سفارت روسیه در ایرلند: «آب گرم نداریم و سردمان است چون کسی به ما سوخت نمی دهد»

سفارت روسیه در ایرلند: «آب گرم نداریم و سردمان است چون کسی به ما سوخت نمی دهد»

سفارت روسیه در دابلین، پایتخت ایرلند، درخواست کمک کرده زیرا بسیاری از شرکت‌های نفتی ایرلندی از ارائه خدمات به آنها خودداری کرده‌اند؛ به این معنی که این سفارت احتمالا گرمایش و آب گرم ندارد.

مقامات در نامه‌ای به سیمون کاونی، وزیر امور خارجه ایرلند، از دولت خواسته‌اند به این مساله ورود کند. با این حال منابع آگاه در این زمینه گفته‌اند این وزارتخانه وارد عمل نخواهد شد.

سفارت روسیه در ایرلند برای تامین سوخت تقاضای کمک کرد

کارکنان سفارت روسیه که از قضا قبل از حمله به اوکراین یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان نفت در جهان بود، در نامه‌ای از امور خارجه ایرلند درخواست کرده‌اند در این پرونده آشکارا تبعیض‌آمیز مداخله کند.

یک منبع آگاه گفت: «سفارت روسیه با مشکل مواجه است، زیرا در نتیجه اتفاقاتی که در اوکراین در جریان است هیچکس حاضر به معامله با آنها نیست. مشکل آنها تنها با بعضی شرکت‌های نفتی نیست؛ بانک‌ها و بسیاری مشاغل دیگر نیز با آنها مشکل دارند.»

منابع خبرگزاری آیریش میرور می‌گویند بانک ایرلند تصمیم گرفته حساب‌های بانکی سفارت روسیه در ایرلند را نیز به حالت تعلیق درآورد، اما سخنگوی بانک ایرلند گفت نمی‌تواند در مورد هیچ حساب شخصی اظهار نظر کند.

در نامه ارسال شده از سوی سفارت به تاریخ ۲۲ ماه مارس آمده است: «تامین‌کننده فعلی سوخت سفارت از تحویل موتور دیزل به ما خودداری کرده است. ما سایر تامین‌کنندگان سوخت در منطقه دابلین را بررسی کردیم، اما هیچ‌کدام حاضر به همکاری نیستند. ذخیره سوخت سفارت بسیار محدود است و تنها تا پایان هفته کفاف خواهد داد.»

سفارت روسیه در ایرلند برای تامین سوخت تقاضای کمک کرد

در ادامه این نامه نوشته شده: «این موتور دیزل یک کالای ضروری است، زیرا برای گرمایش و تامین آب گرم سفارت و همچنین منطقه مسکونی‌مان از آن استفاده می‌کنیم. سفارت روسیه از وزارتخانه درخواست دارد در این پرونده کاملا تبعیض‌آمیز مداخله کند.»

سفارت روسیه همچنین به وزارت امور خارجه اعلام کرده است که افراد روسی ساکن ایرلند در نتیجه جنگ در اوکراین احساس ناامنی و تبعیض می‌کنند.

در پی تماس ایریش میرور با سفارت روسیه، آنها از افشای این موضوع که آیا از آن زمان تاکنون موفق به تامین سوخت مورد نیاز خود شده‌اند یا نه خودداری کردند. نیکیتا ایزاکین، سخنگوی مطبوعاتی سفیر روسیه، گفت: «سفارت جزئیات ارتباطات خود با این وزارتخانه یا هر شخص ثالث دیگری را فاش نخواهد کرد.»

سخنگوی وزارت امور خارجه ایرلند نیز گفت: «این وزارتخانه در مورد عملکرد سفارتخانه‌ها اظهار نظر نمی‌کند.»

بیشتر بخوانید:

پیشگویی بابا ونگا از جنگ روسیه و اوکراین: «پوتین ارباب جهان خواهد شد»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • صابر فروردین ۱۷, ۱۴۰۱

  خوب کاری نداره که روسیه هم به سفارت ایرلند توی روسیه سوخت نمیده. به نظرتون الان مسکو سردتره یا دوبلین؟ همچین خبر رو بزرگ کردین انگار ایرلند با کل ارتشش وارد جنگ با روسیه شده. دو نفر رفتن دم سفارت پلاکارد دستشون گرفتن و روی دیوار آرم نازیها رو کشیدن. یک وقت ناخونهاتون نشکنه توی این جنگ تمام عیاری که با روسیه می کنید. نهایت زورتون همینه که تحریم کنید و پلاکارد بگیرین دستتون و توی شبکه های اجتماعی هشتگ بزنید؟

  • حامد فروردین ۲۱, ۱۴۰۱

   نهایت زور شما چقدره؟ به یه کشور آزاد حمله کنید و زن و بچه و پیر و جوون رو به خاک و خون بکشید؟
   دو قورت و نیمتون باقیه؟
   کاش لااقل دهن …رو ببندید

   • فرمین فروردین ۲۱, ۱۴۰۱

    چقدر اوسکولی تو! داره به کشورهای اروپایی تیکه میندازه که هیچ کار نمی کنند.