صحبت های بازیگری که تنها در یک اپیزود نقش «دنریس تارگرین» را بازی کرد

صحبت های بازیگری که تنها در یک اپیزود نقش «دنریس تارگرین» را بازی کرد

بازیگر اصلی نقش دنریس تارگرین (Daenerys Targaryen) بالاخره از حضور کوتاه خود در نسخه آزمایشی سریال بازی تاج و تخت (Game Of Thrones) صحبت کرد.

امیلیا کلارک (Emilia Clarke) به لطف حضور در هشت فصل سریال بازی تاج و تخت برای همیشه به عنوان دنریس تارگرین شناخته می‌شود، اما او بازیگری نیست که در ابتدا برای بازی در نقش مادر اژدها انتخاب شده بود. تمزین مرچنت (Tamzin Merchant) کسی بود که ابتدا از سوی HBO به عنوان بازیگر نقش دنریس اعلام شد. او این نقش را در اپیزود آزمایشی که اواخر سل ۲۰۰۹ فیلمبرداری شد بازی کرد اما سپس کنار گذاشته شد. مرچنت که تا مدت‌ها درباره حضور کوتاهش در بازی تاج و تخت سکوت کرده بود بالاخره لب به سخن گشود.

بازیگر اصلی نقش «دنریس تارگرین» از حضور در نسخه آزمایشی بازی و تاج و تخت می‌گوید

مرچنت که در زمان ضبط اپیزود آزمایشی Game Of Thrones در حال بازی در سریال موفق تودورها (The Tudors) بود، گفت این نقش و سریال از ابتدا برایش یک کار رویایی نبود و این احساس در همان زمان به او منتقل شد. او گفت: «ضبط آن نسخه آزمایشی درس خیلی خوبی به من داد. این اتفاق سندی بود برای دنبال کردن احساسم. چون سعی می‌کردم از آن موقعیت خارج شوم و در طول قرارداد استعفا دادم. اما توسط برخی افراد دوباره متقاعد به انجامش شدم. بعد خودم را برهنه و ترسیده در مراکش یافتم؛ سوار بر اسبی که کاملا مشخص بود بیشتر از من از اینکه آنجا حضور دارد هیجان‌زده است.» لحظه‌ای کلیدی که به مرچنت کمک کرد تا بفهمد قلبش با این سریال نیست.

بازیگر اصلی نقش «دنریس تارگرین» از حضور در نسخه آزمایشی بازی و تاج و تخت می‌گوید

او گفت: «من هیچ آموزشی به عنوان بازیگر ندیدم و فقط با غرایزم پیش می‌روم. چیزی که من را به هیجان می‌آورد و به من انگیزه می‌دهد یک داستان گیرا و یک شخصیت جذاب است. Game Of Thrones هرگز برایم چنین نبود. فکر می‌کنم این گواهی است بر مناسب بودن امیلیا کلارک که دنریس را به نقشی نمادین بدل کرد. او به وضوح از بازی در این مجموعه هیجان‌زده بود و بسیار حماسی و عالی بازی کرد، اما برای من این‌طور نبود.»

بازیگر اصلی نقش «دنریس تارگرین» از حضور در نسخه آزمایشی بازی و تاج و تخت می‌گوید

زمانی که مرچنت با کلارک جایگزین شد، هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که بازی تاج و تخت به یکی از درام‌های تعیین‌کننده قرن ۲۱ تبدیل شود. اما مرچنت از این اتفاق اصلا متاسف نیست و معتقد است اگر مجبور به ادامه بازی در این سریال می‌شد، دیگر به آدم خلاقی که امروز هست نتبدیل نمی‌شد. او گفت: «به علاوه اگر خیلی ثروتمند و مشهور بودم، زمان کافی برای کارهایی که روحم به آنها نیاز دارد نداشتم. بیان خلاقانه برایم بیش از هر ثروتی ارزشمند است.»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود