اگر هر روز پاپکورن بخوریم چه اتفاقی در بدن مان رخ می دهد؟

اگر هر روز پاپکورن بخوریم چه اتفاقی در بدن مان رخ می دهد؟

پاپکورن یکی از محبوب ترین تنقلات و پای ثابت بسیاری از تفریحات ما است. با این حال، حتی اگر از طرفداران همیشگی پاپکورن باشید هم چیزهای زیادی درباره ی خوراکی محبوب تان هست که احتمالاً از آن ها بی خبرید – به خصوص آن هایی که مربوط به سلامت بدن می شوند.

در ادامه می خواهیم ببینیم اگر هر روز پاپکورن بخوریم چه اتفاقی برای جسم و روان ما می افتد.

۱- ممکن است از یبوست خلاص شوید

پاپکورن نه تنها تنقلات مناسبی برای اوقات فیلم دیدن، بلکه خوراکی سالمی هم هست. اما به شرط اینکه غرق نمک و کره نشده باشد. یک نکته ی جالب دیگر این است که پاپکورن سرشار از فیبر است. با خوردن ۳ پیمانه پاپکورن (پخت بدون روغن و تنها با حرارت) می توانید ۳/۵ گرم فیبر برای رفع یبوست تان دریافت کنید. یک وعده پاپکورن بدون روغن کمتر از ۱۰۰ کالری دارد.

فقط باید مطمئن شوید که پاپکورن بدون روغن و تنها با حرارت درست شده باشد، چون پاپکورن هایی که در مراکز تفریحاتی مثل سینماها به فروش می رسند یا پاپکورن های کَره ای چربی زیادی دارند که می تواند باعث یبوست شود.

۲- ممکن است کمتر احساس اضطراب کنید

خوردن پاپکورن نه تنها بر روی جسم ما، بلکه بر روی روان ما هم می تواند اثر بگذارد. پاپکورن خوراکی ای مملوء از کربوهیدرات است و شاخص گلوکز پایینی دارد. این امر می تواند به تثبیت سطح سروتونین، هورمون شادی، در بدن و ثبات خلق و خو کمک کند. پاپکورن را می توان کربوهیدرات پیچیده به حساب آورد.

اما اگر قند، نمک یا روغن اضافه کنید، همه ی فوایدی که انتظار دارید از خوردن پاپکورن نصیب تان شود به کلی از میان می رود. نحوه ی خوردن پاپکورن هم ممکن است باعث تقویت روحیه شود. روانشناسان توصیه می کنند. پاپکورن را با چاپ استیک بخورید تا نهایت لذت را از خوردن آن ببرید.

۳- ممکن است احتمال بچه دار شدن تان بیشتر شود

این خوراکی تا همین اواخر دو فایده بیشتر نداشت: می توانستید یا بخوریدش یا آن را به کسانی که در سینما حرف می زنند و مزاحم فیلم دیدن بقیه می شوند پرت کنید. اما حالا می دانیم که خوردن پاپکورن احتمال بچه دار شدن را هم بیشتر می کند.

دانشمندان می گویند مصرف پاپکورن با بهبود گردش خون می تواند به افزایش قدرت باروری در مردان کمک کند. این امر از یک وجود یک ماده مغذی به نام آرگینین در این خوراکی ناشی می شود.

۴- ممکن است سندرم پیش از قاعدگی تان بهتر شود

وقت هایی که گرفتار سندرم پیش از قاعدگی هستید ممکن است حتی گاهی احساس کنید مورچه در لباس تان رفته. حتی کوچک ترین چیزها به قدری آزاردهنده می شوند که دلتان می خواهد از جسم تان بیرون بزنید. خبر خوب آنکه ممکن است پاپکورن همان چیزی باشد که این علائم آزاردهنده را از بین می برد. این خوراکی سطح سروتونین، هورمون شادی، را در بدن بالا می برد. پاپکورن به شکلی ثابت انرژی را بالا می برد به همین دلیل بعد از مدتی احساس گرسنگی نمی کنید.

منبع: brightside
دیجیاتو
بدون نظر

ورود