سرباز روسی با فرار از پهپاد، نیروهای اوکراینی را به سمت واحد خودی هدایت می کند + ویدیو

سرباز روسی با فرار از پهپاد، نیروهای اوکراینی را به سمت واحد خودی هدایت می کند + ویدیو

ویدیویی از یک سرباز روسی منتشر شده که در حال فرار از یک پهپاد اوکراینی است و با این کار نیروهای اوکراینی را مستقیما به واحد خود هدایت می‌کند. پس از آن نیروهای اوکراینی حمله توپخانه‌ای را به محل اسقرار روس‌ها آغاز کردند و تصاویر منتشر شده از عواقب این اتفاق نشان می‌دهد که توده‌ای از دود از اردوگاه مخفی آنها در جنگل مجاور برخاسته است.

این ویدیو یک سرباز را نشان می‌دهد که در حالی که پیوسته توسط یک وسیله نقلیه هوایی بدون سرنشین (پهپاد) تعقیب می‌شود، سراسیمه در حال دویدن در کنار جاده‌ای روستایی است. در این تصاویر می‌توان او را دید که حین دویدن مدام به پشت سر نگاه می‌کند و کاملا از اینکه یک پهپاد در حال تعقیبش است آگاه است. با این وجود او همچنان به همان سمت فرار می‌کند. درنتیجه پهپاد اوکراینی به مکانی که واحد این سرباز در آن مخفی شده می‌رسد.

فرار سرباز روسی از پهپاد اوکراینی، مکان اختفای روس‌ها را لو داد + ویدیو

فرار سرباز روسی از پهپاد اوکراینی، مکان اختفای روس‌ها را لو داد + ویدیو

به نظر می‌رسد که این واحد یک کمپ کوچک در کنار جاده برپا کرده و سنگرهایی را در کناره حاشیه حفر کرده بودند. سربازان روسی با سلاح‌های خود شروع به شلیک به سمت پهپاد می‌کنند و فیلم قطع می‌شود.

تصویر ثابتی که بعدا توسط نیروهای کی یف به اشتراک گذاشته شد، دوربینی از یک هواپیمای دیگر (احتمال پهپاد جنگی دیگری که در ارتفاع بالاتری پرواز می‌کرد) را نشان می‌دهد که در آن می‌توان دودی را که از جنگل کنار همان جاده که سرباز در آن می‌دوید بلند شده مشاهده کرد.

فرار سرباز روسی از پهپاد اوکراینی، مکان اختفای روس‌ها را لو داد + ویدیو

تصاویر ماهواره‌ای که بعدا از این محل منتشر شد نشان داد که این اردوگاه توسط نیروهای روسی رها شده است. در این تصاویر یک ناو روسی حامل نیروهای زرهی BTR که میان درختان پنهان شده به چشم می‌خورد.

در سطح جاده نزدیک به جایی که سربازان در این ویدیو در آن دیده‌ شده‌اند، نشانه‌هایی از آسیب گلوله وجود دارد اما مشخص نیست که آیا سربازان روسی از این حمله اوکراینی‌ها جان سالم به در برده‌اند یا خیر.

فرار سرباز روسی از پهپاد اوکراینی، مکان اختفای روس‌ها را لو داد + ویدیو

علی‌رغم اینکه تعداد نیروهای متجاوز پوتین بسیار بیشتر از کی یف است، نیروهای اوکراینی از حملات هدفمند برای تاثیرگذاری بیشتر استفاده می‌کنند. در حالی که روسیه به برخورداری از پنجمین ارتش بزرگ جهان می‌بالد، بسیاری از سربازانش جوانانی هستند که بیش از یک سال تجربه حضور در ارتش را ندارند. این بدان معناست که بسیاری از آنها آموزش ضعیفی دیده‌اند و تجربه نیروهای کی یف را که از سال ۲۰۱۴ در جنگ با جدایی‌طلبان طرفدار روسیه در شرق این کشور هستند، ندارند.

بیشتر بخوانید:

عذرخواهی مادر اوکراینی بعد از دستگیری پسرش که خلبان روسیه است + ویدیو

اعتراض جالب به جنگ در پربیننده‌ترین شبکه تلویزیونی روسی + ویدیو

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

 • ممای فروردین ۲۰, ۱۴۰۱

  نیروهای متجاوز پوتین صحیح نیست، اوکراین این مدتهاست در حال قتل عام روستبار ها برای کاهش تعداد آنها در خاک اوکراین هست، مگه این آمریکایی ها روده راست هم توی شیکمشون دارند که حرف های اونها رو تکرار میکنید

  • یی فروردین ۲۱, ۱۴۰۱

   خدا شفات بده

 • حامد فروردین ۲۱, ۱۴۰۱

  امیدواریم هرچه زودتر پوتین به درک واصل بشه و اوکراین دوباره آزاد بشه

 • محسن فروردین ۲۱, ۱۴۰۱

  در این تصاویر یک ناو روسی حامل نیروهای زرهی BTR که میان درختان پنهان شده به چشم می‌خورد” فکر کنم اشتباه تایپی شده.