مجموعه تلویزیونی جدید خالق «بریکینگ بد» که بسیار متفاوت از سریال‌های قبلی اوست

مجموعه تلویزیونی جدید خالق «بریکینگ بد» که بسیار متفاوت از سریال‌های قبلی اوست

وینس گیلیگان (Vince Gilligan)، خالق سریال‌ های بریکینگ بد (Breaking Bad) و بهتره با سال تماس بگیری (Better Call Saul) می‌گوید سریال جدیدی که اکنون روی آن کار می‌کند چیز واقعا متفاوتی است. واضح است که گیلیگان هنوز آماده ارائه هیچ جزئیاتی در مورد سریال جدید خود نیست و ادعا می‌کند هنوز آنقدر در مراحل ابتدایی است که چیزی به همسرش هم نگفته است. تنها چیزی که می‌توان با اطمینان گفت این است که مجموعه پیش رو شباهتی با دو مجموعه پیشینی که او ساخته ندارد. همچنین می‌توان حدس زد که سریال آتی گیلیگان یک درام جنایی نخواهد بود؛ مگر آنکه او عمدا خواسته باشد با گفتن «مجموعه‌ای کاملاً متفاوت» مخاطبان را گمراه کند، که بعید به نظر می‌رسد.

گیلیگان گفته است که ماه هاست روی پروژه جدیدش کار می کند و حتی جزییاتی از این پروژه را با همسرش نیز در میان نگذاشته است. وی در مراسم شروع انتشار فصل ششم بهتره با سال تماس بگیری گفت: «این پروژه بازسازی Trapper John, M.D است» که در واقع اسپین آفی از سریال قدیمی و محبوب M*A*S*H است.

سریال جدید وینس گیلیگان بسیار متفاوت از Breaking Bad است

گیلیگان با روایت داستان پرپیچ و خم زندگی والتر وایت، یک معلم شیمی که به تولیدکننده مت‌آمفتامین (شیشه) تبدیل می‌شود، حماسه‌ای جادویی ساخت و در سال ۲۰۱۳ با پایان یافتن پنجمین فصل این سریال خاطره‌انگیز و دریافت رای مثبت ۹۹ درصدی منتقدان، رکورد تحسین برانگیزترین سریال تلویزیونی تاریخ جهان را به نام خود ثبت کرد.

سریال جدید وینس گیلیگان بسیار متفاوت از Breaking Bad است

اما داستان گیلیگان با دنیای بریکینگ بد همینجا تمام نشد. در سال ۲۰۱۵ او و پیتر گولد مجموعه Better Call Saul را منتشر کردند، اسپین آفی که داستان آن بر سال گودمن، وکیل وایت، متمرکز بود.گیلیگان در مورد ادامه اسپین آف های سریال بریکینگ بد نیز گفته است: «داستان هایی باقیمانده که باید روایت شوند اما این موضوع چیزی را به جهانیان ثابت نمی کند، بلکه در مورد اثبات چیزی به خود است. چیزی که دارم روی آن کار می کنم، امیدوارم که کسی بخواهد آن را برخد و کسی خواهد خواست که آن را بسازد».

در سال ۲۰۱۹ نیز گیلیگان، جسی پینکمن، دستیار والتر وایت را برای بازی در فیلم El Camino: A Breaking Bad Movie بازگرداند. اکنون قرار است بهتره با سال تماس بگیری به پایان برسد و فصل آخر آن از ۱۸ آوریل ۲۰۲۲ پخش خواهد شد.

بدیهی است که هنوز این شانس وجود دارد که گیلیگان بتواند بریکینگ بد را به نوعی، با اسپین آف‌ های دیگر یا فیلمی دیگر، در آینده احیا کند اما به نظر می‌رسد در حال حاضر چنین تصمیمی ندارد.

سریال جدید وینس گیلیگان بسیار متفاوت از Breaking Bad است

گیلیگان پیش از این دو مجموعه، به عنوان نویسنده در سریال علمی تخیلی پرونده‌ های اکس (The X-Files) نیز فعالیت داشت و برخی از معروف‌ترین قسمت‌های این مجموعه طولانی را خلق کرد. با توجه به تجربه او در زمینه‌های علمی تخیلی و ترسناک، این امکان وجود دارد که سریال جدید گیلیگان در یکی از این ژانرها باشد، یا آنکه به کل از همه کارهایی که تا به حال انجام داده دور شود و واقعا چیز متفاوتی ارائه دهد.

بیشتر بخوانید:

آموزش نحوه تولید ماده مخدر متامفتامین به بازیگران دو نقش اصلی سریال «بریکینگ بد»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود