ولادیمیر پوتین کجا زندگی می کند؟ همه چیز در مورد اقامتگاه های رییس جمهور روسیه

ولادیمیر پوتین کجا زندگی می کند؟ همه چیز در مورد اقامتگاه های رییس جمهور روسیه

ولادیمیر پوتین باعث شده بیش از یک میلیون اوکراینی خانه‌های خود را ترک کنند. اما رئیس جمهور روسیه خودش کجا زندگی می‌کند؟

کاخ بزرگ کرملین که رویدادهای رسمی در آن برگزار می‌شود، محل اقامت فعلی رئیس جمهور روسیه است. او اگرچه دفاتری در آنجا دارد، اما در کرملین زندگی نمی‌کند و زمانی که در این کاخ مشغول به کار نیست، در اقامتگاه‌های رسمی و منازل همکاران خود سکونت دارد.

پوتین کجا زندگی می‌کند؟/آیا او ثروتمندترین مرد جهان است؟

اما پوتین هرکجا که باشد، روال روزانه منحصر به فردش او را مشغول خواهد کرد. این را بن جودا (Ben Judah)، روزنامه‌نگار بریتانیایی حین نوشتن کتاب امپراطوری شکننده درباره رئیس جمهور روسیه کشف کرد. برنامه‌ای شامل زمان بیداری نزدیک به ظهر، ساعت‌ها شنا و جلسات بی‌پایان مطبوعاتی.

پوتین کجا زندگی می‌کند؟/آیا او ثروتمندترین مرد جهان است؟

ولادیمیر پوتین چند ملک دارد؟

پوتین به‌طور رسمی هشت خانه دارد. یکی از آنها قلعه نفوذناپذیر ملقب به «کاخ پوتین» در سوچی، طویل‌ترین شهر اروپاست. بنایی که بر تپه‌های سنگی دریای سیاه واقع شده و گفته می‌شود یک میلیارد پوند برای ساخت آن هزینه شده است.

به گفته رسانه‌های روسی، نُوو اگاریوو (Novo-Ogaryevo) در سال ۲۰۰۰ به اقامتگاه رسمی پوتین تبدیل شد. این ملک در بخش غربی مسکو واقع شده است.

همچنین گزارش شده است که پوتین یک ویلا در جنوب فرانسه و یک آپارتمان در موناکو دارد.

پوتین کجا زندگی می‌کند؟/آیا او ثروتمندترین مرد جهان است؟

دارایی خالص ولادیمیر پوتین چقدر است؟

طبق برآوردهای انجام گرفته از سوی فعالان اپوزیسیون، ثروت شخصی رئیس جمهور روسیه بالغ بر ۱۶۰ میلیارد پوند است؛ او ناوگانی از اتومبیل‌ها، قایق‌های تفریحی و کاخ‌های مخفی ریاست جمهوری دارد. اگر این رقم درست باشد، می‌توان گفت پوتین در جایگاه مالی بالاتری نسبت به ایلان ماسک و جف بزوس قرار دارد و ثروتمندترین فرد جهان است.

پوتین کجا زندگی می‌کند؟/آیا او ثروتمندترین مرد جهان است؟

پوتین همواره ثروت خود را دست کم می‌گیرد و مدعی است که از دستمزد نسبتا متوسطی در حدود ۱۰۰ هزار پوند برخوردارد است. اما بوریس نمتسوف منتقد سیاسی، پرونده‌ای جمع‌آوری کرده که در آن مدعی شده پوتین حتی چهار قایق تفریحی مخفی در اطراف روسیه دارد. او همچنین ادعا کرده که رهبر روسیه ۴۳ هواپیما، هفت هزار خودرو، ۱۵ هلی‌کوپتر و همچنین یک جت ایلیوشین با یک توالت طلایی ۵۰ هزار پوندی دارد. نمتسوف می‌گوید پوتین یک کلکسیون ساعت به ارزش حدودی ۵۰۰ هزار پوند دارد که تنها یکی از آنها ۳۰۰ هزار پوند قیمت دارد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

  • احمد زد جنگ اسفند ۲۹, ۱۴۰۰

    این جنایتکاربایدسفاراتشو بیات جمع کنه از ایران بره هرجور هیچ متجاوزی در ایران سفارت نباید داشته باشه جاشون اینجا نیست

  • محمد اسفند ۲۹, ۱۴۰۰

    بنده خداچیزی نداره که فرش زیرپاش برای ۵۰سال پیش هست.