چرا تامی شلبی در سریال «پیکی بلایندرز» هیچ وقت غذا نمی خورد؟

چرا تامی شلبی در سریال «پیکی بلایندرز» هیچ وقت غذا نمی خورد؟

کیلیان مورفی (Cillian Murphy) بازیگر سریال پیکی بلایندرز  (Peaky Blinders) توضیح می‌دهد که چرا شخصیت او، تامی شلبی، در طول سریال هرگز در حال غذا خوردن دیده نمی‌شود و فاش کرد که این اتفاق در ابتدا تصادفی بوده است.

سریال پیکی بلایندرز که توسط فیلمساز بریتانیایی استیون نایت (لاک) ساخته شده و در شهر بیرمنگام انگلستان روایت می شود، حول محور شرارت های سازمان خلافکاری موسوم به پیکی بلایندرز در دوران پس از جنگ جهانی اول می چرخد. این گروه داستانی تقریباً بر اساس گروه واقعی جوانانی با همین نام  که تیغ‌هایی را به قله‌های کلاه خود می‌دوختند و از دهه ۱۸۹۰ تا ۱۹۱۰ در شهر بیرمنگام فعالیت می‌کردند، شکل گرفته است. این سریال از زمانی که اولین بار در سال ۲۰۱۳ پخش شد، طرفداران زیادی پیدا کرد.

غذانخوردن تامی شلبی

اکنون، مورفی در مصاحبه اخیرش توضیح می‌دهد که چرا شخصیت او در پیکی بلایندرز هرگز در طول سریال غذایی نمی خورد. او فاش می‌کند که نمی‌دانسته تامی تا قبل از ساخت فصل‌های ۱ و ۲ پیکی بلایندرز هرگز در حال غذا خوردن دیده نشده است. او و استیون نایت تصمیم گرفتند این ایده را پیش  ببرند. مورفی در این باره چنین گفته است:

یادم می آید، دو سری اول را پشت سر گذاشته بودیم، و یکباره متوجه شدیم که تامی هرگز غذا نخورده است، ما هرگز ندیده ایم که تامی چیزی بخورد. یعنی پشت میز نشسته است، اما هرگز لقمه ای به دهان نمی برد. بنابراین، پس از آن ما این موضوع را تکرار کردیم. در طول ۳۶ ساعت سریال، تامی شلبی هرگز چیزی نمی خورد، مگر یک بار در صحنه ای که در کنار پسرش است، یک شاخه نعنا می خورد. این چیزها زمانی به دست می آیند که شما برای مدتی طولانی  یک شخصیت را داشته باشید، این چیزهای کوچک به وجود می آیند، و شما فقط… می دانید، من به استیو می گویم، یا استیو آن را انتخاب می کند، و سپس آن را اجرا می کنیم.

غذانخوردن تامی شلبی

تامی هرگز حتی یک لقمه غذا در ۱۸ قسمت اول Peaky Blinders نخورده است. این نکته اولین بار در سال ۲۰۱۷، قبل از انتشار فصل ۴ مورد اشاره قرار گرفت و طرفداران تمایل خود را ابراز کردند تا بالاخره ببینند که چرا شخصیت اصلی در حال خوردن غذا نیست. مورفی به این نظریه پاسخ داده بود و سعی کرده بود توضیح دهد که چرا چنین است و گفت که این کار ماهیت زندگی پرمشغله و تعهدات فراوانی را نشان میدهد که زندگی او را درگیر خود کرده اند و به او زمان کافی برای خواب یا خوردن نمی دهد. به نظر مورفی این ایده خیلی موثر از آب درآمده است.

مورفی تأیید می کند که بی اشتهایی شخصیت او در سریال عمدی و بیشتر یک چالش سرگرم کننده برای طرفداران بوده است. همانطور که مورفی اشاره کرد، در حالی که تامی شلبی در یک سکانس چند برگ نعنا می جود، این واقعیت که این شخصیت ۲۱۳ بار در طول سریال مشروبات الکلی مصرف کرده ، ممکن است این ایده را  به شما بدهد که چرا تعداد زیادی از طرفداران به این آمار عجیب و غریب توجه نکرده اند.

بیشتر بخوانید:

چرا تامی شلبی در پیکی بلایندرز قبل از کشیدن سیگار آن را روی لب‌هایش می‌مالد؟

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود