۱۰ فیلم برتر کارنامه هنری تام کروز به انتخاب متاکریتیک؛ از Risky Business تا Magnolia

۱۰ فیلم برتر کارنامه هنری تام کروز به انتخاب متاکریتیک؛ از Risky Business تا Magnolia

تام کروز در برخی از پرفروش ترین فیلم های تاریخ بازی کرده است و به گفته متاکریتیک، بسیاری از آنها ارزش دیدن را دارند. تام کروز ۴۰ سال است که یکی از موفق ترین و پرکارترین بازیگران هالیوود به حساب می آید. از دهه ۸۰ تا ۲۰۱۰، این بازیگر به طور مداوم به کار گرفته شده است و در فیلم هایی ایفای نقش میکند که معمولاً بالاتر از حد متوسط هستند. از سری مأموریت غیرممکن گرفته تا فیلم های کوچک تری مانند مگنولیا، کروز می تواند همه ی این کارها را انجام دهد. بر اساس آمار متاکریتیک این فیلم های تام کروز ارزش تماشا کردن و وقت گذاشتن را دارند.

بهترین فیلم های تام کروز که باید ببینید

۱۰- War of The Worlds (2005)

استیون اسپیلبرگ تهاجم بیگانگان اچ جی ولز «نویسنده انگلیسی» را برای اولین بار با فیلم «جنگ دنیاها» با بازی کروز  و داکوتا فانینگ روی پرده آورد. این فیلم خوش گام «با یک نقش اول به ویژه قدرتمند» به عنوان یک بلاک باستر تابستانی عمل کرد. محصول اسپیلبرگ دارای متااسکور ۷۳ است که برای نقدهای کلی مطلوب است. علاوه بر این، امتیاز کاربر آن کمی بالاتر و ۷.۵ بود که نشان دهنده امتیازی مطلوب است.

بهترین فیلم های تام کروز که باید ببینید

۹- Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011)

در این فیلم شاهد تغییراتی همچون لحن فیلم، شخصیت های جدید و نقش گسترده تری برای بنجی با نقش آفرینی سایمون پگ هستیم. با ظهور هر قسمت شاهد سر و صدا و تحسین منتقدان بیشتری بوده ایم. این سری دارای متااسکور ۷۳ و امتیاز کاربر ۷.۹ است که خبر از خوشایند بودن فیلم می دهد.

بهترین فیلم های تام کروز که باید ببینید

۸- Mission: Impossible – Rogue Nation (2015)

این فیلم نسبت به Ghost Protocol عملکرد بهتری داشت. Rogue Nation نشان داد که استعداد فردی بسیار مؤثرتر از آویزان ماندن از یک ساختمان عظیم است. Rogue Nation در واقع بازگرداننده سری های مأموریت غیرممکن به اصول اولیه آن است. قسمت جذاب آن واکنش ایتن هانت (تام کروز) به روند مأموریت  محور داستان حداقل در رابطه با فیلمسازی عالی آن نسبت به صرفاً هدف مأموریت است. Rogue Nation حتی دارای امتیاز متااسکور بالاتری «۷۵» نسبت به فیلم قبل از آن یعنی «Mission Impossible – Ghost Protocol»، است. باز هم، این فیلم دارای امتیاز کاربران ۷.۹ می باشد.

بهترین فیلم های تام کروز که باید ببینید

۷- Born on The Fourth of July (1989)

این فیلم که ساخته الیور استون است یکی از فیلم های به شدت ضد جنگ است. این فیلم زندگینامه ای رون کوویچ عواقب و عوارض قهرمانی را نشان می دهد و اینکه چگونه توجه و تمجید می تواند بر همه ما تأثیر بگذارد. این فیلم یکی از بهترین ویترین ها برای مهارت بازیگری غیر اکشن کروز است. فیلم استون دارای امتیاز متااسکور و کاربر به ترتیب ۷۵ و ۷.۸ است. هر دو امتیاز نشان دهنده نقدهای کلی مثبت هستند.

بهترین فیلم های تام کروز که باید ببینید

۶- Risky Business (1983)

در فیلم Risky Business، نقش موفقیت آمیز تام کروز با نام «جوئل گودسن»، مرد جوانی را به تصویر می کشد که با راه اندازی یک فاحشه خانه در زیرشیروانی خانه والدینش زندگی خطرناکی را شروع می کند. با متااسکور ۷۵، Risky Business نقدهای مثبتی دریافت کرد. با این حال، امتیاز کاربر آن به شکل گیج کننده ای وحشتناک ۳.۸ است. این امتیاز در مجموع نشان دهنده نظرات نامطلوب عموم است. اینکه چرا این رتبه بندی پایین کاربر را دریافت کرده است مشخص نیست، زیرا Risky Business معمولاً به عنوان یک فیلم کلاسیک کمتر شناخته شده در نظر گرفته می شود.

