درآمد ۱۰ هزار دلاری حیوانات برای هر بار برده شدن نام فیلم «قدرت سگ» در مراسم اسکار

درآمد ۱۰ هزار دلاری حیوانات برای هر بار برده شدن نام فیلم «قدرت سگ» در مراسم اسکار

برند حیوانات خانگی، Pawp، اعلام کرد که هر بار که نام فیلم قدرت سگ (Power of the Dog) در جوایز اسکار ۲۰۲۲ گفته می‌شود، ۱۰,۰۰۰ دلار برای نجات حیوانات خانگی اهدا خواهد کرد. فیلم قدرت سگ در جوایز اسکار امسال پیشتاز است. این فیلم به کارگردانی جین کمپیون و با همراهی بازیگرانی چون بندیکت کامبربچ، کرستن دانست، جسی پلمونز، و کودی اسمیت-مکفی ساخته شده است.

داستان این درام وسترن، فیل بربنک (کامبربچ) دامدار سرسخت و سلطه‌جو را دنبال می‌کند که همسر جدید برادرش، رز (دانست) و پسرش پیتر (اسمیت-مک‌فی) را از نظر روانی عذاب می‌دهد. با این حال، با ناراحتی رز، بربنک پیوند پیچیده ای با پیتر برقرار می کند.Power of the Dog بیشترین نامزدی اسکار را در دوازده رشته دارد. چهار ستاره اصلی هر کدام برای بازی خود نامزد اسکار شدند و کمپیون نامزد بهترین کارگردانی شد. این فیلم همچنین نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم، تدوین، فیلمنامه، صدا، موسیقی و فیلمبرداری شد. Power of the Dog قبلاً در جوایزی مانند بفتا برنده شده است و انتظار می‌رود که در اسکار هم همین اتفاق را رقم بزند.

اسکار قدرت سگ

آنطور که گزارش شده است، برند Pawp هر بار که در مراسم اسکار ۲۰۲۲ اسم فیلم قدرت سگ برده می‌شود، ۱۰،۰۰۰ دلار برای نجات حیوانات اهدا می‌کند. البته، مدیر عامل Pawp اذعان می‌کند که «قدرت سگ» در واقع ربطی به سگ‌ها ندارد. با این وجود، جایگاه این فیلم به عنوان پرمخاطب ترین فیلم امسال تضمین می کند که امسال تعداد قابل توجهی جایزه دریافت خواهد کرد. به این ترتیب، همانطور که Pawp می گوید، حیوانات نیازمند برندگان واقعی اسکار خواهند بود. Pawp می‌خواهد تا ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار به پناهگاه‌های حیوانات خانگی از طریق این طرح اهدا کند.

در بیانیه Pawp آمده است: در حالی که «قدرت سگ» هیچ ربطی به سگ‌ها ندارد، Pawp از اینکه این فیلم بیشترین نامزدی را دریافت کرده، هیجان زده است و تضمین می‌کند که حیوانات نیازمند برنده واقعی امسال خواهند بود.

اسکار قدرت سگ

طرح اهدایی Pawp به طور بالقوه اسکار را به یکی از بزرگترین رویدادهای خیریه حیوانات خانگی در سال تبدیل خواهد کرد. با در نظر گرفتن پیشتازی Power of the Dog در نامزدی اسکار، می توان انتظار داشت که ده ها بار در طول شب نام این فیلم گفته شود. مخصوصاً وقتی در نظر بگیریم، علاوه بر اعلامیه‌ها، حتماً سخنرانی‌هایی با آوردن نام فیلم  وجود دارد. Pawp فقط نیاز دارد که اسم فیلم قدرت سگ ۱۰۰ بار ذکر شود تا به سقف ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار برسد. حتی گفتن تعداد انگشت شماری از نام فیلم همچنان منجر به کمک مالی بسیار قابل توجهی برای حیوانات نیازمند می شود. این تعهد سخاوتمندانه باعث می شود که اسکار امسال واقعاً به سگ ها قدرت بدهد.

اسکار هر سال یکی از بزرگترین شب های هالیوود است و هزینه اجرای جوایز هر سال بیش از چند ده میلیون دلار است. در حالی که مطمئناً قابل قبول است که هر سال به معتبرترین فیلم‌ها، بازیگران و عوامل آن‌ها جایزه بدهیم، دیدن این شب بزرگ که برای جبران استفاده می‌شود نیز بسیار روشنگر است. طرح اهدای «قدرت سگ» Pawp منحصربه‌فرد و سخاوتمندانه است و به جوایز اسکار این پتانسیل را می‌دهد که زندگی صدها حیوان را بهتر کند.

بیشتر بخوانید:

فهرست کامل برندگان جایزه بفتا ۲۰۲۲ ؛ «قدرت سگ» بهترین فیلم شناخته شد

واکنش بندیکت کامبربچ به انتقادات سم الیوت از فیلم «قدرت سگ»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • هال فروردین ۷, ۱۴۰۱

    اسکار واقعا کمترین ارزش هنری رو هم دیگه نداره. آدم از انتخابهای سیاسی شون احساس تهوع بهش دست میده. سیاسی که میگم منظور political correctness هست. صد در صد امسال فیلم قدرت سگ با توجه به تم همجنسگرایی و زن بودن کارگردانش شانس اصلی برنده شدنه.