شایعات در مورد سکته قلبی وزیر دفاع روسیه بعد از مشاجره با ولادیمیر پوتین

شایعات در مورد سکته قلبی وزیر دفاع روسیه بعد از مشاجره با ولادیمیر پوتین

آیا وزیر دفاع روسیه سکته کرده است؟ مشاور دولت اوکراین امروز مدعی شد که سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه پس از سرزنش شدن از سوی متحدش ولادیمیر پوتین به دلیل شکست تهاجم در دستیابی به اهدافش، دچار حمله قلبی شده است. آنتون گراشچنکو که در وزارت کشور اوکراین کار می کند، در فیس بوک نوشت که شویگو – که از ۱۱ مارس در انظار عمومی دیده نشده است – پس از حمله پوتین دچار سکته قلبی شده است.

کرملین متهم به جعل ویدیویی است که سرگئی شویگو را در تماس ویدیویی با پوتین در ۲۴ مارس نشان می دهد. این در حالی است که کرملین شب گذشته در یک جلسه توجیهی گفت که مسکو ممکن است حمله به اوکراین را کاهش دهد و در عوض بر آزادسازی منطقه شرقی دونباس تمرکز کند. طبق اطلاعات به دست آمده پیشروی روسیه متوقف شده و ۲۰ گردان و هفت ژنرال کشته شده اند.

شویگو، که مسئول تهاجم خونین به اوکراین است، ناپدید شده و از ۱۱ مارس در انظار عمومی دیده نشده است. در فیلمی که روز پنجشنبه توسط خبرگزاری دولتی RIA منتشر شد، تصویری از شویگو به طور مرموزی در گوشه سمت چپ بالای صفحه ویدئویی که در مقابل پوتین تنظیم شده بود، در حالی که رئیس جمهور روسیه در کنفرانس امنیتی خود صحبت می کرد، ظاهر می شود. در لحظاتی قبل از ظاهر شدن تصویری از شویگو، صفحه نمایش او سیاه است و تصویر برای چند ثانیه می لرزد، علیرغم اینکه همه مقامات دیگر از ابتدای تماس به وضوح روی صفحه ظاهر می شوند.

ناپدید شدن وزیر دفاع روسیه

 این کلیپ حاوی صدا نبود و صحبت کردن شویگو را نشان نمی داد.انتشار این فیلم در بحبوحه گزارش هایی است که روابط شویگو و پوتین پس از عملیات نظامی روسیه در اوکراین که منجر به کشته شدن بیش از ۱۵۰۰۰ سرباز روسی شده است، تیره نشان میدهد. در همین حال، دختر کوچکتر شویگو، Ksenia در عکسی که در فضای مجازی منتشر شد، در حال ژست گرفتن با رنگ های آبی و زرد اوکراینی دیده شده است.

کرملین متهم شده است که پس از ناپدید شدن شویگو از انظار عمومی، از فیلم ها و تصاویر قدیمی در تلویزیون استفاده می کند.کرملین در پاسخ به سوالی درباره ناپدید شدن شویگو گفت که قابل درک است که وزیر دفاع وقت کمتری را به حضور در رسانه ها اختصاص می دهد. وزیر دفاع در حال حاضر چیزهای زیادی در سر دارد. عملیات نظامی ویژه در حال انجام است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی این سازمان گفت: اکنون واقعا زمان فعالیت رسانه ای نیست.

شویگو یک کهنه کار از چشم انداز سیاسی روسیه است که در دهه ۱۹۹۰ پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به عنوان رئیس وزارت اورژانس به شهرت رسید. در ۱۸ مارس، در یک گزارش در وب سایت کرملین ذکر شد که او و پوتین در مورد  «پیشرفت عملیات ویژه در اوکراین» با اعضای دائم شورای امنیت گفتگو کرده اند. اما فیلم و عکسی از آن نمایش داده نشد. در همان روز، داستانی در مورد اهدای جوایز شویگو پخش شد، اما تصویری که در گزارش استفاده شده بود همان تصویری بود که در ۱۱ مارس نشان داده شد.

مرگ وزیر دفاع روسیه

یک منبع نزدیک به وزیر به خبرگزاری تحقیقاتی Agentstvo گفته است حال او خوب نیست و با مشکلات قلبی مواجه است. شویگو به عنوان یکی از نزدیک ترین و وفادارترین متحدان پوتین شناخته می شود. با این حال، تنش هایی بر سر انجام جنگ با او و دیگر روسای برجسته ارتش و امنیت ایجاد شده بود.

یک افسر ارشد نظامی ناتو امروز گفت که تخمین می زند روسیه در ماه اول جنگ بین ۳۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ تلفات در میدان نبرد در اوکراین متحمل شده است که شامل ۷۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ کشته می شود. گفته می‌شود که آمریکا و بریتانیا از تاکتیک‌های نظامی مسکو مطلع بوده‌اند. منابع گفتند که افشاگری‌هایی که از سوی لندن و واشنگتن به کیف منتقل شده است، دلیل هدف قرار گرفتن ژنرال‌های ارشد و نیروهای نخبه روسیه در اوکراین بوده است.

یکی دیگر از افراد مورد غضب پوتین، ایگور کوستیوکوف، معاون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح است که ممکن است به عنوان بخشی از یک پاکسازی گسترده تر، با برکناری قریب الوقوع مواجه شود. او قبل از تهاجم، سرگئی ناریشکین، رئیس اطلاعات خارجی SVR را علنا ​​تحقیر کرد.

مرگ وزیر دفاع روسیه

اما ظاهرا پوتین بیشتر نگران از دست دادن سخت افزار نظامی است( که گراسیموف را مسئول آن می داند) تا تلفات بیشتر در میدان جنگ. گفته می شود که او به فرماندهان خود گفته است که تلفات ۵۰۰۰۰ نفر در مقایسه با اهدافی که پس از پیروزی به دست می آیند چیزی نیست.

برخی بر این باورند که او در حال برنامه ریزی برای معامله ای است که به عنوان تسلیم اوکراینی و رژه پیروزی در مسکو در اوایل ماه مه عرضه خواهدکرد. یکی از منابع گفت: او از اینکه به نظر می رسد اطلاعات ایالات متحده و بریتانیا  به حدی است که همیشه از اقدامات بعدی ارتش روسیه مطلع هستند، خشمگین است.

آندری سولداتوف، کارشناس امنیتی روسیه، گفت که بخش ضد جاسوسی ارتش در حال بررسی یک بخش خدمات امنیتی در FSB است. سوال مردم در مسکو این است که چرا اطلاعات ایالات متحده اینقدر دقیق است. بنابراین به نظر می رسد که پوتین در حال حاضر عصبانی شده است، نه تنها براب اطلاعات بد و عملکرد بد در اوکراین، بلکه در مورد منابع اطلاعاتی ایالات متحده در مورد تهاجم، و اینکه چرا اطلاعات ایالات متحده قبل از حمله بسیار کامل بود و چیزهای زیادی در مورد آنچه در راه است می دانست. این کارشناس همچنین معتقد است که پوتین زیردستان خود را به دلیل عدم حمایت مردمی در اوکراین از نیروهای روسی مقصر می‌داند، گویی از مردم محلی انتظار داشته که ورود مهاجمان را جشن بگیرند.

او گفت: مدیران ارشد پوتین هنوز می‌ترسند که حقیقت را به او بگویند. فکر می کنید، از دیدگاه یک ژنرال نظامی، آیا واقعاً می توان چیزی را به پوتین گفت که او دوست ندارد؟  من فکر می کنم این یک چالش بزرگ برای آنهاست.

مرگ وزیر دفاع روسیه

 سولداتوف با وجود رفتار خصمانه فزاینده ای که با آنها مواجه می شود، انتظار حرکتی از سوی حلقه داخلی برای ترور پوتین را ندارد. او به ZDF Heute در آلمان گفت: فکر می‌کنم اکنون پوتین تقریباً در خطر نیست. او دو سرویس امنیتی دارد که مسئول اصلی اطمینان از اینکه هیچ اتفاقی برای شخص پوتین نمی افتد، هستند.ما می دانیم که او خود یک افسر اطلاعاتی سابق است که خطرات مختلف را درک می کند. او اغلب ادعا می کند که با موفقیت از ۱۲ تا ۱۳ سوء قصد جان سالم به در برده است. از این نظر، همه چیز برای او امن است.

بیشتر بخوانید:

میلیاردرها، ورزشکاران و سلبریتی های طرفدار پوتین که اکنون به صف مخالفانش پیوسته اند

ولادیمیر پوتین کجا زندگی می کند؟ همه چیز در مورد اقامتگاه های رییس جمهور روسیه

دیجیاتو
بدون نظر

ورود