بهترین فیلم های تام کروز که باید ببینید

۵- The Color of Money (1986)

فیلم کمتر دیده شده The Color Of Money به کارگردانی مارتین اسکورسیزی، ادامه ای بر فیلم کلاسیک دهه ۱۹۵۰ با عنوان «The Hustler» است. در این فیلم پل نیومن نقش ادی فلسون تنددست «کسی که به طور منظم تام کروز مبتدی و بااستعداد را برای ستاره شدن در بازی بیلیارد آماده می کند» را بازی می کند. این فیلم اولین و کماکان تنها همکاری تام کروز با مارتین اسکورسیزی است که دارای متااسکور ۷۷ و همچنین امتیاز کاربری ۷.۷ بوده و نشان از کیفیت بالای آن دارد و به نظر می رسد منتقدان و تماشاگران در مورد آن اتفاق نظر داشته اند.

بهترین فیلم های تام کروز که باید ببینید

۴- Magnolia (1999)

در این فیلم کروز همچنان بهترین نقش فیلم را دارد. در حالی که فیلم اندرسون به طور کلی امتیاز متااسکور ۷۷ را دارد، امتیاز کاربران آن بسیار پایین تر بوده و دارای امتیاز ۴.۵ است که نشان دهنده سطح متوسط است. قابل ذکر است که این امتیاز زیاد جای تعجب ندارد چرا که بسیاری از کارهای اندرسون، به ویژه Magnolia و Phantom Thread برای همه مناسب نمی باشند.

بهترین فیلم های تام کروز که باید ببینید

۳- Jerry Maguire (1996)

فیلم «جری مگوایر» ساخته کامرون کرو، یکی از بهترین کمدی – رمانتیک های دهه ۹۰ است. تام کروز نقش یک ایجنت ورزشی خودخواه را بازی می کند که به زندگی شغلی اش پشت کرده است. این کاراکتر نه تنها دیگر به آدم ها به عنوان یک وسیله نگاه نمی کند بلکه قلبش را به روی مادری مجرد و جوان (دوروتی بوید) باز می کند، کسی که هنگام ترک شغلش با او وارد رابطه می شود. برخلاف Magnolia که متااسکور بالاتری نسبت به امتیاز کاربر دارا بود Jerry Maguire امتیاز کاربر بالاتری نسبت به متااسکور دارد. فیلم کامرون کرو امتیاز ۷۷ را داراست که نشان دهنده نقدهای مثبت است. همچنین امتیاز کاربران عدد ۸.۴ را نشان میدهد که نمایانگر تحسین جهانی فیلم است.

بهترین فیلم های تام کروز که باید ببینید
۲- Minority Report (2002)

این فیلم در ژانر نوآر (یک نوع سبک فیلمسازی که با عناصری مانند قهرمانان بدبین، جلوه های روشن شدید، استفاده مکرر از فلاش بک ها، طرح های پیچیده و فلسفه وجودی مشخص می شود. این ژانر بیشتر در درام های جنایی آمریکایی دوران پس از جنگ جهانی دوم رایج بود) با شالوده ی تکنولوژی به کارگردانی استیون اسپیلبرگ، بر اساس داستان کوتاهی از فیلیپ کی دیک بزرگ است که به یکی از مبتکرانه ترین و دیدنی ترین فیلم های کروز تبدیل شده است. این بازیگر برای کارگردان با استعدادی چون اسپیلبرگ مناسب است. دارای متااسکور ۸۰ و همچنین از منظر کاربران دارای امتیاز ۷.۱ است که خبر از مورد پسند بودن فیلم می دهد.

بهترین فیلم های تام کروز که باید ببینید

۱- Mission: Impossible – Fallout (2018)

این محصول ششمین قسمت از سری جذاب Mission Impossible است. Fallout هیجان انگیزترین و خوش ساخت ترین فیلم کل مجموعه است. این تنها فیلم تام کروز است که تحسین جهانی را بهمراه دارد و همچنین در سایت متاکریتیک، این فیلم به عنوان پیشنهادی قوی برای دیدن به مخاطبان پیشنهاد شده است. این فیلم با متااسکور ۸۶ و امتیاز کاربر ۸.۳ در صدر فیلم های تام کروز قرار دارد.

منبع: Screenrant
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • Mr. Saxobeat فروردین ۶, ۱۴۰۱

    برای من اخرین سامورایی قشنگ ترین فیلمی هست که توی عمرم تا این لحظه دیدم.
    نمی دونم چرا خیلی از مردم مفهوم پشت فیلم رو درک نکردن و سرسری گذشتن ولی با اینکه این فیلم بسیار شبیه به رقصنده با گرگها هست(حالا کپی یا الهام گرفتن برام مهم نیست) که یه اثر فاخر و ماندگار هست اما با این وجود آخرین سامورایی با اون موسیقی جاودان و شاهکار زیمر همیشه توی ذهنم خواهد ماند.

  • آرمان فروردین ۱۱, ۱۴۰۱

    به نظر من این مطلب کارشناسانه و با دقت نوشته نشده . چون فیلم های بسیار بهتری از تام کروز وجود داره که میشد جای چندتا از ماموریت غیر ممکن ها رو بگیره. مثلا “eyes wide shot” کوبریک قطعاً بهترین کار تام کروز هست. یا فیلم مرد بارانی رو مگه میشه جزو بهترین کارهاش در لیست نزاشت!؟ و در نهایت، آخرین سامورایی کاه شاهکاری در کارنامه هنری این بازیگر هست!