با هدف قرار دادن مالی و غیرقانونی و فعالیت های بدخیم، آبراموویچ به دلیل ارتباطش با دولت روسیه همچنان مورد توجه HMG  است و با فعالیت ها و اعمال فاسد ان ارتباط دارد.»

استعفای رومن آبراموویچ از مالکیت باشگاه چلسی انگلیس

این الیگارش ۵۵ ساله روس، آبی‌ها را در سال ۲۰۰۳ خرید.  تمام آنچه چلسی در اختیار دارد، از جمله پنج قهرمانی لیگ برتر و دو قهرمانی لیگ قهرمانان، در دوران مدیریت او به دست آمده است. آبراموویچ که در سال‌های اخیر به ندرت در استمفورد بریج دیده می‌شود، در چند روز گذشته با توجه به تهاجم روسیه به اوکراین در کانون توجه قرار گرفته است. گفته می‌شود که او با ولادیمیر پوتین ارتباط دارد – چیزی که خودش آن را انکار می‌کند – مالکیت او بر چلسی با توجه به تحریم‌های شدیدی که علیه کشور مهاجم اعمال شده است، زیر سوال رفته است.

دختر او، سوفیا، روز جمعه در پستی در شبکه‌های اجتماعی به رئیس‌جمهور روسیه حمله کرد و مقصر جنگ در اوکراین را صرفاً پوتین دانست.

بیشتر بخوانید:

واکنش دختر رومن آبراموویچ ؛ دوست نزدیک ولادیمیر پوتین به حمله به اوکراین

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود