۱۴ حقیقت شگفت انگیز درباره کشور منحصر به فرد هند

۱۴ حقیقت شگفت انگیز درباره کشور منحصر به فرد هند

هند کشوری سرتاسر شگفتی است و همه ی ما می توانیم چیز مسحورکننده ای درباره ی آن بیابیم که سفر به این کشور برای دست کم یک بار در زندگی مان را به یکی از آرزوهایمان بدل سازد. هند با آن مناظر اعجاب انگیز، غذاهای لذیذ، سنت ها و فرهنگ غنی اش، همیشه چیزی برای شگفت زده ساختن ما دارد.

با حقایقی شگفت انگیز درباره ی کشور منحصر به فرد هند همراه باشید.

۱- در منطقه لداخ تپه ای هست که از نیروی جاذبه پیروی نمی کند

«تپه مغناطیسی» در حقیقت یک جاده ی سرازیری است که به خاطر سراشیبی های اطرافش، حس تپه بودن را القا می کند. به دلیل همین خطای بصری، اینطور به نظر می آید که جاده سربالایی است اما اگر جسم یا ماشینی را در آنجا بدون کنترل رها کنیم، بی اعتنا به نیروی جاذبه، به سمت بالا می غلتد.

۲- شهر بنارس یکی از قدیمی ترین شهرهای دنیا است که همواره مسکونی بوده است

این شهر حتی در قرن هجدهم به یک پادشاهی مستقل بدل شد. خیابان های داخلی قدیمی تر آن به قدری باریک اند که عبور وسایل نقلیه از آن ها ممکن نیست اما حاشیه ی شهر که بافت جدیدتری دارد، معابر پهن تری دارد.

۳- اولین موشک در هند را با دوچرخه حمل کردند

موشک ژرفاسنج نایک-آپاچی ساخت ناسا به قدری سبک بود که آن را با یک دوچرخه حمل کردند. این موشک روز ۲۱ نوامبر سال ۱۹۶۳ پرتاب شد، از باغ یک کلیسا که بعداً به یک پایگاه پرتاب موشک بدل شد.

۴- در ایالت بنگال غربی، گاوهای هندی باید کارت شناسایی عکس دار داشته باشند

این اقدام به منظور جلوگیری از قاچاق گاوها و محافظت از این حیوانات، اتخاذ شده است. دولت هند قصد دارد این طرح را گسترش دهد و به هر گاوی در این کشور یک کد شناسایی منحصر به فرد اعطا کند.

۵- شهر ماسینرام بارانی ترین نقطه ی دنیا است

شهر کوچک ماسینرام در شمال غربی هند رکورد بارانی ترین نقطه ی دنیا را در اختیار دارد. مردم محلی باید از قبل خود را برای فصل باران های موسمی آماده کنند. آن ها غذا و اقلام ضروری را انبار می کنند و اغلب از چمن ضخیم برای ضدصدا کردن سقف خانه های خود استفاده می کنند.

۶- دریاچه «لونار» بر اثر برخورد یک شهاب سنگ به وجود آمده

این دریاچه بیش از ۵۰ هزار سال قبل به وجود آمده (البته تحقیقات جدیدتر می گوید قدمت آن بیشتر از این هم هست) و ۲ قسمت مجزا دارد که هرگز باهم درنمی آمیزند. تحقیقی در سال ۲۰۱۹ نشان داد محتویات معدنی این دریاچه شبیه به نمونه های به دست آمده از ماه است.

۷- تنها پستخانه ی شناور دنیا در هند است

این بنای قایقی شکل بر روی آب های دریاچه «دال» قرار دارد. این پستخانه در سال ۲۰۱۱ آغاز به کار کرد و هم مردم محلی برای ارسال نامه های خود به آن مراجعه می کنند و هم گردشگران از موزه ی پستی که در آن وجود دارد، بازدید می کنند.

۸- بلندترین مجسمه ی دنیا در هند قرار دارد

«مجسمه اتحاد» یکی از فعالان استقلال هند، والابای پاتل را به تصویر می کشد. این مجسمه ی غول پیکر ۱۸۲ متر ارتفاع دارد و در اکتبر سال ۲۰۱۸ از آن رونمایی شد. این مجسمه در ایالت گجرات واقع شده است.

۹- «معبد طلای آمریتسار» روزانه به ۱۰۰ هزار نفر غذا می دهد

این معبد همه روز سال به صورت شبانه روزی باز است و به هر فرد گرسنه ای، فارغ از مذهب، جنسیت یا قومیتش غذا می دهد. آن را بزرگ ترین آشپزخانه ی طبخ غذای رایگان در دنیا می دانند.

۱۰- فردی مرکوری اصلیت هندی داشت

فردی مرکوری پنجم سپتامبر سال ۱۹۴۶ از پدر و مادری پارسی (زرتشتیان هندی با اصلیت ایرانی) متولد شد و فرخ بلسارا نام گرفت. فردی مرکوری بعدها به خواننده ی اصلی گروه موسیقی راک مشهور «کوئین» بدل شد و او را یکی از مهم ترین موزیسین های تاریخ می دانند.

۱۱- بازی مار و پله اختراع هندی ها است

این بازی ابتدا در دوران باستان «موکشا پاتام» نام داشت و امروزه آن را در سرتاسر دنیا یک بازی کلاسیک می دانند. بازیکنان آن بر اساس یک تاس در بازی پیش می روند و در مسیر حرکت خود یا با نردبان ها برخورد دارند که پیشروی آن ها را ممکن می کنند و یا با مارها مواجه می شوند که مانع از ادامه ی حرکت آن ها می شوند.

۱۲- از قرن هفتم پیش از میلاد تا قرن هجدهم بعد از میلاد، هند منبع اصلی الماس در دنیا بود

از دوران باستان تا قرن هجدهم میلادی، هند منبع اصلی الماس در دنیا بود. اغلب استخراج ها در محل آبریز رودهای «پنا» و «گنگ» انجام می شد. بسیاری از جواهرات مشهور دنیا مثل «امید» و «اورلاف» در هند به دست آمده اند.

۱۳- در روستای «شانی شینگناپور» نه قفلی وجود دارد و نه دری

ساکنان این روستا مدعی هستند که قرن ها است هیچ دزدی در آنجا وجود نداشته است. رعایت این سنت برای همه الزامی است و حتی در ساختمان های جدید هم نمی توان قفل یا در نصب کرد.

۱۴- در ایالت کرالا یک اسپای مخصوص فیل ها وجود دارد

در این مرکز رسیدگی به فیل ها، به حداکثر ۵۹ عدد فیل به طور همزمان رسیدگی می شود. در آنجا فیل ها را ماساژ آرامش بخش می دهند، آن ها را به حمام می برند تا سر حال شان آورند، رژیم غذایی خاصی برای آن ها در نظر می گیرند و با طب آیورودا تحت درمان قرار می گیرند.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • منتقد زیبایی ها فروردین ۱۰, ۱۴۰۱

    ماشاالله ماشاالله به هند خیلی کشور با اصالت و با فرهنگی است
    برای همین است که چشم خیلی از کشور های دنیا به آن است
    ماشاالله مسلمان هم زیاد دارند خدا از بزرگی کمشان نکند

  • محمد غفوری پور مهر ۱۰, ۱۴۰۲

    سلام