توضیحات نعیمه نظام دوست درباره علت مرگ ماه چهره خلیلی

توضیحات نعیمه نظام دوست درباره علت مرگ ماه چهره خلیلی

مرداد ماه سال ۹۹ بود که خبر درگذشت ماه چهره خلیلی ، بازیگر سینما و تلویزیون اعلام شد. این اتفاق به قدری ناگهانی بود که همه را در شوک فرو برد. چیزی نگذشت که اعلام شد علت فوت این بازیگر ابتلا به بیماری سرطان بود، امری که کمتر کسی از آن باخبر بود.

اندکی پس از این اتفاق، نعیمه نظام دوست ، بازیگر تلویزیون که از دوستان نزدیک ماه چهره خلیلی بود، در گفتگویی تلفنی با برنامه ی تلویزیونی «صبحی دیگر»، درباره ی جزئیات بیماری خلیلی و علت فوت وی توضیحاتی ارائه کرد.

نظام دوست با بیان اینکه بیماری خلیلی سرطان لوزالمعده – یکی از بدترین انواع سرطان بود – اظهار کرد، او خود مایل نبود کسی از بیماری اش باخبر شود و همواره به این موضوع تأکید داشت.

نظام دوست گفت او اولین کسی بود که به بیماری دوستش پی برد. خلیلی آبان سال ۹۸ سر صحنه ی فیلمبرداری دچار معده درد شدیدی شده و راهی بیمارستان شده بود. وقتی نظام دوست از مشکل دوستش باخبر شد، با پیگیری های او معلوم شد خلیلی به بیماری سرطان مبتلا شده است.

خلیلی که خود و خانواده اش ساکن لندن بودند تصمیم گرفت برای درمان به انگلیس بازگردد. اما شیمی درمانی کمکی به کوچک شدن غده ی سرطانی نکرد و خلیلی پس از تحمل یک دوره درد و رنج در نهایت درگذشت.

نظام دوست گفت خلیلی تا آخرین روزها امیدوار بود و از پروژه های سینمایی و تلویزیونی اش در ایران با او صحبت می کرد. اما همه چیز آنقدر سریع رخ داد که هیچ کس فکرش را نمی کرد.

به گفته ی نظام دوست، خلیلی بسیار ایرانی بود و عرق ایران داشت اما شیوع کرونا سبب شد او در این شرایط دور از وطنش باشد.

پس از درگشت ماه چهره خلیلی، مراسمی هم برای او در منزل نعیمه نظام دوست با حضور تعدادی از دوستانش برگزار شد که تصاویری از آن منتشر شد.

بیوگرافی ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی صبح روز جمعه ۱۷ مرداد ۹۹ در سن ۴۳ سالگی در لندن درگذشت. او متولد دی ماه ۱۳۵۵ در لندن و نوه ی دختری پروین سلیمانی، بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران بود. خلیلی دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه آکسفورد انگلستان بود و همچنین یک دوره ی بازیگری را در مدرسه ی متد لندن گذرانده بود.

او پس از سال ها به ایران بازگشت و در سال ۸۱ برای اولین بار با بازی در فیلم سینمایی «چشمان سیاه» به کارگردانی ایرج قادری وارد عرصه ی سینما شد.

ماه چهره خلیلی در کنار همسر و پسرش

خلیلی به فعالیت بازیگری خود در ایران ادامه داد. او در چندین فیلم سینمایی، سریال تلویزیونی و تله فیلم نقش آفرینی کرد که معروف ترین آن ها سریال های «مختارنامه»، «در چشم باد» و «کلاه پهلوی» بود.

فیلم سینمایی «اشنوگل» در سال ۹۵ و سریال تلویزیونی «مرضیه» در سال ۹۸ آخرین پروژه های خلیلی بودند.

ماه چهره خلیلی در سال ۹۲ با ابراهیم اشرفی، تصویربردار سینما ازدواج کرد و صاحب پسری به نام پرواز شد.

 

بیشتر بخوانید:

ماه چهره خلیلی، هنرپیشه سینما و تلویزیون در سن ۴۴ سالگی درگذشت

تصاویر مراسم خاکسپاری ماه چهره خلیلی در لندن + ویدئو

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود