۶ رازی که قد یک زن درباره شخصیت او برملا می کند

۶ رازی که قد یک زن درباره شخصیت او برملا می کند

تحقیقات متعدد نشان داده از روی قد یک زن می توان به ویژگی های شخصیتی مرتبط با شغل و رشد فردی اش پی برد. و چه بلند قد باشید و چه کوتاه قد، هر دو تفاوت هایی دارند که شخصیت ما را منحصر به فرد می سازند.

در ادامه می خواهیم ببینیم قد یک زن چه نکاتی را درباره ی شخصیت او برملا می کند.

۱- زنان بلند قد بلندپروازند

هر چه قدتان بلندتر باشد، آرزوهایتان هم بزرگ تر می شود. تحقیقات پژوهشگران بریتانیایی نشان داده زنان بلند قدتر بلندپروازترند و احتمال آنکه تمرکز خود را به جای تشکیل خانواده بر روی پیشرفت شغلی شان بگذارند، بیشتر است.

روانشناسان پس از بررسی نتایج پرسشنامه هایی که توسط زنان مختلفی از استرالیا، کانادا و انگلیس پاسخ داده شده بودند، به این نتیجه رسیدند که زنانی که قد بالاتر از متوسط دارند، به چشم دیگران، جسورتر، جاه طلب تر و قوی ترند.

۲- زنان کوتاه قد مادرانگی بیشتری دارند

محققان بریتانیایی همچنین پی بردند زنانی که قد کوتاه تری دارند اغلب روابط عاطفی بلند مدت را ترجیح می دهند و به همین دلیل صاحب فرزند هستند. زنان بریتانیایی که قد آن ها بین ۱۶۰ تا ۱۷۸ سانتیمتر است، احتمال تشکیل خانواده و داشتن یک زندگی مشترک باثبات در سن ۴۲ سالگی، در آن ها بیشتر است.

۳- از سویی دیگر، زنان بلند قد بارداری طولانی تری دارند

اینکه احتمال برخورداری از ویژگی های مادرانه در زنان قد کوتاه تر بیشتر است، به این معنی نیست که زنان قد بلندتر مادرانگی ندارند. برعکس، احتمال داشتن یک بارداری طولانی تر در آن ها بیشتر است.

در سال ۲۰۱۵، محققان به این نتیجه رسیدند که قد مادران اثری مستقیم بر طول دوران بارداری آن ها دارد. عوامل متعددی می تواند علت این مسأله باشد، از جمله ژن ها و تغذیه ی زن در طول زندگی اش، امری که ممکن است به این معنی باشد که زنان قد بلندتر کمتر نوزادان نارس دارند.

۴- احتمال داشتن فرزندان بیشتر در زنان کوتاه قد بیشتر است

زنان بلند قد گرچه بارداری طولانی تری دارند، اما جالب است که زنان قد کوتاه تر، به ویژه در جوامع امروزی، احتمالاً به دلیل شخصیت مادرانه شان، اغلب فرزندان بیشتری دارند.

۵- پیدا کردن شریک عاطفی برای زنان بلند قد دشوارتر است

تحقیقات نشان داده پیدا کردن شریک عاطفی مناسب برای زنان بلند قد دشوارتر است.

تحقیق دیگری از پژوهشگران بریتانیایی نشان داده زنان قد بلندتر ممکن است اندکی تستوسترون بیشتر یا استروژن کمتری داشته باشند، امری که ممکن است شخصیت آن ها را مردانه تر سازد.

درنتیجه، فارغ ازاینکه افراد بلند قد جذابیت بیشتری از دید دیگران دارند یا خیر، مردان به طور ناخودآگاه به دنبال ویژگی هایی در زنان هستند که نشانه ی برخورداری از قدرت باروری در آن ها هستند، امری که امتیاز مثبتی برای زنانی محسوب می شود که از ویژگی های مادرانه برخوردارند.

۶- زنان کوتاه قد به دیگران خیلی راحت اعتماد نمی کنند

در بحث جلب اعتماد و داشتن تعامل در جامعه، زنان کوتاه قد سخت تر متقاعد می شوند و در مقایسه با زنان قد بلندتر دشوارتر به دیگران اعتماد می کنند.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
۸ نظر

ورود

 • :/ فروردین ۲۷, ۱۴۰۱

  درمورد شریک عاطفی خیلی چرت بود :/ ربطی به اینجور چیزا نداره… به تایپ mbti ممکنه ربط داشته باشه که داره

 • آرامیس فروردین ۲۷, ۱۴۰۱

  فکر کنم نویسنده این متن خودش قد کوتاه بوده

  من خودم قدم بلنده عاشق خانومای قد بلند هم هستم و با خانومای قد کوتاه فرقی نمی‌کنیم اینا همش چرته تازه توی خرید لباس هم قدکوتاه ها مشکل زیاد دارن

  • گیسو بلند فروردین ۲۸, ۱۴۰۱

   چ ربطی داره من خودم به شخصه قدبلندم هیچکدوم از این مشکلات هم ندارم خداروشکر

  • نازنین فروردین ۲۸, ۱۴۰۱

   اولا یه مقاله است نه میدان جنگ . دوما دقت کنی چیزای خوبی هم راجع به بلند قدا گفته توش . ذهن مریضت و درست کن . تو قد کوتاه هم بودی باز گارد میگرفتی . کل لباسها برا ادمای نرماله و قد بلندا باید مردونه بپوشن . عقده هاتو کم نشون بده و از خودت راضی باش من با وجودی که کوتاهم دوست پسر بسکتبالیست دارم و کوتاهی ام برام مهم نیس شما اعتماد به نفست کمه

 • مسیحا علیزاده فروردین ۲۸, ۱۴۰۱

  چرا اینقدر چرت و پرت میگید آخه؟خودتون از این همه مزخرفات که نوشتید خندتون نمیگیره؟ یکم تحقیق کنید در تاریخ و در جامعه بعداً اینجور اراجیف بنویسید

  • محمد فروردین ۲۸, ۱۴۰۱

   بین ۱۶۰ تا ۱۷۸ برای زن ها کوتاه حساب میشه !!! این مطلب فکر کنم واسه دخترای روس باشه چون ایرانی ها اینقدر کوتوله شدن که دختراشون اگه ۱۷۰ سانت باشند شاهکارن و بلند به حساب میان . البته با متر واقعی ، نه دستگاه های الکیه بیرون که همرو اضافه نشون میدن .

   • دعا اردیبهشت ۸, ۱۴۰۱

    حق گفتی من ۱۶۴ م بم میگم تو قدت بلنده

    • افسون مرداد ۲۲, ۱۴۰۱

     والا من ۱۳سالمه قدم۱۶۴ازبس گفتن قدت بلنده دارم اعتماد ب نفسم و از دست میدم