۱۰ ترفند روانشناختی عالی برای اینکه بفهمید شوهرتان عاشق شماست یا نه!

۱۰ ترفند روانشناختی عالی برای اینکه بفهمید شوهرتان عاشق شماست یا نه!

طبق داده های یک پژوهش، ۳۴ درصد افراد اظهار کرده اند که عشق در نگاه اول را تجربه کرده اند. به همین خاطر دانستن این موضوع که آیا کسی که بر رویش سرمایه گذاری عاطفی کرده ایم عاشق ماست یا نه اهمیت پیدا می کند. در این مطلب از Bright Side چند راهکار برای تشخیص عشق طرف مقابل را برای شما تشریح می کنیم.

۱- در حضور شما بازوهایش را به نمایش می گذارد

عاشق

اگر بازوهایشان را در حضور شما به نمایش می گذارد، این می تواند نشانه ای از عشق و علاقه اش به شما باشد. شاید می خواهد زور بازو و یا قدش را بیشتر به معرض نمایش بگذارد. در پژوهش ها ثابت شده که وقتی کسی نشان می دهد که برای محافظت از شما به اندازه کافی قوی است، این یعنی به طور پنهانی به شما علاقه دارد.

۲- زل زدن به چشم هایتان

عشق واقعی

اغلب تماس های چشمی طولانی به این دلیل است که هر دو طرف به یکدیگر علاقه دارند. به طور کلی زمانی که یک مرد زنی را دوست دارد یا می خواهد درباره اش بیشتر بداند، با او تماس چشمی عمیق برقرار می کند. از طرف دیگر زن ها گاهی اوقات زمانی که طرف مقابل شان با آن ها تماس چشمی برقرار می کند، پایین را نگاه می کنند و این هم می تواند در زن ها نشانه ی عشق باشد.

۳- فاصله ۴۸ ساعتی بین گفتگوها

عشق حقیقی

اگر بیش از ۴۸ ساعت از آخرین مکالمه تان می گذرد، این یک زنگ خطر است. رد و بدل مداوم کلمات نشانه خوبی است که طرف مقابل شما را دوست دارد. اگر شخص، در این فاصله ی زمانی به شما زنگ نمی زند یا پیام نمی دهد، شاید به این خاطر است که آن قدر که شما به او علاقه دارید، او به شما علاقه ندارد.

۴- گشاد شدن مردمک چشم

اگر مردمک چشم شخص مقابل، گشاد بشود این می تواند به معنای عشق باشد. آکسی توسین و دوپامین ـ هورمون های عشق ـ اندازه مردمک چشم ها را تحت تاثیر قرار می دهند. وقتی به کسی علاقه داشته باشیم، مغزمان بیشتر از این هورمون ها تولید می کند و این به گشاد شدن مردمک چشم ها منجر می شود.

۵- آغوشش تسکین دهنده ی درد است

گاهی اوقات ممکن است سردرد داشته باشید. در آغوش گرفته شدن توسط فردی که عاشق تان است، می تواند این درد را تسکین ببخشد. بغل کردن و گرفتن دست می تواند باعث کاهش وزن، پایین آمدن فشار خون، بهبود بیماری و خیلی چیزهای دیگر بشود.

۶- به مدت ۵ ماه رابطه تان به هم نخورده است

گاهی وقت ها رابطه ای به هم می خورد و بعد دوباره از سر گرفته می شود. این امری شایع و طبیعی است. اما اگر این به کرات اتفاق می افتد می تواند خطرناک باشد. از طرف دیگر اگر ۵ ماه است که رابطه تان به هم نخورده، رابطه تان خاص و ویژه است.

۷- قهر و عصبانیت بین تان بیش از ۳ روز طول نمی کشد

عاشق

این که گاهی از دست طرف مقابل تان ناراحت و یا حتی عصبانی بشوید، امری طبیعی است چرا که یک رابطه همه نوع احساس و عاطفه را شامل می شود. با این وجود اگر این عصبانیت بیشتر از ۳ روز طول بکشد، ممکن است رابطه تان به هم بخورد. عصبانیت باعث ترشح یک سری مواد سمی در بدن می شود که به سلامتی مان هم آسیب می رساند.

۸- منعکس کردن زبان بدن

شخصی که دوستش دارید طوری رفتار می کند که انگار شماست. به عبارت دیگر آن ها کارهای شمار را قبول و تحسین می کنند. این قضیه به این خاطر اتفاق می افتد که مغز ما برای کسانی که نسبت به آن ها حس همدلی و یا محبت داریم «نورون های آینه» تولید می کند. این نورون ها نشانگر حس راحتی و اعتماد هستند.

۹- بدنش به سمت شما متمایل است

همه ما می دانیم که زبان بدن مان خیلی چیزها را برملا می کند. هنگامی که دارید با فرد مقابل گفتگو می کنید، اگر کاملاً بدنش رو به سوی شما داشته باشد، این یعنی به شما علاقه دارد. این نشانه ی مهمی است که باید حواس تان به آن باشد.

۱۰- پوستش می درخشد

عاشق

اگر چنین است این خودش می تواند نشانه عشق باشد. حرکات، اشاره های دست و بدن و کارهایش را با دقت مشاهده کنید و خواهید دید که همیشه شاد است و لبخند به لب دارد. اگر دوست تان داشته باشد، آن را در کارهایش نشان می دهد.

دفعه بعد که او را می بینید، حواس تان به این نشانه ها باشد تا متوجه شوید که آیا واقعاً عاشق شما هست یا نه.

بیشتر بخوانید:

مرد بوسنیایی به عشق همسرش یک خانه گردان ساخته تا ویو خانه را خودش انتخاب کند + ویدیو

شوهر عاشق برای همسرش تاج محل ساخت!

منبع: Bright Side
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۷ نظر

ورود

 • رایا اردیبهشت ۹, ۱۴۰۱

  در عنوان مقاله اصلی گفته “شریکتان” نه “شوهرتان” یعنی این ترفندها هم برای مرد هست هم برای زن (شاید به غیر از مورد ۱). بهتر بود در ترجمه به جای شوهر بنویسید همسر.

  • من اردیبهشت ۹, ۱۴۰۱

   انتظار داری تو این مملکت زنان هم وظیفه داشته باشند ؟!!!

 • جواد اردیبهشت ۹, ۱۴۰۱

  ۱۰- پوستش می درخشد؟؟؟
  وات ؟

 • neg اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۱

  دقیقا منم خواستم همینو بگم😐🤙🏻

 • Amir اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۱

  دو موردش اذیت میکنه
  یکی اون که تو اون وضعیت مردمک چشمشو از کجا حواسمون باشه😂 دوم اینکه تو این دوره زمونه یه دخترو بغل کنی به جرم تجاوز در محل عام تو گونیت میکنم🤣

  • ناشناس اردیبهشت ۱۵, ۱۴۰۱

   خوبه نگفته دوست پسر . گفته شوهر .
   لطفا یکم به این موارد دقت کنید و از گفتن چرندیات خودداری کنید .
   در دوره زمونه های قبل هم توی کشور مون که کشور مسلمانی محسوب میشه تجاوز ممنوع بوده

  • دیان اردیبهشت ۱۵, ۱۴۰۱

   ظاهرا این مقاله ترجمه شده چون میدونیم ۹۹ درصد ما ایراتیا چشممون سیاهه(با افتخار) در حالی که مال اروپاییا اکثرا کمرنگه ، حالا آبی ، سبز یا توسی