«روز سفید» در ژاپن چه روزی‌ است؟

«روز سفید» در ژاپن چه روزی‌ است؟

دقیقاً یک ماه پس از روز ولنتاین، تعطیلاتی به نام روز سفید در سراسر آسیا جشن گرفته می شود. این روز اولین بار در سال ۱۹۷۸در  ژاپن برگزار شد، روز سفید شامل هدایایی است که در طول فصل کوپید داده می شود. تاریخچه این روز برمیگردد به سال ۱۹۷۷، که یک شرکت شیرینی پزی به نام Ishimura Manseido در ۱۴ مارس مارشمالوهایی برای مردان به بازار عرضه کرد و آن را «روز مارشملو» نامید.

سال بعد، روز سفید توسط انجمن ملی صنعت قنادی در ژاپن به عنوان پاسخی به روز ولنتاین ابداع شد. راهی برای اینکه مردان هدیه دادن زنان را در روز عشق جبران کنند. همانطور که این جشن محبوبیت پیدا کرد، شرکت های آب نبات شروع به عرضه شکلات سفید و مارشمالوهای رنگی مناسب این روز  کردند.

روز سفید

اصطلاح ژاپنی sanbai gaeshi – به معنی “بازگشت سه برابر” – عبارت رایجی است که توسط همه برای روز سفید استفاده می شود و باعث می شود که هدایای برگشتی مردان ارزش بیشتری نسبت به آنچه در ابتدا دریافت کرده اند داشته باشند.
روز سفید برای اولین بار در ژاپن ایجاد شد و به عنوان سنتی جدید از آن زمان به کشورهای دیگر در سراسر آسیا گسترش یافته است.

این جشن معمولاً در سراسر چین، کره جنوبی، تایوان و ویتنام نیز برگزار می شود. کره جنوبی نیز روز سیاه را جشن می گیرد. که یک ماه پس از روز سفید جشن گرفته می شود، معمولاً توسط کسانی که شریک زندگی ندارند. اگرچه از نظر تاریخی هدایایی که در این تعطیلات داده می شد به رنگ سفید بود، اما در شیوه های امروزی قوانین کمتر شده اند و هدایا به رنگ‌های مختلف داده می‌شوند. هدیه دادن ممکن است بین شرکا، همکاران، خانواده یا دوستان انجام شود.

بیشتر بخوانید:

قرارداد گیمر معروف ژاپنی به دلیل اظهارات جنجال برانگیزش علیه مردان کوتاه قامت فسخ شد

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود